Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за снегопочистване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Джип за снегопочистване

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Не става. Задвижването на ротора се вади след ск, кутия. Става ако се вземе движение от коляновия вл.
    Не съм много запознат, но по спомен при тракторите не е така. Вала може да се пусне и на свободна. А при джипките ако излиза от раздатката, то наистина скоростната кутия му определя оборотите.
    Biagini Passo Powered By VW Syncro

    Коментар


    • #62
      От: Джип за снегопочистване

      Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
      Два метра не вършат работа защото трябва да се чисти цялото платно затова греблото трябва да е 3 метра или поне 2,50 за да се отваря пътя за движение.С ъглите съм наясно защото от 2004 чистя отсечки по републиканската пътна мрежа.Дискавърито искам да го приготвя за по леките снегове и за почистването на магистрала,там снега е по-малко.На първия сняг за тази година който беше 50 см бях с дискавърито там при машините ми.ходих да нося гориво и докато чакаш машината да дойде да я заредя извадих няколко малки камиона и ван с платформа и кола на платформата.Тези от фирмата към която чистя като ме видяха как вадя камионите сами предложиха да пуснем и джипа за почистване като цената ще е като за малък трактор 46 лева на час без ддс.
      При малак сняг сигурно ще се справи и с по широка дъска , но при тоя от автара ти ще се озориш. При нас малко сняг вали много рядко , отсечката Самоков -Дупница месноста (дервена ) ако ти говори нещо , има моменти когато тракторите (Болгар с двоино) замират и се включваме с Татра и Ивеко 6x6 , а иначе с Патрол 3.3тд доста пъти сме помагали да излезнат и тирове , но само когато са на пътя , падне ли в канавката , две Татри . А и да те питам нещо , тази цена стига ли ти за горивото . При нас цената е 4,90без ддс на километър .

      Коментар


      • #63
        От: Джип за снегопочистване

        Първоначално публикуван от rumenlibia Преглед на мнение
        При малак сняг сигурно ще се справи и с по широка дъска , но при тоя от автара ти ще се озориш. При нас малко сняг вали много рядко , отсечката Самоков -Дупница месноста (дервена ) ако ти говори нещо , има моменти когато тракторите (Болгар с двоино) замират и се включваме с Татра и Ивеко 6x6 , а иначе с Патрол 3.3тд доста пъти сме помагали да излезнат и тирове , но само когато са на пътя , падне ли в канавката , две Татри . А и да те питам нещо , тази цена стига ли ти за горивото . При нас цената е 4,90без ддс на километър .
        Аз не съм си и помислял да чистя сняг както този от автара,Говорим за сняг до 20-30 см без навявания там този си беше навят сняг иначе снега беше 50 см.То зависи и какъв е снега аз съм чистил мокър сняг,който постоянно се полепя по дъската и товари много и се налага да се избутва в канавката.А с тирове не закачам с диското защото те не знаят как да карат понякога набиват спирачки и става страшен удар а аз нямам съеденители за късане.
        0885719173-Красимир

        Коментар


        • #64
          От: Джип за снегопочистване

          колега какво ще кажеш заТОЙОТА 80 4.2турбо.мотора е невероятен
          ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
          Г 230Е
          Г 500 0887 390 703

          Коментар


          • #65
            От: Джип за снегопочистване

            И какво му е невероятното в случая и какво общо има тоя мотор с тази тема?
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #66
              От: Джип за снегопочистване

              доколкото разбирам тьрсим як джип за бутане на сняг а не паркетник.
              ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
              Г 230Е
              Г 500 0887 390 703

              Коментар


              • #67
                От: Джип за снегопочистване

                уточн явам,че щее над 3500 лв.,пардон ....евра
                ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                Г 230Е
                Г 500 0887 390 703

                Коментар


                • #68
                  От: Джип за снегопочистване

                  Едно Роки или 70/73 хеви дюти са в пъти по подходящи за целите на автора а и някой поизгнили могат да влязат и в бюджета.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Джип за снегопочистване

                    Ако ще си говорим за какво и дае една Васка за 400-500лева също ще върши работа,хем поизгнила хем евтина.НАЗДРАВЕ
                    ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                    Г 230Е
                    Г 500 0887 390 703

                    Коментар


                    • #70
                      От: Джип за снегопочистване

                      Наздраве. Имах предвид не какво става а че тези изброените са по добре за целта от 80ка 4.2.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Джип за снегопочистване

                        Принципно съгласен,но си мислех за сериозно снегопочистване, а не да си ринем пред гаража.Там може и с лопата.Майтап.Желая весело посрещане на новата година здраве и касмет на всички.
                        ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                        Г 230Е
                        Г 500 0887 390 703

                        Коментар


                        • #72
                          От: Джип за снегопочистване

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0078.jpg
Прегледи:6
Размер:126.5 КБ
ID:5332816Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0077.jpg
Прегледи:3
Размер:122.2 КБ
ID:5332817Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0079.jpg
Прегледи:2
Размер:80.7 КБ
ID:5332818

                          Хайде и аз да се включа. Днес му беше сефтето и се справи перфектно.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #73
                            От: Джип за снегопочистване

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]400158[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400159[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400160[/ATTACH]

                            Хайде и аз да се включа. Днес му беше сефтето и се справи перфектно.
                            Супер,изкам иаз такова гребло.Нищо,че в Русе няма сняг,но има време .Може пък и тука да завали,че иначе какви разходки.Весело посрещане
                            ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                            Г 230Е
                            Г 500 0887 390 703

                            Коментар


                            • #74
                              От: Джип за снегопочистване

                              Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
                              Супер,изкам иаз такова гребло.Нищо,че в Русе няма сняг,но има време .Може пък и тука да завали,че иначе какви разходки.Весело посрещане
                              Ами като искаш направи си Аз така подходих, че открих едни готови, малко и ефтино-800лв., най-широкото 2м.-1600лв. Да де ама на мен следата ми е 2100 мм. и като му дадеш ъгъл пак ми е тясно. И така един варел от старите, по дебелостенен, малко ламаринка, профили, флеск и телоподаващо и два дни работа. Управлявам го с наличната лебедка и на 4х4 бързи, 1 или 2-ра и гасссс.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #75
                                От: Джип за снегопочистване

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Ами като искаш направи си Аз така подходих, че открих едни готови, малко и ефтино-800лв., най-широкото 2м.-1600лв. Да де ама на мен следата ми е 2100 мм. и като му дадеш ъгъл пак ми е тясно. И така един варел от старите, по дебелостенен, малко ламаринка, профили, флеск и телоподаващо и два дни работа. Управлявам го с наличната лебедка и на 4х4 бързи, 1 или 2-ра и гасссс.
                                Честита нова година.Благодаря за информацията но на мен ще ми трябва по широко гребло.Ходовата ми част е от Патрол 60 а и гумите ми са 35/12.5/15.А относно това да си го правя сам си нямам идея как точно,захвати и тем прочие.
                                ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                                Г 230Е
                                Г 500 0887 390 703

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X