Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Map 60Cx и Magellan eXplorist 500

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Map 60Cx и Magellan eXplorist 500

    Ето дълго отлаганата статия.

    https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...60Cx_ME500.htm

    За Map 60CSx, с какъвто съм оборудван вече след дълъг размисъл, ще има специална статия по-нататък, ще го разбия от тестове.

    С две думи - Map 60CSx е супер, Magellan - сериозно разочарование.
    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
    http://ftp.domainbg.com/tuono

  • #2
    Хубаво, точно и безпристрасно сравнение!
    Продължавам да твърдя обаче, че дисплея на Garmin C60X е трудно четаем без допълнително осветление на сенчести места! За пешеходен туризъм сигурно това не е фатално, но ако си с мотоциклет, зверенето е невероятно, което създава предпоставки за инциденти.
    С включено допълнително осветление, този проблем отпада.
    А наистина срещу пряка слънчева светлина, показанията на дисплеят са добре видими
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #3
      Re: Garmin Map 60Cx и Magellan eXplorist 500

      Първоначално публикуван от Tuono
      Ето дълго отлаганата статия.

      https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...60Cx_ME500.htm
      ...
      Тuono, не знам какво работиш, но ако не е дори и малко свързано със писане (пътеписи и други), със сигурност пропиляваш талант. Не е четка, но описанията на твоите тестове са толкова интересни и увлекателни, че с кеф ги препрочитам, точно като къси разкази на Хемингуей!

      Продължавай в същия дух!
      Поздрави,
      Яро

      Коментар


      • #4
        Жоро, така е, не се вижда добре без осветление на сянка. Ако искаш виж дисплея на Magellan eXplorist. Много ярък и контрастен, но незнам как се отразява на батериите.

        И двата приемника си имат + и - , но изборът ми е 60CSx. Малко си противореча с предишните изказвания за компасите и барометрите, но имат смисъл сензорите.

        Благодаря Яро, но бях на 1 крачка да спра сайта, даже имаше тестов надпис, че го спирам. Лошото е, че пропилявам други таланти покрай писането, защото ми отмена време, но реших да не го спирам. Когато имам време и желание ще пиша по нещо.
        "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
        http://ftp.domainbg.com/tuono

        Коментар


        • #5
          ммм дааа
          гармин си е гармин
          и аз съм на тва мнение
          само не разбрах сега с тоз 60сх трябва ли да си продам почти чисто новиа мап60с и да се дооборудвам с 60сх
          като и без туй съм пре доволен от 60с то а още няма и година от как е в мен

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от mitkov
            ммм дааа
            гармин си е гармин
            и аз съм на тва мнение
            само не разбрах сега с тоз 60сх трябва ли да си продам почти чисто новиа мап60с и да се дооборудвам с 60сх
            като и без туй съм пре доволен от 60с то а още няма и година от как е в мен
            Ако не записваш тракове като за карта (с такава точност имам предвид) - определено не!Проблема на 60С е софтуера предимно а не връзката със сателитите!
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от mitkov
              ммм дааа
              гармин си е гармин
              и аз съм на тва мнение
              само не разбрах сега с тоз 60сх трябва ли да си продам почти чисто новиа мап60с и да се дооборудвам с 60сх
              като и без туй съм пре доволен от 60с то а още няма и година от как е в мен
              Ако имаш добра оферта за продажба не я изпускай!

              60с върши прекрастна работа. Може да имаш проблем с връзката в гъстите гори, но покрай теб няма такива

              Коментар


              • #8
                Re: Garmin Map 60Cx и Magellan eXplorist 500

                Първоначално публикуван от Tuono
                Ето дълго отлаганата статия.

                https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...60Cx_ME500.htm

                За Map 60CSx, с какъвто съм оборудван вече след дълъг размисъл, ще има специална статия по-нататък, ще го разбия от тестове.

                С две думи - Map 60CSx е супер, Magellan - сериозно разочарование.
                Браво Туоно, много хубава статия. Гармин наистина са без конкуренция в момента! Малко им бях сърдит след издънката със записването на тракове при 60С сериите, но след излизането на Х-совете - просто съм един щастлив юзър

                Коментар


                • #9
                  Може да имаш проблем с връзката в гъстите гори, но покрай теб няма такива
                  на сопот на състезанието в кви ли не включително и много гъсти гори се навряхме навсякъде е хващал
                  само 100-200м в едно тясно дере с дървета ги е изпуснал но дерето бе тясно с много високи баири отстрани и то север юг бе ориентирано горе долу
                  да ви кажа не смятам да продавам 60с то
                  много си е добре

                  Коментар


                  • #10
                    Я бързо да го продаваш! Искаш да се пенсионираш с него ли?
                    Не разбра ли, че сега "Х" - овете са на мода
                    Да не давам примери с разни неща ...
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #11
                      ALAN GPS ми залипсва
                      Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                        Я бързо да го продаваш! Искаш да се пенсионираш с него ли?
                        Не разбра ли, че сега "Х" - овете са на мода
                        Да не давам примери с разни неща ...
                        Той Митков чака да им доиде края на модата на Х-овете и тогава ще го шитне и ще си вземе Х една седмица слет излизането на Z

                        Коментар


                        • #13
                          Колеги, съветвам Ви да пипнете поне веднъж GPS Magelan.
                          Уверявам Ви, няма да е нужна друга реклама. Имам Garmin 60C и
                          Магелан Explorist 210. Магеланът има памет 22MB, черно-бял дисплей
                          и цена 420лв. При наличие на новите карти на К2, за мен изборът е
                          Магелан. С Garmin-а редовно "летях" по покривите на сградите.
                          Надмоската кота на едно и също място варира +- 50м. Голяма точност - няма-що.
                          Магеланът е перфектно точен.
                          Съветвам Ви също да прочетете какво пишат по другите форуми .
                          Туоно, драги ми словослагателю, ти като, че ли вземаш пари от Garmin. Нищо лошо , ама българска работа. Моля не заблуждавай неопитните ползватели на
                          GPS. Те разчитат на безпристрастност.

                          Коментар


                          • #14
                            Уважаеми kokor,

                            Tuono е човек, който отдавна е доказал тук както своята компетентност така и възможността си за реална оценка. Мисля сам разбирате, че като сте влезли и написали едно единствено мнение със съдържание "не вярвайте на Tuono" едва ли някой ще ви вземе на сериозно...

                            Ако смятате, че Tuono е нещо не е прав или е подценил определени предимства вземете и напишете една сериозна статия тест, където да обосновете приказките си... Иначе е просто несериозно...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от kokor
                              Колеги, съветвам Ви да пипнете поне веднъж GPS Magelan.
                              Уверявам Ви, няма да е нужна друга реклама. Имам Garmin 60C и
                              Магелан Explorist 210. Магеланът има памет 22MB, черно-бял дисплей
                              и цена 420лв. При наличие на новите карти на К2, за мен изборът е
                              Магелан. С Garmin-а редовно "летях" по покривите на сградите.
                              Надмоската кота на едно и също място варира +- 50м. Голяма точност - няма-що.
                              Магеланът е перфектно точен.
                              Съветвам Ви също да прочетете какво пишат по другите форуми .
                              Туоно, драги ми словослагателю, ти като, че ли вземаш пари от Garmin. Ничо лошо , ама българска работа. Моля не заблуждавай неопитните ползватели на
                              GPS. Те зазчитат на безпристрастност.
                              Колега 60С(S) е най слабият ГПС на Гармин откъм софтуер(според мен). Магелан и всички други го бият що се отнася до чуствителност при движение над 20км/ч.(примерно). Ако ходиш пеша бачка задоволително, ако спреш още по добре.

                              Що се отнася до тестовете на Туоно, мисля че е много обективен. Естествено не е задължително да се приема неговата дума за закон.

                              След като си собственик и фен на Магелан, защо не направи и ти тестове и покажи какво имаш в предвид! На всички ще ни е интерестно да видим и другата страна на монетата!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X