Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Garmin 66i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Garmin 66i

    Здравейте, може ли някой запознат с модела да даде малко информация за него.
    Интересува ме къде е най добре да се инсталира карта , дали на вътрешната памет или да си купа отделна карта , как става самото инсталиране.
    Преди няколко дена се опитах да кача карта но компютъра не разпозна устройството.
    Благодаря предварително за отделеното време.

  • #2
    Първо си изтеглете драйверите на Гармин за компютър, иначе няма да го видите устройството.
    GPSMAP 66i е много добро устройство, доколкото знам (не са ми силата).
    Картите, които ще слагате - на СД картата.
    Ако му сложите карти на OpenStreetMap - картите ще тръгнат без специални отключвания.
    Ако искате обаче да имате и офроуд, и туристически маршрути - купете си картата на Karta.bg.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      Гармина е купен от gps6.bg преди няколко месеца, ръководството в кутията е за модела 66 а не за 66i.
      От сайта на Garmin си свалих ръководство за моя модел , там пишеше да сваля на компютъра Garmin Express, свалих го но дори и със него не става .
      Вярно , компютъра ми е много стар но не мисля , че това е проблемът.
      Може ли да кажете или да дадете линк от къде да сваля тези драйвери и къде трябва да кача картата.
      Благодаря предварително.

      Коментар


      • #4
        Драйверите теглите от тук:
        HTML Код:
        https://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=591
        Ако Гармин Експрес не вижда уреда въпреки, че сте инсталирали драйверите (те са и в софтуера на самата програма Гармин Експрес), то тогава има друг проблем.
        Опитайте с друг USB кабел, друг USB порт.
        Като свържете уреда с кабела - уреда стартира ли?
        Можете ли да дефинирате понятието "много стар" компютър? Уиндоус ХР, Vista, 7 или 2000 - каква е операционната система?

        Като направим връзката между уреда и компютъра - тогава ще мислим за качването на карти.
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • bebo79
          bebo79 коментира
          Редактиране на коментар
          Да проблема се оказа точно в кабела , кабела зарежда батерията но нищо повече,което е странно.

          Компютъра ми е от преди 10 години ... Core 2 Duo 8550 ми е процесора,но дъното ми поддържа само 4гб рам,иначе съм с Windows 10.....нямам и ssd

          Ами Гармин Експрес ми даде още 8 файла който иска да качи за моето устройство след като провери за нови актуализации, но май за тях ще трябва да си взема външна карта.
          Даде ми TopoActive Europe, версия: 2019.20 ,обаче версията е близо 8гб , времето за инсталация е 3 часа.
          GPS Software , версия: 2.70 , това е за една минута ,както и някакви Farsi ,Estonian и други подобни неща....накрая някакво нещо Time Zone Map , версия: 23
          Не знам кое от тези неща да инсталирам.....
          Тези драйвери дали ги има на моето устройство,гледам че са доста стари,последното обновение е 2015 година

      • #5
        Сега, трябва ви СД карта, 16 ГБ мисля ще е достатъчно. Моделът е нов, следдователно всички СД карти (ултра, хай капасити и т.н.) ще свършат работа.
        От това, което ви дава експреса, можете да инсталирате софтуера 2.70, тайм зон мап. Всичко, което не е език, колички и др. глупости (за мен де са глупости) си ви трябва.
        Аз ъпдейтвам само езиците, които ползвам - английски, български и руски. Другото - пас.
        Фарси, Естониан и др. подобни са си езици и въобще не ви трябват, тъй че можете да не ги актуализирате.
        Ако ползвате някой от тях или за да не ви дава експреса, че има актуализации за устройството ви и да са само безполезни за вас неща - актуализирайте ги - не заемат чак толкова място.
        Щом устройството се вижда от компютъра, значи драйверите са инсталирани - нови или стари - все тая - работят и има резултат.
        Nothing comes from nothing...

        Коментар


        • #6
          Ако е за България тази карта ви трябва :

          https://shop.karta.bg/index.php?mod=...ticule_id=1047

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
            Сега, трябва ви СД карта, 16 ГБ мисля ще е достатъчно. Моделът е нов, следдователно всички СД карти (ултра, хай капасити и т.н.) ще свършат работа.
            От това, което ви дава експреса, можете да инсталирате софтуера 2.70, тайм зон мап. Всичко, което не е език, колички и др. глупости (за мен де са глупости) си ви трябва.
            Аз ъпдейтвам само езиците, които ползвам - английски, български и руски. Другото - пас.
            Фарси, Естониан и др. подобни са си езици и въобще не ви трябват, тъй че можете да не ги актуализирате.
            Ако ползвате някой от тях или за да не ви дава експреса, че има актуализации за устройството ви и да са само безполезни за вас неща - актуализирайте ги - не заемат чак толкова място.
            Щом устройството се вижда от компютъра, значи драйверите са инсталирани - нови или стари - все тая - работят и има резултат.
            Благодаря ви много за оказаната помощ.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X