Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще работи ли в България Garmin eTrex Vista, закупен от USA?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще работи ли в България Garmin eTrex Vista, закупен от USA?

    Ще работи ли в България Garmin eTrex Vista, закупен от USA?
    И има ли смисъл упражнението, ако излиза със стотина лева по-малко от Alan Map500?
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

  • #2
    Няма значение от къде си купил Vista-та. Но Като базова карта вмесо Европа ще имаш USA.
    Проблема е, че ако се скапе Vista-та, увисваш. Нито има кой да ти поеме гаранцията, нито може да се поправи някъде.
    За Alan има ВСЯКА БУРМИЧКА - от гумените уплътнения до дисплеи и клавиатури.
    Изборът си е твой, но все пак стравни възможностите на двата апарата и ще видиш сериозната разлика.
    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
    http://ftp.domainbg.com/tuono

    Коментар


    • #3
      Това добре !

      Рискът с гаранционното обслужване е ясен. А като става въпрос за възможности, разликата в чия полза е ?
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • #4
        Ами не съм побликувал сравнение. От Сайта на Garmin можеш да видиш какви са параметрите на Vista. На моята скромна страничка можеш да прочетеш за Map 500 https://htftp.offroad-bulgaria.com/tuono/
        Моето мнение ще разбереш, като ти кажа. че 5 години имах служебен Garmin и си купих Alan.......
        "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
        http://ftp.domainbg.com/tuono

        Коментар


        • #5
          OK ! Убеди ме ))

          Сега ако ми кажеш и от къде да се сдобия с тоз уред) Alan, имам предвид !
          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

          Коментар


          • #6
            Ами написал съм в статията, ама ето пак:

            Alan Telecommunication - гр. София, бул. "Сливница" 185

            тел. 02 / 931 21 01


            Има го и в METRO с комплект аксесоари...
            "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
            http://ftp.domainbg.com/tuono

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Tuono
              Няма значение от къде си купил Vista-та. Но Като базова карта вмесо Европа ще имаш USA.
              Проблема е, че ако се скапе Vista-та, увисваш. Нито има кой да ти поеме гаранцията, нито може да се поправи някъде.
              Скъпи Туоно,
              Аз нямам предпочитания към производителите но съм ползвал Гармин (и в момента имам) и не мога да се съглася с твоито изказване (не те обвинявам, може просто да не знаеш но пък ако не знаеш защо се изказваш така убедено?). Гармин се внася от няколко фирми (дори не ги знам всичките) аз лично си купувам от тази дето има магазин до турското посолство - май се казва Геотреид (или нещо такова) има си гаранция и когато с предишният ГПС (Етрекс Виста) имах проблем с точността на електронният компас (забележете ГПС-а си работеше) жената ми предложи да го СМЕНИ (аз по-добра гаранция от тая не знам) в рамките на гаранцията (аз отказах защото така или иначе не го ползвах много тоя компас та затова сега съм с Легенд - без компас) от тогава мина време, фирмата се разрастна (сигурно са позагладили косъма) и не съм ги проверявал наскоро (ГПС-а за щастие си работи) та не мога да кажа как е в момента но тогава (преди около 2 години) ми направиха МНОГО добро впечатление (да не говорим че ходихме до старат зоологическа градина да сравняваме различни модели ГПС-и да си избера кои е по-добър...)
              Поздрави
              Сашо

              Коментар


              • #8
                ...hmmm

                ALEX...искаш да кажеш че и при тях е като при нас: купил си GPS в Щатите или Германия и тук в България ще ти признаят гаранцията и ще ти я оправят ?

                Коментар


                • #9
                  Алекс, не си ме разбрал. Не съм казвал нищо лошо за Garmin и Magelan. Цели 5 години Garmin e мой сигурен помощник, дори днес служено мерих с Garmin. Magelan много ми харесват, повече от Garmin. За гаранцията на апарат, купен от USA, не съм убеден, че ще го поправят без пари тук.
                  Да, Геотрейд са готини хора, лично се познаваме, колеги сме и не съм казал лоша дума за тях. За Геохайд (Magellan) също не съм казал сищо негативно, и те са ми колеги и са много сериозни хора.
                  Понеже приемниците на Alan не са много познати в БГ, затова искам хората да знаят повече.
                  Повярвай ми, че бих написал същия тест и за Garmin и Magellan, ако си бях купил такива приемници.
                  Просто си имам лично мнение (което не е задължително да е правилно), според което в този клас GPS-и в момента Alan Map 500 няма конкуренция.
                  Помагам на доста приятели с Garmin, направих им специални карти, търсих на друг човек 3 седмици карти за Lowrance, на никого не съм отказал помощ, стига да имам време.
                  Понеже някой хора ме обвиниха, че работя за Alan, моля тези хора да отбележат факта, че "работя" и за CASIO.
                  Ама си го бива ProTrek-a, виж сам https://htftp.offroad-bulgaria.com/tuono/PRG-50-7V.htm
                  "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                  http://ftp.domainbg.com/tuono

                  Коментар


                  • #10
                    ALAN МAP

                    И аз търся GPS. Дочух че скоро ще има карти за MAP 500 включващи всички ски писти в BG с влековете. Истина ли е? Смятам че това е много добра идея. Аз уча в Германия. но често карам ски в BG.

                    Коментар


                    • #11
                      Скъпи Туоно,
                      Моя грешка Извинявам се, не бях прочел първият пост, а от твоя ми се стори че говориш за Гармин "по принцип". Ако кажеш ГПС с много памет, подробна карта на БГ, малък, лек, водоустоичив, цветен, с екран с голяма разделителна способност и батерия която кара 2 дни и цена под 300$ ще ме заинтересуваш.
                      Поздрви

                      Коментар


                      • #12
                        Момчета, аз съм на същото мнение. Имам 2 Гармина имам и АЛАН, сега съм на вълна да се сдобия и с PDA и да ви кажа пак ще е Гармин. Марката е много добра и ако ви кажа един eTrex какво съм го правил... и все още работи безотказно, нищо че е най-ниският клас.

                        Коментар


                        • #13
                          АЛАН

                          А за какво са ти толко GPS-а, продай ми АЛАН-чето !

                          Коментар


                          • #14
                            Работи се по въпроса с ски-пистите.
                            Давайте идеи каква друга информация да търсим за картата на BG.
                            Сега се опитвам да добавя информация за всички опасни места в страната ни като "Черния кос", "Драгичево", завоят при с. "Коняво"...

                            BigBrother, както е тръгнало скоро картата на България ще се раздуе над 30 MB, особено като "нацепим" обектите на по-малки парчета заради бързината.
                            "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                            http://ftp.domainbg.com/tuono

                            Коментар


                            • #15
                              Избор на GPS

                              Който и модел да изберете най-добър резултат ще постигнете чрез използването на приемника съвместно с лаптоп. За него по лесно ще намерите и истински карти дори и само едромащабни сканирани и геореференсирани топо карти поставени в подходящ ГИС с възможности за директна комуникация с GPS. Към момента най-добра комбинация се получава между приемниците на GARMIN и ARCGIS версии след 8.3 този вариант ви дава възможност за бързо и безпроблемно комбиниране на различни тематични карти. От поне 8 години гоня геоложки граници по байрите по тоя начин. Не е необходимо да си ГИС специалист за да ползваш тоя метод. Решават се и глупавите български проблеми с трансформациите между използваните в нашите карти координатни системи, особенно ако те вълнуват по-големи растояния. Разбира се око искаш екстри като качествени бази данни към системата, тематични модели за управление и др. ще трябва да се потрудиш или да си платиш на можещи да ги спретнат. Остава ти да си осигуриш и подходящо закрепване за лаптопа но има разни фирми за железни шкафове и тем подобни които правят чудесни кутии иначе от опит знам дисплея му за няколко километра започва да се клати като ветропоказател а и кучето чат пат го настъпва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X