Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за снегопочистване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Джип за снегопочистване

    Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
    Честита нова година.Благодаря за информацията но на мен ще ми трябва по широко гребло.Ходовата ми част е от Патрол 60 а и гумите ми са 35/12.5/15.А относно това да си го правя сам си нямам идея как точно,захвати и тем прочие.
    ЧНГ Аз съм с 35/13.5/15 и ми стига на ръбъ и джантите са ми с отр.ЕТ, та малко не ми се вярва да ти е тясно. Ти не гледай че на картинката е Самурай, от него е останал само надписа Я вземи една рулетка и удари една мярка.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #77
      От: Джип за снегопочистване

      Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
      Честита нова година.Благодаря за информацията но на мен ще ми трябва по широко гребло.Ходовата ми част е от Патрол 60 а и гумите ми са 35/12.5/15.А относно това да си го правя сам си нямам идея как точно,захвати и тем прочие.
      Ела да видиш това , имам още едно готово само не е боядисано , поръча си го един и на юнашко доверие му бе изработено , но не доиде да си го вземе . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1166.jpg
Прегледи:2
Размер:164.8 КБ
ID:5332867

      Коментар


      • #78
        От: Джип за снегопочистване

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        ЧНГ Аз съм с 35/13.5/15 и ми стига на ръбъ и джантите са ми с отр.ЕТ, та малко не ми се вярва да ти е тясно. Ти не гледай че на картинката е Самурай, от него е останал само надписа Я вземи една рулетка и удари една мярка.
        Джантите ми са 10ки минус 440ски,ширина на моста с гумите отвъншната страна220.Като направя ъгъла ще газя отвън сгумите.
        ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
        Г 230Е
        Г 500 0887 390 703

        Коментар


        • #79
          От: Джип за снегопочистване

          Първоначално публикуван от rumenlibia Преглед на мнение
          Ела да видиш това , имам още едно готово само не е боядисано , поръча си го един и на юнашко доверие му бе изработено , но не доиде да си го вземе . [ATTACH=CONFIG]400292[/ATTACH]
          Малко мие далеч да се дигна от Русе до Самоков,но все пак дай параметри,моля.
          ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
          Г 230Е
          Г 500 0887 390 703

          Коментар


          • #80
            От: Джип за снегопочистване

            Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
            Малко мие далеч да се дигна от Русе до Самоков,но все пак дай параметри,моля.
            Дъската е широка 210 см. с двоен триъгалник за повдигане , върти се на ляво и дясно . Може да се регулира ъгала на работа спрямо условята . Копирал съм я от един стар Унимог . Повдига се равномерно от двете страни , и не увисва като на трактор . Отминалите дни чистих 40 см. сняг и работи много добре . Захванал съм я с ушета 1см. дебели на дупките кадето се хваща оргинално бронята , стана уникално . Вчера в Самоков валя и бързах да си свърша работата за да запиваме , ударих се в един тротоар с 40км. и нищо не помръдна освен че джипа се завъртя обратно по посоката на движение . Поздрави .

            Коментар


            • #81
              От: Джип за снегопочистване

              Първоначално публикуван от rumenlibia Преглед на мнение
              Дъската е широка 210 см. с двоен триъгалник за повдигане , върти се на ляво и дясно . Може да се регулира ъгала на работа спрямо условята . Копирал съм я от един стар Унимог . Повдига се равномерно от двете страни , и не увисва като на трактор . Отминалите дни чистих 40 см. сняг и работи много добре . Захванал съм я с ушета 1см. дебели на дупките кадето се хваща оргинално бронята , стана уникално . Вчера в Самоков валя и бързах да си свърша работата за да запиваме , ударих се в един тротоар с 40км. и нищо не помръдна освен че джипа се завъртя обратно по посоката на движение . Поздрави .
              Дай цена,заинтригува ме,пък за растоянието и транспорта ще го реша някак.
              ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
              Г 230Е
              Г 500 0887 390 703

              Коментар


              • #82
                От: Джип за снегопочистване

                и снимки ако може
                '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
                '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
                И разни BMW-та...

                Коментар


                • #83
                  От: Джип за снегопочистване

                  Какво ще кажете за самурая - дали има смисъл да пробва човек?

                  Съботата се засилих с витарата и прас - в една преспа. После на места на 4 крака пълзяхме, достигнахме вилата, оттам с моторната шейна и лопата газ километър и половина назад да изровим джипа - поне да не задръства пътя Добре 4е заседнах в самото начало на черният път.
                  На места преспите бяха до кръста. Най-куцото беше, че извън пътя по билото сняг почти нямаше. А около разни вили огради и храсталяци по пътя стигаше до кръста. Роторче с отделен двигател 4-5 коня поне бавно няма ли да върши работа? В краен случай от коляновият вал през ремък може да се извади мощност.

                  Третото за което се сещам е да влача с моторната шейна нещо.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Джип за снегопочистване

                    Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                    Какво ще кажете за самурая - дали има смисъл да пробва човек?

                    Съботата се засилих с витарата и прас - в една преспа. После на места на 4 крака пълзяхме, достигнахме вилата, оттам с моторната шейна и лопата газ километър и половина назад да изровим джипа - поне да не задръства пътя Добре 4е заседнах в самото начало на черният път.
                    На места преспите бяха до кръста. Най-куцото беше, че извън пътя по билото сняг почти нямаше. А около разни вили огради и храсталяци по пътя стигаше до кръста. Роторче с отделен двигател 4-5 коня поне бавно няма ли да върши работа? В краен случай от коляновият вал през ремък може да се извади мощност.

                    Третото за което се сещам е да влача с моторната шейна нещо.
                    Аз ще почна отзад-напред, с моторната шейна. Първото за което се сещам е пушешт ремък или скъсан такъв, освен ако не е с някакъв друг вид задвижване. Може и да греша, поправи ме. Повечето имат мощност в излишък, чудно сцепление със снега, и нещо ПЛЪЗГАЩО се може да влачат , но нещо ровещо? Относно Самурай и ротор съм ама много скептичен. По няколко причини.
                    1 Не е проблем да удвоиш шайбата на коляновият вал и от там да вземеш задвижване, тук сме творци неизброими, обаче за да го докараш до ротора ще си трябва поне две ъглови предавки, и понеже ротора си иска и обороти значи редуктори, евентуално и повишаващи. А сега сложи и мижавият като мощност двигател на самчо и смятай.
                    2 Цялото това чудо отпред по твоята идея вервай ми че ще е бая тежичко и от там колко мъртъв баланс ще трябва върху задният мост.
                    Има и още един куп други заровени "кучета" според мен, но пък може и някой да ме обори. При мен си е бая сняг и се справям с нормално гребло, но виж какво седи в предният кош. Абе трябва си пауър че снегът си тежи.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #85
                      От: Джип за снегопочистване

                      Какво ли няма да измисли човек, само и само да не си купи Унимог
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Джип за снегопочистване

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Какво ли няма да измисли човек, само и само да не си купи Унимог
                        Ами прави си Унимог от Самурая
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #87
                          От: Джип за снегопочистване

                          Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                          Какво ще кажете за самурая - дали има смисъл да пробва човек?

                          Съботата се засилих с витарата и прас - в една преспа. После на места на 4 крака пълзяхме, достигнахме вилата, оттам с моторната шейна и лопата газ километър и половина назад да изровим джипа - поне да не задръства пътя Добре 4е заседнах в самото начало на черният път.
                          На места преспите бяха до кръста. Най-куцото беше, че извън пътя по билото сняг почти нямаше. А около разни вили огради и храсталяци по пътя стигаше до кръста. Роторче с отделен двигател 4-5 коня поне бавно няма ли да върши работа? В краен случай от коляновият вал през ремък може да се извади мощност.

                          Третото за което се сещам е да влача с моторната шейна нещо.
                          Може би имаш нужда от това:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1134.jpg
Прегледи:3
Размер:135.4 КБ
ID:5334385

                          Коментар


                          • #88
                            От: Джип за снегопочистване

                            Само да вметна,че роторен снегорин с ширина на греблото 180см,диаметър на шнека 50см,диаметър на турбината 50см и предавка към шнека 4:1 съсипа 50 коня двигателче за 20 минути,при 40-50см сняг на Белмекен.Поставихме 70 коня дизел от Пежо и с мъка работи на ръба на възможностите си.Но хвърля сняг на 30 метра...
                            Сега обмислям 200 коня двигател,с който нещата ще си дойдат на мястото.Не случайно на роторните снегорини монтират половин танкови двигатели...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #89
                              От: Джип за снегопочистване

                              А защо трябва да хвърля снега на 30м, не може ли по-наблизо и с по слаб мотор? Или по-бавно и пак с по-слаб мотор.
                              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                              Lexus LS430

                              Коментар


                              • #90
                                От: Джип за снегопочистване

                                Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                                А защо трябва да хвърля снега на 30м, не може ли по-наблизо и с по слаб мотор? Или по-бавно и пак с по-слаб мотор.
                                Може. Всякак. Има обаче няколко логични неща в изхвълянето на снега надалече. Ако го метнеш близо до пътя има вероятност вятъра да го върне бързо обратно. Ако е тежък и няма да го връща пък новият който вали бързо се натрупва от към подветрената страна, демек прави преспи пак на пътя. Това е и логиката на онези заграждения дето ги имаше во време оно покрай пътищата през зимата.Отдавна ги няма вече де. Та затова и роторните снегорини по цял свят го меткат снега надалече.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X