Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Proximity Waypoints в GPS 60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Proximity Waypoints в GPS 60

    Здравейте!
    Все още съм нов в този занаят и още доста неща не са ми ясни.Съвсем скоро си купих GPS 60 и все още разучавам как стават нещата.Въпросът ми е следният:С програмата MapSource успявам единствено да зареждам точки в Waypoints но по този начин е малко по-неудобно търсенето.В упътването пише че може /но не е описано как става/ да се зареждат в Proximity Waypoints точки с MapSource но явно аз не успявам да се справя.Ако може да ми обясните две три думи как става това ще ви бъда много благодарен.
    Последно редактирано от vencifcl; 08-02-10, 21:19.

  • #2
    До: Proximity Waypoints в GPS 60

    При създаването или редактиране на параметрите на точката в МапСорс просто трябва да махнеш чавката от unknown proximity и да зададеш стойност, която ти е нужна.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: Proximity Waypoints в GPS 60

      Здрасти.
      Благодаря за отговора, самоче аз съм пообъркал малко въпроса предният път това беше едно от нещата които ги бях разбрал.За да не объркам пак нещата този път ще пратя и малко снимки. И така какво не ми е ясно и дали ще мога да се справя с него:Снимка 1 така е стандартно и така си излиза и при мен.Но пише че:Снимка 2 и това вече не ми е ясно как да го направя с MapSource, опитвах но не ми се получават нещата.
      снимка 1http://dox.bg/files/dw?a=8d923b1365
      снимка 2http://dox.bg/files/dw?a=c94613e02b
      Последно редактирано от vencifcl; 09-02-10, 12:58.

      Коментар


      • #4
        До: Proximity Waypoints в GPS 60

        Малко не разбрах въпроса ти т.е. при теб се вижда като на първата снимка а ти искаш да изглежда като на втората, така ли?

        Коментар


        • #5
          До: Proximity Waypoints в GPS 60

          Ще се опитам да го обясня по-точно.В модела GPS 60 няма вградена карта или опция за инсталиране на карта, единсвено могат да се качват точки и следи.Точките се качват в Waypoints с програмата MapSource / Snap_002.jpg /, но когато към точката/и/ бъде добавена категория-например:вода,хотел,гориво и т.н. те би трябвало да се категоризират и всяка категория да се появява в страницата за търсене на GPS 60 и тя да изглежда по този начин / Snap_003.jpg/.До колкото успях да разбера тази категория се избира от тук: Snap_005.jpg. Проблемът е че при мен тези категории не се появяват а с тях определено по лесно се работи. Най-вероятно аз бъркам някъде но не мога да разбера къде точно, и за това се допитвам до вас които имате много повече опит от мен.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Proximity Waypoints в GPS 60

            Да разбрах ти въпроса. Ако направя аналогия с картите за Гармин този тип точки са интегрирани в самата карта за Мапсорс и не мисля че може директно да се създадат в Мапсорс и после да се изпратят към ГПС-а но не съм много сигурен в това твърдение, просто не разполагам с такъв GPS за тест. Смятам да пробвам да компилирам една примерна карта довечера с малко POI-та която да пробваш дали ще излезе по категории в ГПС приемника.
            Също може да погледнеш и това за допълнителна информация:
            http://www.gpsinformation.org/penrod...poiloader.html
            Ето и една безплатна програмка за направата на POI-та
            http://www.easygps.com/
            Ако искаш пробвай и с нея дали точките ще ти излязат по категории.
            Последно редактирано от icpart; 10-02-10, 08:09.

            Коментар


            • #7
              До: Proximity Waypoints в GPS 60

              Здравей.
              Какво направих днес:/Смятам да пробвам да компилирам една примерна карта довечера с малко POI-та която да пробваш дали ще излезе по категории в ГПС приемника./ и аз естествено да пробвам качих част от BGRoadMapsSetup2.12 понеже цялата е голяма а памета на GPS 60 e 1мб. и наистина стана.Показаха се категориите и всичко е точно.
              И сега новият проблем: Значе всичко това което се инсталира като карта заема мястото на старите данни на GPS-са /почти всички градове в БГ и света-фабричните му точки/. Не че е голяма загуба това защото освен Българските градове другите така и не ми трябваха.Проблема е в това че и това което качих не ми трябва /качих го за проба, ама не знаех че няма махане /но мога да го заменя единствено пак с някоя карта.С голямо удоволствие бих си поиграл да си направя такава карта самоче и идея си нямам как стават тези неща.От написаното от теб разбирам че ти си в час с тия неща и ако можеш да ми обясниш как стават тези неща ще съм ти много задължен.Имам идея каква да е само не знам как да я направя.В общи линии идеята е следната искам да я направя само от точки но те да са само от БГ .Смятам че доста нещо мога да си кача за 1мб. при положение че вътре имаше почти всички градове в света.

              Коментар


              • #8
                До: Proximity Waypoints в GPS 60

                Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                Здравейте,

                Моля някой да обясни за какво служат настройките "Categories", когато се влезе в "Waypoint Properties" на точка. В смисъл какво правят те на точката, когато примерно се маркират с чавка няколко или една "Category"? Отразява ли се това на точката, когато тя се превърне в poi (.gpi)? Изобщо за какво служи това
                Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                Можеш да "палиш" и да "гасиш" различните типове точки, както layer-ите в AutoCAD. За мене е много удобно, защото примерно имам няклоко хиляди точки от геодезическо заснемане на дадено трасе и между тях се спотайват няколко десетки муфи и кабелни резерви - трудно се намират, въпреки че са отбелязани с различни Customer waypoint symbols (M***цатa им Гарминска, пак се присетих как ги махнаха от Colorado-то! Хомосексуалисти..). За да ми е удобно за работа си имам категории "муфи и резерви", "геодезия", "ориентири", "проблеми" и т.н. и просто си влючвам нужната за дадена дейност категория.
                Не съм 100% сигурен, ама доколкото съм го правил, мисля, че при превръщането в poi, категорията на waypiont-а нЕма значение.
                Тая работа с категориите на точките в МапСорса, мисля няма връзка с това, което виждаш на ГПС-а.
                Според мен повечето категории при търсене в ГПС-а се появяват, защото като качваш картата, с нея се качват някакво количество POI-та, които ГПС-а разпознава и съответно ги показва с категориите им.
                Идеята с точките на градовете в България мисля е изпълнима - нужно е да нацвъкаш ръчно в Мапсорс точки, които по този http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=18897 начин да превърнеш в POI-та и да заредиш в ГПС-а.

                Не съм си играл с 60, но не виждам причина идеята да не сработи.
                Пробвай и се похвали после.
                Успех!

                Коментар


                • #9
                  До: Proximity Waypoints в GPS 60

                  Здравейте.
                  Как реших проблема общо взето:Инсталирах си Лека POI карта за Garmin http://javaapps.hit.bg/BulgariaPOI/index.htm .М/у другото тя е правена точно за модели като GPS 60 с много малка памет 1мб.Картата наистина е страхотна всичко което ти е необходимо че и в пъти повече го има вътре като точки, големи благодарности за този който си е играл да я направи.Аз лично няколко дена търсих информация за това как да си направя моя подобна на тази но от това което намерих разбрах че едва ли ще е по силите ми да направя такава карта, просто не разбирам чак до толкова от тези неща за съжаление а не че нямам мерак. С програмата POI Loader мислих че ще стане но за съжаление тя явно не работи с GPS 60.Все още не съм се отказал да си правя карта но ще търся програмка с която ще мога да се справя.
                  Благодаря на всички които ми отделиха време и изказаха мнение по моя проблем.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Proximity Waypoints в GPS 60

                    Разгледай тази тема във форума за работа със GPSMapedit
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=39045
                    В един от моите постове в темата съм прикачил едно обучаващо клипче как се прави карта в img формат за Гармин но в случая трак, при точки е почти същото.
                    Гледам че тепърва навлизаш в материята затова ти препоръчвам едно четиво ето тук за начало
                    http://www.malsingmaps.com/wiki/inde...age:Newbie.gif
                    А за начинаещ като теб който иска да си направи карта препоръчвам ти да стартираш оттук
                    http://www.malsingmaps.com/wiki/inde...ge:Mapping.gif

                    Коментар


                    • #11
                      До: Proximity Waypoints в GPS 60

                      Здрасти.
                      Ами успях с GPSMapEdit, cGPSmapper, MapSetToolKit да си направя карта само от точки за да става на моя модел GPS /по-точно пробвах с по няколко точки да видя какво ще направя и стана!!!/
                      Имам един въпрос: Как става номера с много точки, по-трудно ще стане на веднъж всички/ имам предвид да им сложа име знак и т.н./ можели да се работи на етапи или има ли някакъв по-лесен или бърз начин.
                      За да направя карта използвах този материал, много полезна информация има там.Щом аз, който нищо не разбирам я направих значе всеки друг ще се справи ако има желание.
                      Разгледай тази тема във форума за работа със GPSMapedit
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=39045
                      В един от моите постове в темата съм прикачил едно обучаващо клипче как се прави карта в img формат за Гармин но в случая трак, при точки е почти същото.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Работа с GPS 60

                        Здравейте.
                        След доста мъки най-накрая успях да си направя карта с POI точки за GPS 60. На всичко отгоре се указа че GPS-са разпознава и кирилицата.Така че всеки може да си направи такава карта на кирилица ако има желание и му се играе разбира се. Ще се радвам ако собствениците на този модел споделят тук своето мнение за работата им с GPS60, а и всичко останало свързано с този модел.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X