Обява

Свий
Няма добавени обяви.

eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

    Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
    Значи ако правилно съм разбрал замисъла то чексумата се явава именно сбора от всички байтове в фирмуеъра. Следователно като нулираме последния байт който е предварително нулиран то ще получим някаква сума коя е изместена с получения резултат от чексумата и се явават променената стойност, и като се извади от 100 тази стойност получаваме стойността която трябва да добавим така че да не се промени първоначалната сума от всички такива байтове.
    Астерикс85 ти дефакто си изчислил по този начин посочената от теб стойност 1B във файла fw_all.bin?
    А някаква идея как се намира този последен байт в rgn файла отговарящ за фирмуъра щото търсих из него и ми намира на доста места из него.
    ЗДРАВЕЙ КОЛЕГА ИМА ЕДНА ПРОГРАМА COMPFILE.exe . ЗАРЕЖДАШ ДВАТА ФАЙЛА КОЙТО СА В BIN-ФОРМАТ И ГЛЕДАШ РАЗЛИКИТЕ.ПРОБВАЙ

    Коментар


    • #62
      До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

      Дали има версия 3.20 на български??

      Коментар


      • #63
        До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

        Няма, но пък има http://rapidshare.com/files/31723244...00320.rar.html на руски !

        Коментар


        • #64
          От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

          Попаднах на eTrex Vista HCx със Software Version 3.30.
          А на garmin.com/support/download има само Ver. 3.20 (December 3, 2009).
          Някой знае ли нещо по въпроса?
          Само с мързел не става, трябва и акъл...

          Коментар


          • #65
            От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

            Нищо няма на сайта на гармин, така че аз не бих рискувал любимата Виста.

            Коментар


            • #66
              От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

              Ако утре си купиш нов eTrex Vista HCx, той ще е зареден със Software Version 3.30.
              Иначе няма от къде да изтеглиш 3.30, не се знае и какви са разликите с 3.20.
              Само с мързел не става, трябва и акъл...

              Коментар


              • #67
                Re: От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                Как мога да стигна до папка Garmin на устройството като свържа с usb кабел Etrex Legend HCX към компютъра за да видя с коя версия е на базовата му карта?
                Последно редактирано от Garminn; 03-02-11, 20:32.

                Коментар


                • #68
                  От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                  итрекс не е нуви! Те нямата флаш памет, а само ром където се записват фърмуера и базовата карта. Т.е. само от менюто или чрез g7.
                  Последно редактирано от asterix85; 03-02-11, 21:03.

                  Коментар


                  • #69
                    От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                    Първоначално публикуван от antihristo Преглед на мнение
                    Ако утре си купиш нов eTrex Vista HCx, той ще е зареден със Software Version 3.30.
                    Иначе няма от къде да изтеглиш 3.30, не се знае и какви са разликите с 3.20.
                    И аз се чудих за това и се бях поразровил малко из ГПС форумите дали няма нещо точно по този въпрос но май наистина няма никакви съществени разлики поне не такива които да ги забележи обикновенния потребител. Може да са добавили някоя нова географска координатна система, знам ли но това са само догадки.
                    В този ред на мисли и както Garminn ми даде една идея дали някой някъде не се е опитвал да екстракне данните от РОМ паметта на етрексите. За най старите първи версии бях видял една подобна програма която можеше да сваля базовата карта вградена в приемника.

                    Коментар


                    • #70
                      От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                      Основата на ъпдейта е "Русская прошивка Garmin eTrex Vista/Legend HCx, версия 3.20"

                      Би трябвало да става и за двата модела, но понеже имам само eTrex Vista® HCx, и съм ъпдейтвал (много пъти докато ми хареса резултата) само за него мога да твърдя, че работи. Това все пак е любителски фърмуер и никой за нищо не може да носи отговорност.
                      Моят съвет е ъпдейтването да се прави на компютър с UPS и да се внимава за изваждане на USB кабела.
                      1. Разархивирайте изтегления файл и свържете Garmin eTrex Vista/Legend HCx към компютъра;
                      2. Привлачете файла 069401000320.rgn върху Updater-а. Изчакайте Updater-а да "види" апарата и потвърдете;
                      3. Чакайте със затаен дъх надписът: "The update was sucsesfull";
                      4. Споделяйте впечатления и забележки: ТУК

                      Changes made from version 3.10 to 3.20:
                      1. Fix shutdown issue when press menu key at first power on with 100% backlight setting.
                      2. Fix minutes to hours roll over issue.

                      "ROM"-а е "Fail" , но не създава проблеми. Aко някой може да го поправи - да помага.

                      BG menu eTrex Vista HCx 3.20.rar
                      Само с мързел не става, трябва и акъл...

                      Коментар


                      • #71
                        От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                        Здравейте, пробвах да инстална кирилизацията но ми дава грешка. Свързвам гпс-а легенд с компа, пускам го, придърпвам фърм-а към ъпдейт ексето, слагам го на усб където ми е намерил вече гпс-а, давам ок и гърми нещо. С официалния 3.20 съм. Прилагам снимка на изписаната грешка.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #72
                          От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                          Пробвай на комп с инсталирана ОС ХР. Предполагам че си с Виста, при мен е същото.

                          Коментар


                          • #73
                            От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                            Мерси, стана с ХП-то.

                            Коментар


                            • #74
                              От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                              И аз опитах на комп с Windows 7. Изписа ми същата грешка. Нямам обяснение защо, но при XP всичко е нормално.
                              Само с мързел не става, трябва и акъл...

                              Коментар


                              • #75
                                От: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                                Привет на всички.
                                Искам да попитам дали има българско меню за Еtrex Vista CX
                                Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X