Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от denislav
    ...(edit->preferences->routing->route style-слагаш чавката на use direct routes)
    Е за това идеше реч, благодаря!

    Коментар


    • #62
      Aз искам да питам нещо малко встрани от досега дискутираното: преди имах 60CS , качвах му EUROPE METRO GUIDE през MAPSOURSE и машината работеше перфектно , вкл. и навигация завой по завой , водила ме е пред вратата на търсения адрес ( в Холандия) . От няколко месеца имам 60CSX и чак днес му заредих въпросният METROGUIDE , пак през MAPSOURSE , и забелязвам , че навигацията (рутирането) не работи по същия начин - там където има по-главни пътища си чертае ГОРЕ-ДОЛУ върху тях , с отклонение примерно до десетина метра на око , но ако трябва да влезе в малките улички изпердашва маршрута направо. Впечатлението ми е че чертае сякаш върху друга карта , по-груба , на която малките улици ги няма . А пък те са там , намира си адреса , но бърка с маршрута. На компютъра всичко е както трябва .
      Въпросът ми е дали това не е поради по-новият софтуер на CSX и дали мога да му сложа някоя версия като за CS? Или пък причината е друга ?

      Коментар


      • #63
        Peace! Аз имах проблем с NROUTE - не искаше да ме води в реално време! Проблема ми се реши чак когато си изтеглих последните update за апарата! http://www.garmin.com/products/webup...wtoinstall.jsp
        Опитай , ако не си го направил! Може и да помогне!
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #64
          Не е това проблема. Не мога да си обясня как е работела тази конфигурация с CS-a някога, но предполагам че си бил с много по стара версия на мапсорс-а. Проблема е че мапсорс-а (поне сегасхните версии) не качват рутиращата информация на ГПС-а и тои те рутира по базовата карта. Единственият начин това да се избегне е да използваш програма сендмап http://cgpsmapper.com/download/sendmap20.zip която качва директно IMG фаиловете в ГПС-а. Само не знам как ще избереш кои точно да качиш, аз не съм го правил този номер, но знам че става.

          Коментар


          • #65
            Имам го SENDMAP и съм го пробвал. Преди ставаше ,сега и той не ще - според него картите са качени , а на ГПСа пише transfering data доста дълго , сякаш забива , и няма никаква карта качена . А пък избора на картите в SENDMAP става като дадеш ADD MAPS , после с BROWSE си избираш примерно всички карти от metroguide , щото там виждаш само номера и не знаеш коя карта къде е , после обаче като ги вкараш в списъка те се отварят с имената си , напр. Breitenbrunn,Deutschland. Тогава можеш да премахнеш ненужните , аз махам ненужните държави и остава това , което искам . Малко бавно е , по-лошото е че и така не става . Мисля си , че проблема не е в по-новия MAPSOURCE , а в по-новия софт на CSX. Все пак откъде мога да изтегля по-стар MAPSOURCE , моят сега е 6.11.5 ?

            За Churov : аз не съм почвал война , че да чакам PEACE , пък и само с това няма да минеш , ще трябва поне кило цаца .

            Коментар


            • #66
              Сега се сещам , ако деинсталирам целия мапсорс и го сложа наново от диска би трябвало да стане , пък ако няма ефект пак ще го ъпдейтна.

              Коментар


              • #67
                На оригиналния ти диск е качена много стара версия ма MS.(при мен беше така - не разпознаваше траковете които ти си ми дал)Всичко се оправи когато го update-нах.Пробвай и да си качиш последния update на софт. за апарата. По-зле няма да стане
                P.S.
                Каква цаца , сега е сезона на калкана
                ще те откажа и от него
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #68
                  METRO GUIDE има скрито рутиране , т.е. на компютърара има, а на ГПС няма и е предлагат за Гармиски ГПС, който не подържат автороутинг.
                  В тоз форум:
                  http://forum.brighthand.com/showthre...5be65&t=220646
                  още на първата страница е обяснено как да стане рутиране и в ГПС. Трябва само преди това да се изтеглят най новите версии на img2gps и SendMap.
                  Има и по лесен начин с програма MetroWizzz - Wizard в 6 стъпки
                  http://www.geodude.nl/gps/modules/sm...m.php?itemid=2

                  Коментар


                  • #69
                    Ей сега ще пробвам

                    Коментар


                    • #70
                      С wizzarda май става , пробвах го набързо и като че ли маршрутите са по-точни отпреди. Благодаря

                      Коментар


                      • #71
                        Няколко пъти ми се случва да карам по черен път успореден на асфалтов или река на разтояние 5-10 метра от него, а трака които пиша се припокрива или пресича тук там асфалтовия. Като изпратя на Събин така записания трак ще си помисли че съм карал по асфалтовия и няма да нанесе черния на Оффроуд картата. Функцията "Lock on road" е изключена!
                        Ясно е че ползваме не много точни ГПС-и, но дайте акъл с коя програма да го корегирам. Няма да е точно, но ще се вижда поне от коя страна на асфалтовия път или реката е черния. С Мапсорс-а

                        Коментар


                        • #72
                          Ето го случая и не знам какво да правя така че да дам коректни данни за картата. Това е черен път който върви горе-долу успоредно на асфалтовия на юго-исток от него, ГПС-а го е начертал не там където е. То може да е тоно а картата да е изместена, не знам.

                          Коментар


                          • #73
                            Първоначално публикуван от Десислав
                            Няколко пъти ми се случва да карам по черен път успореден на асфалтов или река на разтояние 5-10 метра от него, а трака които пиша се припокрива или пресича тук там асфалтовия.
                            ...
                            Ето го случая и не знам какво да правя така че да дам коректни данни за картата. Това е черен път който върви горе-долу успоредно на асфалтовия на юго-исток от него, ГПС-а го е начертал не там където е.
                            Setup -> Map -> Lock on road: OFF
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #74
                              Абе изключено е и пак се получава, което ме довежда до мисълта, че картата нещо е мръдната на някъде.

                              Коментар


                              • #75
                                Първоначално публикуван от Десислав
                                Абе изключено е и пак се получава, което ме довежда до мисълта, че картата нещо е мръдната на някъде.
                                По принцип и това не е невъзможно, а и, ако разстоянието е само 5-10 м. , то това е в рамките на отклонението в точността при определяне на местоположението.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X