Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боядисване на кората на тавана.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боядисване на кората на тавана.

    Решил съм да боядисам черен плата на тавана ,който сега е бял, но нямям идея с каква боя да го направя. Хубаво ще е ако мога да си спестя свалянето и боята да е такава, че да не започне да се бели иил да цапа.

  • #2
    От: Боядисване на кората на тавана.

    Ами незнам, дали ще ти помогна много.. един приятел боядисва бежав плат-в сив и се получи (със спрей), но не беше голяма площ.
    "Но там, където добрата стара УАЗ-ка може да издрапа, достигат само високопланинските кози."

    Коментар


    • #3
      От: Боядисване на кората на тавана.

      Баща ми боядиса със спрей кората отзад на хечбека и стана без ядове. нито цапа нито се люци. Тя самата кора е една такава мъхава, ако тавана ти е от мъхест плат няма да имаш ядове, обаче ако е гладък, незнам дали в последствие няма да се лющи. Доано съм помогнал малко, със съвет.
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #4
        От: Боядисване на кората на тавана.

        Здравей
        На моята стара кола плата на тавана се беше отлепил. Аз сам си го направих и ми излезе около 30лв. с плата и лепилото. Така тавана ми стана на цветчета и няма грам намерение да пада. Относно боядисването не знам каква материя е и да го разяде боята от флакона. Варията е да си смениш плата с такъв какъвто ти харесва, само трябва да гледапш да е малко еластичен и плътен за да не пропие лепилото.

        Коментар


        • #5
          От: Боядисване на кората на тавана.

          Сакън! Дано вече не си я свършил тая простотия! Първо, гарантирано ще увисне, защото над плата има слой дунапрен и второ, с тоя таван в черно ще имаш чувството, че си погребан жив....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Боядисване на кората на тавана.

            Ааа, за каква кола говорим?Аз преди 10тина дни свалих тавана на Хълк-ТЛК95, шест дръжки, два сенника и две видии на плафоните.Сега е облечен с черен плат срещу 80лв(понеже нямаше кой да го тапицира с черна кожа), и стана като нов, по нищо не си личи че е лежал на таван.Не се сетих да снимам демонтажите, но ще се постарая да снимам монтажите в т.ч. и на претапицираните седалки.А на есен ще си направя от ПВЦ и кожа таван
            Оффф, пак се отплеснах.Та мисълта ми е че повечето тавани са от пресовани изкуственни влакна, които както споменака колегите по-назад ще се разпаднат при намокряне.
            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Сакън! .....ще имаш чувството, че си погребан жив....
            Абе нее точно така, доста по уютно и комфортно е, а и помага на черните джамове
            Око за око и светът ще ослепее

            Коментар


            • #7
              От: Боядисване на кората на тавана.

              Това с усещанията наистина си е много субективно, но на мен лично ми действа подтискащо черен таван. Все едно съм в кутия и гледам през някаква дупка.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Боядисване на кората на тавана.

                Тавана вече е боядисан(боя за памучни тъкани, 1лв. броя, десет пъти по-концентрирана от предписаното).
                Целия салон беше тъмен без предните две колонки и тавана. Ще пусна и снимки.

                п.п. демонтажа отнема 10 мин.

                Коментар


                • #9
                  От: Боядисване на кората на тавана.

                  Сетих се и още нещо след свалянето на тавана установих причината за едно дразнещо потропване при преминаване през по-големи дупки, разлепена хина на тавана. След залепване отново се наслаждавам на тихината.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Боядисване на кората на тавана.

                    Здравейте колеги намерих един магазин за автотекстил полезен за нашите нужди: http://biznes-bulgaria.com/firma/266...til-ood-sofiya
                    Надявам се да не звучи , като реклама ако модераторите решат могат да я махнат. Според мен е полезна , защото аз на старата кола си взех нормален плат за дамаски а той е проблемен малко на сгъвките на тавана.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Боядисване на кората на тавана.

                      Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                      Сетих се и още нещо след свалянето на тавана установих причината за едно дразнещо потропване при преминаване през по-големи дупки, разлепена хина на тавана. След залепване отново се наслаждавам на тихината.
                      колега а с какво залепи шината, че и при мен потропва гадно...
                      Извинявам се че не е по темата въпроса ми.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Боядисване на кората на тавана.

                        Аko още не е боядисан тавана (май вече е като гледам датата) , но за информация на колегите които са решили да го направят става с боя за велур или набук тя е на спиртна основа и не реагира с лепилата ползвани за залепване на плата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Боядисване на кората на тавана.

                          Колеги най добре си е да се вземе така нареченият таван. В магазините за автотапицери има. То си е плат със залепен дунапрен заводски отдолу.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X