Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MAPTOR - GPS проектор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MAPTOR - GPS проектор

    Днес из нета попаднах на един новоизмислен вид GPS, който представлява проектор подобен на тези вече нашумелите джобни който има размерите на едно малко прожекторче и като си вървите кеф ви стена прожектирате си там картата с важето местоположение, даже може да го направите на своята ръка ако ви е така удобно
    Повече инфо може да прочетете на следните адреси за новоизмислената джаджа:
    http://www.yankodesign.com/2009/08/2...not-so-trendy/
    http://www.mobilenews.bg/bg/articles...vityci_s_karti
    Ето и едно малко видео:

  • #2
    До: MAPTOR - GPS проектор

    Наистина интересна джаджа! Какво ли не измислят днешно време! Все пак си мисля, че такова нещо не би набрало популярност. Интересно изглежда, ама защо да си го купувам?! Също както MP3 плейърът! Никой вече не си купува само MP3 плейър, просто защото вече почти всеки GSM има вграден такъв! Мисля си, че тенденцията на свободния пазар е да обединява различни уреди и функции в едно. Самата конкуренция го налага! Както мисля и всеки сам го вижда! Една година и машинката вече е остаряла...Днес струва 1000, утре 500, а в другиден излиза нова която е с два пъти повече функции ...Мисля си също че само ръчните GPS приемници са просто въпрос на време, докато тотално не ги измеси хибридът GSM+GPS. Въпрос на време, също както и платеният софтуер...

    астерикс
    Последно редактирано от asterix85; 07-09-09, 23:31.

    Коментар


    • #3
      До: MAPTOR - GPS проектор

      Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
      ...Мисля си също че само ръчните GPS приемници са просто въпрос на време, докато тотално не ги измеси хибридът GSM+GPS. Въпрос на време, също както и платеният софтуер...

      астерикс

      Точно това няма да стане никога. Аз никога не бих си купил телефон с GPS, лично познавам няколко човека, които също няма да го направят. Със сигурност са десетки хиляди такива.
      Само си представям да ми звънне "GPS-a" докато работя нещо с него... не ми се мисли какво ще му се случи . В първата кофа за боклук или по-лошо.

      По темата - туй "фенерче" също няма да си го купя
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • #4
        До: MAPTOR - GPS проектор

        Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
        Точно това няма да стане никога. Аз никога не бих си купил телефон с GPS, лично познавам няколко човека, които също няма да го направят. Със сигурност са десетки хиляди такива.
        Само си представям да ми звънне "GPS-a" докато работя нещо с него... не ми се мисли какво ще му се случи . В първата кофа за боклук или по-лошо.

        По темата - туй "фенерче" също няма да си го купя
        Хехе аз пък бих си купил телефон с GPS да си го ползвам за из града, разбива се ако има пълна адресна информация в картата. Естествено за по чукарите направо си е подигравка, камо ли за работа. Не си представям как бих изпуснал по каманаците GSMa и той ще остане жив и ще ми е запазил целия ден работа.

        А колкото до "туй фенерче", а как ли проектира върху трева или неравна скала и как ли се справя със записа и трансфера на данни. Иначе ако може да проектира със съвсем леки очертания (за да не пречат на водача) за кола би било интересно, особенно ако подържа навигация
        ... абе за ключудържател става

        Коментар


        • #5
          До: MAPTOR - GPS проектор

          Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
          Точно това няма да стане никога. Аз никога не бих си купил телефон с GPS, лично познавам няколко човека, които също няма да го направят. Със сигурност са десетки хиляди такива.
          Само си представям да ми звънне "GPS-a" докато работя нещо с него... не ми се мисли какво ще му се случи . В първата кофа за боклук или по-лошо.

          По темата - туй "фенерче" също няма да си го купя

          Аз пък никога не бих си купил отделно устройство само за GPS, или пък телефон без GPS.

          В тях е бъдещето, винаги са в джоба и под ръка

          Коментар


          • #6
            До: MAPTOR - GPS проектор

            Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
            ........Мисля си също че само ръчните GPS приемници са просто въпрос на време, докато тотално не ги измеси хибридът GSM+GPS. Въпрос на време, също както и платеният софтуер...

            астерикс
            Съвместяването на няколко устройства в едно е прицелване в различен "target" от питата (нали се сещате, кръгло парче, разграфено в различни цветове, според процентите). Ръчните устройства няма да изчезнат още дълго време, поради необходимостта им и специфичните начини на употреба. Горепоменатото устройство също ще заеме своето място в питата, поради оригиналността му и поради липсата на информация за по-надеждни и функционални устройства в конкретната част от клиентелата. Много хора ще си го купят и от любопитство.
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #7
              До: MAPTOR - GPS проектор

              Първоначално публикуван от dtmf Преглед на мнение
              Аз пък никога не бих си купил отделно устройство само за GPS, или пък телефон без GPS.

              В тях е бъдещето, винаги са в джоба и под ръка
              Да, така е! Но както забеляза колегата dhv много от предимствата, които имат само GPS приемниците като водоустойчивост, компас, барометър, сменяеми батерии и т.н. ги няма в един GSM + GPS! Мисля си, че както винаги изборът е въпрос на компромис.

              П.П.: Също съм съгласен и с колегата pacific, който коментар е пуснат малко преди този

              Поздрави,
              астерикс

              Коментар


              • #8
                До: MAPTOR - GPS проектор

                Да не са го замислили да се проектира на предното стъкло на колата..Би било ефектно, но дали е практично, аз лично не знам...

                Коментар


                • #9
                  До: MAPTOR - GPS проектор

                  Първоначално публикуван от dtmf Преглед на мнение
                  Аз пък никога не бих си купил отделно устройство само за GPS, или пък телефон без GPS.

                  В тях е бъдещето, винаги са в джоба и под ръка
                  Защо мислиш PNA става все по-големи. Аз имам 3.5" и ми е малко. Замислям се за 4.3" или за 5". Един телефон колко голям диспей има? МИзерно малък и далеч не е удобен за ползване в кола. Един телефон с GPS има ограничено приложение. Удобен е само за пешеходен режим, а в колата, в планината и т.н. със специализирано устройство.

                  Коментар


                  • #10
                    До: MAPTOR - GPS проектор

                    Вкарването на две или три устройства в едно, не е удачно за мен от чиста техническа гледна точка. При повреда или падане на батерията губиш всичко. А толкова сме свикнали вече с тия "играчки", че липсата на, която и да е от тях, се превръща в проблем. От друга страна, не мога да си представя ситуация, в която ми трябва ГПС, а аз не съм го взел. Или пък телефон. Или пък каквото и да е там.
                    За това, винаги ще имам отделен ГПС, в единия джоб, и телефон в другия.
                    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X