Обява

Свий
Няма добавени обяви.

COLORADO - проблем със сваляне на точки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • COLORADO - проблем със сваляне на точки

    Помагайте, добри хора.
    Проблема е наистина сериозен - имам записани в "чудесното" Колорадо няколко десетки точки, но по никакъв начин не мога да ги сваля на ПЦ-то.
    Точките са си там:

    дори направих няколко току-що - на балкона:

    ,
    но когато опитам да ги сваля се получава това:

    1. При ГПС в режим на mass storage:



    Твърди, че нЕма точки в ГПС-а


    2. При работещ ГПС (не в режим на mass storage):



    Мисля, нЕма смисъл да обяснявам - то се вижда - waypint-ите изобщо не са активни...

    Когато е в mass storage и през експлорера вляза в Garmin\GPX\Current, където обикновено се намира current.gpx, в който се намират текущите точки, сега ме посреща щастливото: Folder is empty....

    Единственото, което ми идва наум в момента е да го хвърля, колкото се може по-далече през балкона, но за съжаление е служебен и не мога да си позволя това удоволствие

    Някакви идеи?

    P.S.
    Като си спомня какво мрънкане мрънках на шефа да го купиме това недоразумение, ми идва да се ухапя по г@за, ама свирено вече
    Последно редактирано от denislav; 14-04-10, 23:43.

  • #2
    До: COLORADO - проблем със сваляне на точки

    Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
    Когато е в mass storage и през експлорера вляза в Garmin\GPX\Current, където обикновено се намира current.gpx, в който се намират текущите точки, сега ме посреща щастливото: Folder is empty....
    Нямам Колорадо,но при Орегон х50 серията точките вече не се записват в current.gpx файла,а в отделни файлове директно в GPX директорията. По един файл за всеки ден. Може с последните фърмуери за Колорадо записването на нови точки да е направено по същият начин.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #3
      До: COLORADO - проблем със сваляне на точки

      Първоначално публикуван от neptun61 Преглед на мнение
      Нямам Колорадо,но при Орегон х50 серията точките вече не се записват в current.gpx файла,а в отделни файлове директно в GPX директорията. По един файл за всеки ден. Може с последните фърмуери за Колорадо записването на нови точки да е направено по същият начин.
      Точно така е и при Дакотата. И аз в началото се шашнах- но няма проблем -там са си, за всеки ден отделен файл, с копи и пейст в менюто за точки в мап сорса и са заредени.
      GW Steed5

      Коментар


      • #4
        До: COLORADO - проблем със сваляне на точки

        Е, при Колорадо все-още си създава current.gpx и всичко пише в него - пробвах го.
        Както и да е - моите точки ги отнЕма - ще се наложи отново да си ги направя.
        Трябва само внимателно да избера ден и час, за да не срина напълно бизнеса на Garmin, щото съм сигурен, че докато обикалям с ГПС-а целия гармински офис ще бъде ангажиран с неистово чесане по задника - предполагам клетвите ми ще хвърлят зад океана

        Коментар


        • #5
          До: COLORADO - проблем със сваляне на точки

          Пробвай с G7ToWIn, Google Earth и т.н. Даже мисля имаше някъде възможност да се прехвърли информацията на SD. Ама не съм много сигурен...

          Коментар


          • #6
            До: COLORADO - проблем със сваляне на точки

            Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
            Е, при Колорадо все-още си създава current.gpx и всичко пише в него - пробвах го.
            Както и да е - моите точки ги отнЕма - ще се наложи отново да си ги направя.
            Трябва само внимателно да избера ден и час, за да не срина напълно бизнеса на Garmin, щото съм сигурен, че докато обикалям с ГПС-а целия гармински офис ще бъде ангажиран с неистово чесане по задника - предполагам клетвите ми ще хвърлят зад океана
            Преименувай ги на латиница и може и да се появят в current.gpx.

            Коментар


            • #7
              До: COLORADO - проблем със сваляне на точки

              Благодаря на всички, ама работата свършИ - свирено
              След като ъпгрейднах на 3.40 всичко си се оправи - пише си точките, прави си current.gpx - ни лук ял, ни лук мирисАл....
              А относно загубените точки - както казах по-горе, в Гармин ще се почешат там, дето не ги сърби, а пък аз ще си организирам малка разходка с интегриран ГПС-елемент и за в бъдеще ще си свалям точките на секундата.

              Може пък така да е предвидено от производителя - да се дисциплинират малко разпасаните юзъри - к'во е тва да държиш една камара точки в ГПС-а цЕла седмица, че и повече, баси

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X