Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Скрап" от Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: "Скрап" от Гърция

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Аз пък се замислих, откъде тоя може да има Пантера?!? Шърмана добре- дали са им го американците след войната, но Пантери на Балканите не знам да са действали.....
    Това се обяснява с едно явление. При прибраните хора има необясними вещи .

    Коментар


    • #62
      От: "Скрап" от Гърция

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      И за кво са ви тия ге-та? Там още на първата снимка имаше един Илтис.
      A какво толкова има в един Илтис ?
      Samurai Gemax

      Коментар


      • #63
        От: "Скрап" от Гърция

        Има носталгия.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #64
          От: "Скрап" от Гърция

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Аз пък се замислих, откъде тоя може да има Пантера?!? Шърмана добре- дали са им го американците след войната, но Пантери на Балканите не знам да са действали.....
          Десанта на немсака армия на Крит е една от най-блестящите парашутни операции въобще във военната история. А немската окупация на цяла Гърция е продължила 4 години и Пантери със сигурност е имало, били са 3 или 4 напълно окомплектовани дивизии на Вермахта. Точно тия, изтеглящи се през Македония войски се сблъскват с нашите при Страцин през късната есен на 1944, когато минаваме на страна на Червената армия. Дядо ми са го ранили там.
          Та има откъде някоя Пантера да е изостанала в Гърция и да е запазена.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #65
            От: "Скрап" от Гърция

            Щом Пантери били са в българската армия, твърде е възможно че имали ги и гърци. Войната е страно нещо, в нея възможни всякакви чудни работи.

            Коментар


            • #66
              От: "Скрап" от Гърция

              Аз не мисля, че Българската на НВ армия е имала Пантери.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #67
                От: "Скрап" от Гърция

                Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                A какво толкова има в един Илтис ?
                Евтина техника от ФВ.
                Ама поне сме чували името.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #68
                  От: "Скрап" от Гърция

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Аз не мисля, че Българската на НВ армия е имала Пантери.

                  http://www.boinaslava.net/thirdreich.../BGpanther.htm

                  Коментар


                  • #69
                    От: "Скрап" от Гърция

                    Направо форума гръмна с тая тема, и тези снимки ...... ,а колко пъти ги гледах-ах-ах-ах
                    Силата е нищо без контрол.

                    Коментар


                    • #70
                      От: "Скрап" от Гърция

                      Oф, не я вдигайте тази тема, тъкмо бях забравил! Имаше подпис, че "всяко дърво имало червей да го яде"! На мен ми идват в повечко.

                      Коментар


                      • #71
                        От: "Скрап" от Гърция

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Както правилно предположих царската армия не е имала Пантери. Пантерите са дадени на БНА от Руснаците и не са участвали в бойни действия на Балканите. Въпросът откъде гъркът има Пантера продължава да стои?
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #72
                          От: "Скрап" от Гърция

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Както правилно предположих царската армия не е имала Пантери. Пантерите са дадени на БНА от Руснаците и не са участвали в бойни действия на Балканите. Въпросът откъде гъркът има Пантера продължава да стои?
                          Най вероятно от немската армия. Германците са "забравили" при отстъплението си от Балканите доста военна техника. Понеже се интересувам предимно от мотоциклети, мога да дам пример с голямото количество чисто армейски мотоциклети като БМВ Р75 и Цюндап КС750, останали в България...вече ги няма де...Аз съм собственик на подобен мотоциклет, произвеждан само за армията и забравен от Вермахта неясно как по нашите земи.
                          Gnome Rhone AX2 800 1938
                          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                          Husqvarna Te 510 1989
                          Argvmentvm ad novitatem

                          Коментар


                          • #73
                            От: "Скрап" от Гърция

                            Никоя армия не си "забравя" най новите(може да се каже и най-добрите) танкове на територията на врага! Още повече, че те се изтеглят от Гърция без сражения.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #74
                              От: "Скрап" от Гърция

                              Абе, Пантери...
                              Не знам кой я вдигна тая тема, но така хубаво я бях пропуснал. А сега се зазяпах по купищата Уилиси и ми се дорева! Добре, че не ги видях снощи.
                              Ако сглобя накриво нещо по жипката, дето ме чака в бокса за сглобяване, вие сте виновни!
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #75
                                От: "Скрап" от Гърция

                                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                                Никоя армия не си "забравя" най новите(може да се каже и най-добрите) танкове на територията на врага! Още повече, че те се изтеглят от Гърция без сражения.
                                Зарязват я и бягат колкото им държат краката . Това са доста лакоми бензинови машини които за капак не са и най надеждните. Едно такова широкомащабно настъпление/отстъпление изисква доста сериозна логистика а вече германците нямат въздушно превъзходство и колоните стават любима цел на съюзническата авиация . Към този етап от войната швабите са гледали по всички възможни начини да избегнат пленяването от руснаците а още по страшно е било германец да попадне в ръцете на гръцките или сръбските партизани особено ако е и от частите на SS . Най вече при сърбите милост към германците не е имало никъква те са гледали да няма стълб и дърво без висящ на него обесен германец . Напълно възможно е в съседна Гърция да има доста запазена техника останала от Вермахта . При тях тя не е претопявана като фашистка . По тази причина ние нямаме запазен истребител Месершмит Ме 109 които са били гръбнака на наще ВВС през войната .
                                Последно редактирано от sek.1; 27-11-11, 10:31.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X