Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да го извадим и премерим?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да го извадим и премерим?

    Предлагам тука да пишем като собственици на GPS - ите за тяхните силни и слаби страни. Надявам се тази тема ще бъде полезна за хора, които искат да купят навигатори и се колебаят в избора на модел.

    Аз лично две години имам този



    уред. Малък е, лек, икономичен откъм батерии, аз докарвал oо 30 часа работа с един комплект презареждаемите 2700 GP. До сега несъм имал проблеми с софтуера му. Работи и с NT карти. След последен ъпдейт вече може да се сложи 4 Ггб карта. Недостатъци също има - малък дисплей, гумено покритие вече на два пъти го сменял. По десетибална скала го оценявам на твърда 8-ца.

  • #2
    До: Да го извадим и премерим?

    Да и за съм със същия модел GPS, колегата не е споменал кой е модела макар и малко трудно се вижда от снимката това е Garmin Vista Hcx освен това допълнителни достойнства добавям към него наличието на електронен компас и барометър които отначало смятах само като екстри но в последствие разбрах че те са доста полезни, иначе наистина доскоро основния му минус е както е споменал Sibirski е отлепването на гуменото уплътнение което е характерна черта за цялата серия etrex на Гармин и не само на този модел, също така мога да спомена че досокоро недостатък беше и липсата на поддръжка на кирилица и БГ меню но благодарение на колегата antihristo това вече е възможно което е още един плюс за него. Аз го оценявам също на 8 от 10.

    Коментар


    • #3
      До: Да го извадим и премерим?

      Ползвам Garmin Oregon 300 от почти година.

      Гармин явно имат хардуерен и софтуерен отдел, които изобщо не си говорят помежду си. Машинката е перфектна като хардуер, обаче софтуера му може да ти скъса всички нервички. Не знам какви новоизлюпени програмисти са там, но е смехотворна работа. Хубавото е че вече успяват да закрепят стабилно работеща версия, след почти две години на пазара.

      Плюсове:
      почти всичко; стабилна конструкция, тъчскрийн, многобройни полезни функции. Водо- и ударо-устойчив. Възможност за работа с произволен брой .img карти едновременно (с последния софтуер). Издържа около 15 часа със чифт батерии Sanyo Eneloop.

      Минуси:
      -Калпав софтуер. По-старите версии не можеха да използват пълноценно възможностите на хардуера, и липсваше доста функционалност. След около 15 бета версии (някои от които докарваха уреда до нокаут), вече има сравнително стабилен софтуер, със адекватен набор от функции.
      - липса на стойка и кабел за кола в комплекта; трябва да се купи отделно (около 90лв), комплекта не е съвместим с други модели.
      - малко трудно се чете екрана при ярко слънце.
      - micro SD картата е чак под батериите, заради херметичността. Трудно се сменява картата, но това е компенсирано в последния софтуер със възможността на една SD карта да се качат произволен брой img файлове.
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • #4
        До: Да го извадим и премерим?

        GPS си търся 1 г. отпреди да се сетя, че искам кола. Няколко месеца търсих кола, намерих си, и GPS още нямам. И още се чудя. Гармин са най-добри и масови по мое мнение, НО... просто си вързан към Гармин. Не може да инсталираш растерна сканирана карта, да си я калибрираш и да си навигираш. Може за БГ да имат добро покритие, но веднъж да ти дотрябва някакво по-особено място, напр. извън България и оставаш без навигация. Засега съм се спрял на следното решение - Гармин на лаптопчето, външен USB GPS хардуер (пак техен) 140 лв - и системата остава отворена и за други хакерийки. Обаче има размер на книга, и тежи килограм . Още не мога да си насмогна на масрафа и да дам 600 лева за PDA HP.

        Коментар


        • #5
          До: Да го извадим и премерим?

          Орегон 300. Колегата DHV е написал почти всичко за него. Пропуснал е да отбележи впечатляващият температурен работен диапазон: -20 до +70 градуса целзий. При екстремни температури трябва да се внимава с батериите-не всички издържат на повече от 50 градуса. В новите модели: 550 и 550т четимостта на дисплея на слънце е подобрена,има и 3 осов компас и 3 мега пикселова фото камера. На старата серия компаса е 2 осов-трябва да се държи водоравно.
          Новата серия(условно наричана х50) стартира с официална версия на фърмуера 2.10,която е с идентични възможности и стабилност на последната официална версия-3.10 за старата серия(х00).
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #6
            До: Да го извадим и премерим?

            Гармин 60 СSx.Взех го специално за състезание.Препоръчаха ми и РАМ стойка за модела.Оказа се крайно неподходяща комбинация.Стърчащата антена се счупи бързо.Счупих и дисплея-не се предлага като резервна част..От дъжда се напълни с вода.Не можаха да го изсушат.
            Сега съм с ETREX VENTURE Cx. Още е здрав.
            ........................
            Иван Маринов
            CRF 250 X
            Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

            Коментар


            • #7
              До: Да го извадим и премерим?


              Един тайванец , който в момента излиза под марката Acer. Хубавото му е, че има и Гармин и ИГо. Така, че има най-голямо картно покритие. А можеш и да се обаждаш.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                Re: До: Да го извадим и премерим?

                Първоначално публикуван от neptun61 Преглед на мнение
                Орегон 300. Колегата DHV е написал почти всичко за него. Пропуснал е да отбележи впечатляващият температурен работен диапазон: -20 до +70 градуса целзий.
                Ако ме питате, това е за да може да работи на таблото на хавтомобила, демек и нувитата и всички останали го 'имат' стандартно

                Иначе и аз съм с Орегон и скоро ги храних по техните форуми колко е зле откъм софтуера, влачи се като изпод космато одеяло и смартфоните се държат къде къде по-добре...

                Коментар


                • #9
                  До: Re: До: Да го извадим и премерим?

                  Първоначално публикуван от emovla Преглед на мнение
                  Ако ме питате, това е за да може да работи на таблото на хавтомобила, демек и нувитата и всички останали го 'имат' стандартно

                  Иначе и аз съм с Орегон и скоро ги храних по техните форуми колко е зле откъм софтуера, влачи се като изпод космато одеяло и смартфоните се държат къде къде по-добре...
                  Първо редно е да се каже,че и Орегоните са със стандартна мобилна ОС-в случая всички индикации говорят за някаква версия на Уиндоус СЕ. "Where I Go" е разработен само за тази платформа,но е основен уиндоу мениджър в Орегон серията. При това положение всичко зависи от отдела,който разработва софтуера за този хардуер. А не всички смартфони се държат добре. И при тях е голяма каша.
                  Що се отнася до температурният обхват Нувитата са с работен режим от 0 до 60 градуса целзий,температура на зареждане от 0 до 45 градуса и само до 3 часа живот на батерията. Така че изобщо не могат да се сравняват като хардуер с Орегоните.
                  Електронните компоненти се разработват в 3 варианта на температурен работен диапазон: 0 до 60 градуса за потребителски цели; -20 до 85 градуса за военни и промишлени приложения; -20 до 125 градуса за космически и други специални технологични решения.
                  Орегон серията очевидно е разработена с материали и ел.компоненти за промишлени цели,което с Нуви серията не е така.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да го извадим и премерим?

                    1. Colorado 300. Още от първите. Понеже имах възможност да си поиграя малко и с орегон - еми, кажи-речи същото е. Въпрос на вкус. Като предимства и недостатъци - вече са посочени - бъгав софтуер и висока консумация. Обаче вече съм му свикнал, и не ми прави впечатление.

                    2. NOKIA N85 - взех си телефон заради камерата и хубавия дисплей, пък той имал и GPS. И се справя хич не лошо - далеч надмина очакванията ми. Мятам го на пасажерската седалка да ми приказва, и си карам. С инсталиран Garmin Mobile XT върху Symbian. Бавно загрява, ако трябва сам да си сваля спътниците. Обаче пък ако си ги свали през интернет, загрява почти мигновенно. Недостатъците на тая система са малкия дисплей, и нямането на куплунг за външна GPS антена.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Re: До: Да го извадим и премерим?

                      Първоначално публикуван от neptun61 Преглед на мнение
                      .......................................
                      Що се отнася до температурният обхват Нувитата са с работен режим от 0 до 60 градуса целзий,температура на зареждане от 0 до 45 градуса и само до 3 часа живот на батерията. Така че изобщо не могат да се сравняват като хардуер с Орегоните.
                      Електронните компоненти се разработват в 3 варианта на температурен работен диапазон: 0 до 60 градуса за потребителски цели; -20 до 85 градуса за военни и промишлени приложения; -20 до 125 градуса за космически и други специални технологични решения.
                      Орегон серията очевидно е разработена с материали и ел.компоненти за промишлени цели,което с Нуви серията не е така.
                      Само да коригирам: съгласно паспортните данни на моето Гармин Нюви тепературния му диапазон на ползване е от -20 до +55 градуса по Целзий и батерията при навигиране наистина поне за сега докато е нова си издържа 4 часа. Имам и Гармин Итрекс Легенд, много здрав и водоустойчив уред, отлична точност, но много слаба чувствителност, влезеш ли в гора губи всички спътници, много малка консумация, изкарвам по 5.....6 дена преходи в планината с продължителност поне 5....6 часа и батериите държат /Никел металхидрид 2300 мАч. / Друго слабо място е че има само 24 Мба памет, няма слот за външна карта и няма USB кабел, а новия ми компютър няма 9 пинов слот ами все още не е за изхвърляне но вече е много архаичен

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Re: До: Да го извадим и премерим?

                        Първоначално публикуван от dido_nm Преглед на мнение
                        Само да коригирам: съгласно паспортните данни на моето Гармин Нюви тепературния му диапазон на ползване е от -20 до +55 градуса по Целзий и батерията при навигиране наистина поне за сега докато е нова си издържа 4 часа. Имам и Гармин Итрекс Легенд, много здрав и водоустойчив уред, отлична точност, но много слаба чувствителност, влезеш ли в гора губи всички спътници, много малка консумация, изкарвам по 5.....6 дена преходи в планината с продължителност поне 5....6 часа и батериите държат /Никел металхидрид 2300 мАч. / Друго слабо място е че има само 24 Мба памет, няма слот за външна карта и няма USB кабел, а новия ми компютър няма 9 пинов слот ами все още не е за изхвърляне но вече е много архаичен
                        Би ли посочил тония модел на Нувито си че ми стана интересно дали е с такъв температурен диапазон на работа, защото масовата електроника работи в температурния обхват именно от 0-40 градуса, така че при ниски температури под 0-та може да ти създаде проблем. Спомням си че имаше един модел нуви който беше водоустойчив. За Гармин Vista HCXнаистина съм го тествал дали работи стабилно при минусови температури миналата зима и имаше проблеми с умиране на екрана но проблема се оправи с слагането на нов фирмуеър.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да го извадим и премерим?

                          Масовата електроника от 20 години работи при -20, или там -50, освен ако не е с битово захранване. Тогава и замръзват китайските кондензатори.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да го извадим и премерим?

                            Понеже нямам много идея от тая техника това струва ли си 145 лева които му търсят ? Инсталиран Garmin,Igo Primo,Sygic с последните най- актуални карти ,спеедкамери,и POI - Всичко на български език

                            Това са му спецификациите
                            • CPU Процесор MTK ARM11 533 MHZ
                            • Операционна система: Windows CE 5.0
                            • Вградена антена (20 канала)
                            • SD Card Slot вграден (max. 8GB).
                            • Поддръжка ма музикални файлове с еквалайзер: MP3/WMA/WAV files.
                            • Поддръжка на видео файлове: AVI/ASF/WMV.
                            • Поддръжка на фото файлове, снимки (JPEG, BMP).
                            • Вградена батерия 900mAh rechargeable lithium polymer battery.
                            • Вграден високоговорител.
                            • Други екстри:
                            eBook фунция – позволява четене и писане на текстове.
                            Windows CE Поддържа ActiveSync with desktop/laptop PCs.

                            Поддържа FM трансмитер – можете да чувате звука от навигирането както и да прослушвате МР3 през тонколоните на автомобила.
                            Настройка на звука, Игри, Калкулатор и Конвертор на мерки.

                            Комплекта съдържа:
                            • 4.3" GPS Навигация.
                            • 4GB SD карта
                            • USB кабел.
                            SD adapter
                            Card Reader
                            Скрийн протектор
                            • Захранване за автомобил 12V/24V
                            • Стойка държач за монтаж в автомобила.
                            Windows- отключен

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00569.JPG
Прегледи:1
Размер:32.0 КБ
ID:5238641Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00563.JPG
Прегледи:1
Размер:51.6 КБ
ID:5238640Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00564.JPG
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:5238639
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да го извадим и премерим?

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Масовата електроника от 20 години работи при -20, или там -50, освен ако не е с битово захранване. Тогава и замръзват китайските кондензатори.
                              За кондензаторите съм съгласен но тогава защо на повечето интегрални схеми които се влагат в обикновенната електроника е с температурен диапазон на работа 0-70 градуса, рядко им дават да работят при отрицателни температури.
                              Аз лично не бих рискувал да ползвам някаква апаратура при минусови температури за по продължително време, а само в рамките на няколко минути и после да я прибера на топло до тялото.
                              Сек 1 да за тези пари машинката си струва повече от всичко. Най-малкото получаваш едно чисто PDA устройство в джоба наред с навигацията. Ако си поиграеш повечко с него могат да се сложат допълнителни полезни програмки като офис пакет, пдф четец и други. Намират се също и разни игри за този тип китайски навигации.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X