Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи впечатления от Garmin GPSMAP 60Cx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първи впечатления от Garmin GPSMAP 60Cx

    Не издържах и си го купих след като един приятел си купи и ми мина през ръцете та направих едно бързо тестче. Мисля че Гармин най сетне си седнаха на задните части и направиха това което се очаква от тях! Всички досадни бъгове в записването на траковете са ги изчистили, което мен най ме дразнеше понеже правя карта все пак, сложили са още по бърз процесор и картите хвърчат, не че преди бяха бавни, но сега ми се виждат почети 2-пъти по бързи. Махнали са гадното отклонение, когато липсва сигнал - дето ГПС-а продължаваше да чертае по инерция цели 30 секунди, което пак много ме дразнеше и ми объркваше картата. Направили са паметта да се разширява, но с TransFlash, което е нов стандарт и още ги няма на пазара(вече си поръчах една 512-ка от амазон.ком )

    Едно единствено нещо са спестили на потребителите си - не може да записваш трака на дискетката, но нали трабва да има и следващи версии. Като цяло съм много доволен!

  • #2
    Единствения недостатак на 60Cx e че няма електронен компас и барометричн алтиметар

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Димитър Димитров
      Единствения недостатак на 60Cx e че няма електронен компас и барометричн алтиметар
      За мен полза от тях няма, защото:

      1. Харчат ти батериите.
      2. Алтиметъра не може да се изключва и като се качиш на самолет не може да разбереш на колко високо си.
      3. Електонният компас трабва да се калибрира след всяко вадене на батерията.
      4. електроният компас не е 3-аксиялен и рабори вярно само в абсолютно хоризонтална позиция.

      Единствените плюсове са прозорчето с чертежите на изкачване и слизане, но никога не съм ги използвал (преди имах 60CS) и това че като спреш на кръстовище, ако не се вижда трака от къде си дошъл и ти завърти екрана може да се дизориентираш, но аз съм винаги с севера горе и знам много добре от къде идвам а и картата не ми се върти за щяло и нещяло...

      Коментар


      • #4
        А каква е реално разликата м/у 60CX и 60CSX ?
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #5
          Не разбирам

          Изненадан съм, че на така фаворизиран приемник са му спестени електронния компас, 3-аксиалната антена и алтиметъра. За сереозен недостатък намирам и това, че не може да записва трака върху картата + а каква точно карта е тази, Събине? Доста осакатено ми звучи. Особено за приемник, който се опитват да налагат като "top of the hill" за 2006.

          Допускам, че е въпрос на оптимална формула "цена/качество" и, че Sirf III дърпа много именно в цената. Оттук и не разбирам защо в България се продава за 622USD.
          Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

          Коментар


          • #6
            Garmin Map 60CSx си има компас и всичко останало. Вярно, не е 3 аксиален, както на Магелан, но върши работа.
            Новите модели от серията 60 са супер, вече започнах да пиша за него, но нямам никакво желание. Никакво! И то заради Магелан, защото очаквах много от тях и се разочаровах.
            Николай, не става само с красив дизайн, силно светещ дисплей и 3 аксиален компас.
            "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
            http://ftp.domainbg.com/tuono

            Коментар


            • #7
              3 аксиялният компас е супер нещо за хора които искат да си сложат 60-тката на стойка, я в кола, я на мотор, защото в подобна ситуация ГПС-а не е никога хоризонтален. Гармин ще направят всичко това но в следващите години. Защо да се натискат сега, когато така или иначе 60-тката няма реална конкуренция! Та дори и старите с Сърф2 са по добри от всички конкурентни марки. А и ако сега ти дадат всичко това, какво ще ти предложат другата година??? Нали искат пак да ти вземат паричките. Ако не се лъжа Нокиа беше 1-вата глобална фирма която приложи схемата "Клиента никога да не е абсолютно доволен и винаги да му липсва нещо". Едни телефони нямаха едно, други друго и в крайна сметка перфектен телефон няма, тъка е и с ГПС-сите

              Коментар


              • #8
                Пак неразбирам

                "По вкусов и цветов товарищех нетов". Знам, че не съм го написал правилно, за което се извинявам. И пак нищо не разбирам.

                Ами, Tuonо, като за ХОБИ GPS приемник какво му е лошото на хубавия дисплей, съчетан с як и водонепроницаем дизайн + всички екстри на Mаgellan-те, айде да не отегчавам, които иска ще ги прочете, пък и дори да нямат SIRF III. Четох, четох и ........... не разбирам. Работят в море, планина, градове, сиреч навигират. Какво точно "не става" само с изброените от Теб характеристики и функции?

                Събине, не съм съгласен, че потребителят трябва да бъде третиран като магарето с морков, което трябва да бъде перманентно подлудявано с нещо на милиметри пред носа му. Още повече, че както е описан , новият приемник на GARMIN, спестява вече някои дадени на потребителите му екстри, което пък противоречи на споменатата от Теб икономическа теория. + това именно NOKIA изкара почти двегодишната криза именно от тази си политика и допуснаха конкурентите да им отнемат позиции, които май никога няма да си върнат.
                Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

                Коментар


                • #9
                  Re: Първи впечатления от Garmin GPSMAP 60Cx

                  Първоначално публикуван от sabin
                  Направили са паметта да се разширява, но с TransFlash, което е нов стандарт и още ги няма на пазара(вече си поръчах една 512-ка от амазон.ком )
                  Събине, ако ти и евентуално други сте заинтересовани от TransFlash карти може да ми пишете на лично и ще ви уредя с цени на едро от нашата фирма. Такива карти имаме на склад още когато излезнаха на пазара. Вносители сме на известна марка но за да не става реклама не казвам нищо повече. Който иска ->на лично и ще стане работата....

                  Коментар


                  • #10
                    Здравейте
                    От две седмици използвам 60CSx, а едновременно имам и служебен 60CS. Новия приемник на Гармин лично мен много ми хареса и последнта неделя забравих CSа у нас, а това не се е случвало никога
                    Новия приемник доста бързо хваща много на брой спътници, без включен WAAS на яз.Батак работеше с точност 2 метра. Стръмните дерета въобще не могат да го стреснат. Работи в затворени помещения, макар и с по-слаба точност, ама там не е и нужен
                    Алтиметъра и барометъра аз лично ги използвам доста и за това и държа на тях.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Пак неразбирам

                      Първоначално публикуван от Николай Андреев
                      "По вкусов и цветов товарищех нетов". Знам, че не съм го написал правилно, за което се извинявам. И пак нищо не разбирам.

                      Ами, Tuonо, като за ХОБИ GPS приемник какво му е лошото на хубавия дисплей, съчетан с як и водонепроницаем дизайн + всички екстри на Mаgellan-те, айде да не отегчавам, които иска ще ги прочете, пък и дори да нямат SIRF III. Четох, четох и ........... не разбирам. Работят в море, планина, градове, сиреч навигират. Какво точно "не става" само с изброените от Теб характеристики и функции?

                      Събине, не съм съгласен, че потребителят трябва да бъде третиран като магарето с морков, което трябва да бъде перманентно подлудявано с нещо на милиметри пред носа му. Още повече, че както е описан , новият приемник на GARMIN, спестява вече някои дадени на потребителите му екстри, което пък противоречи на споменатата от Теб икономическа теория. + това именно NOKIA изкара почти двегодишната криза именно от тази си политика и допуснаха конкурентите да им отнемат позиции, които май никога няма да си върнат.
                      При телефоните има ОГРОМНА конкуренция, докато при ГПС-сите Гармин почети нямат конкуренция, според мен. Не знам статистика относно кой колко държи от пазара, но си мисля че Гармин продава поне 3 пъти повече от всеки друг производител на ГПС-и.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Не разбирам

                        Първоначално публикуван от Николай Андреев
                        ...Допускам, че е въпрос на оптимална формула "цена/качество" и, че Sirf III дърпа много именно в цената. Оттук и не разбирам защо в България се продава за 622USD.

                        Това ли е в действителност цената му: 622USD

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Не разбирам

                          Първоначално публикуван от Десислав
                          Първоначално публикуван от Николай Андреев
                          ...Допускам, че е въпрос на оптимална формула "цена/качество" и, че Sirf III дърпа много именно в цената. Оттук и не разбирам защо в България се продава за 622USD.

                          Това ли е в действителност цената му: 622USD
                          Ами така твърди оторизираният и единствен засега официален представител на GARMIN за България: ГЕОТРЕЙД - София: http://www.geotrade.bg/productslist.php?Brand=31
                          Виж най-долу![/b]
                          Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

                          Коментар


                          • #14
                            $622 - 60CSx
                            $561 - 60Cx

                            аз съм дилър на Геотреид и ги предлагам.

                            Коментар


                            • #15
                              http://www.digital-flash.com/catalog...4aaa8a815ab3a2


                              http://get.gbg.bg/catalog/product_in...ducts_id=13102


                              От тук някой пробвал ли е да купи флаш карта
                              512мв за 83лв с ддс

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X