Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телефон+блутут приемник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телефон+блутут приемник

    Здравейте,

    първо искам да ви поздравя не полезната тема и за широките мнения по нея на всички.

    И аз искам да засегна един въпрос.
    Какво мислите за схемата гпс приемник, който с блутуут се свързва с мобилен телефон например. по този начин приемника може да е пред стъклото а гсм-а на по-неосветено място от предното стъкло.
    Цената на такъв проемник е 60-100лв.
    Софтуери за телефони има бол.

    Някой има ли опит или мнение за тази схема?
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
    Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
    In God we trust, all others must pay in advance.

  • #2
    До: Телефон+блутут приемник

    Аз ползвам нещо подобно (По-точно телефон с вграден GPS).
    Хваща и на сянка

    Недостатъка е, че като звънне телефона и трябва да говориш нямаш GPS

    Май си е по-добре отделно устройство за тази работа.

    Коментар


    • #3
      До: Телефон+блутут приемник

      Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
      Аз ползвам нещо подобно (По-точно телефон с вграден GPS).
      Хваща и на сянка

      Недостатъка е, че като звънне телефона и трябва да говориш нямаш GPS

      Май си е по-добре отделно устройство за тази работа.
      И аз съм със същото. Според мен ако говориш много по тела и ако се навигираш много не е подходящо. Аз ползвам много рядко навигацията, така че и да звънне и съм на кръстопът /в голям град или пътен възел/ винаги мога да отбия. До сега само веднъж ми е звънял телефона в такъв неподходящ момент, в другия случаи съм бил на места, където или не се навигирам или трябва да продължа по пътя още 10 км, което значи че моментната загуба на навигация не ме бърка. Другото предимство на телефон с вграден GPS поне за мен е при пешеходни, вело или ски разходки. Не, че може да се навигираш много, но ако се загубиш или не си сигурен за позицията винаги може да е от помощ, макар да има специални навигации за такива случаи, които са много по-добре. С няколко думи си е компромис, но върши работа при различни условия.

      При ползване на такива навигации препоръчвам стойка за колата с вградено хендсфрий. Ползваш си навигация, а като звънне не се налага да се присягаш за тела, респективно да го изключваш от зарядното, ако се зарежда. Аз си взех, такава, но нещо микрофона ми не работи, така че съм прецекан /дано да се оправи лесно/. Ако всичко е ОК обаче е много удобно.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

      Коментар


      • #4
        До: Телефон+блутут приемник

        И аз съм с този вариант,ГПС-а рядко го вадя от джобовете,прекалено чувствителен е и няма нужда да стои до стъклото, освен ако не записвам трак и държа на макс.точност.

        Коментар


        • #5
          До: Телефон+блутут приемник

          Първоначално публикуван от Bravo Преглед на мнение
          Здравейте,

          първо искам да ви поздравя не полезната тема и за широките мнения по нея на всички.

          И аз искам да засегна един въпрос.
          Какво мислите за схемата гпс приемник, който с блутуут се свързва с мобилен телефон например. по този начин приемника може да е пред стъклото а гсм-а на по-неосветено място от предното стъкло.
          Цената на такъв проемник е 60-100лв.
          Софтуери за телефони има бол.

          Някой има ли опит или мнение за тази схема?
          Вземи си една навигация за 150 лева и си готов. Или някой гармин на старо за същите пари, сигурно колеги от форума продават. Просто ако го ползваш по-често е значително по-удобно. Ако ще е за между другото
          става. Какъв е телефона между другото?
          Александър

          Коментар


          • #6
            До: Телефон+блутут приемник

            Схемата си има предимства. Конкретно аз ползвам E70 и външен приемник. Телефонът се намества в таблото без проблеми, а приемникът - където дойде. За говорене така или иначе ползвам bluetooth слушалка - иначе все едно трябва да спра, за да говоря. Ако си инсталирам някой от говорещите софтуери, ще има и допълнителната полза да ми говори през слушалката, а не на всички пътници в колата.

            Коментар


            • #7
              До: Телефон+блутут приемник

              Телефона е за разговори - Навигацията за навигиране - мнение.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                До: Телефон+блутут приемник

                Първоначално публикуван от Sim3 Преглед на мнение
                Телефона е за разговори - Навигацията за навигиране - мнение.
                Да, ама парите си ми трябват и за друго, джобовете - и те. И да не съм те видял да пишеш смс-и.

                Коментар


                • #9
                  До: Телефон+блутут приемник

                  Аз имам Nokia Н97 и има вграден GPS,но въпреки това ползвам външен Holux 1000.Върши перефектна работа.Отделната навигация за мен има повече недостатъци отколкото предимства,но зависи кой за какво е ползва и въпрос на избор,и пари.Най-големият недостатък на отделната навигация е големината.Знам го от опит,защото имам покет на който има IGO,Sygic,Garmin,TomTom и Navitel и събира прах.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X