Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin - Oregon

    Software 2.96 (beta)

    Same GPS software (2.80) as 2.94 and 2.95 so don't expect much improvement in WAAS or GPS accuracy for this release. I have seen an issue during autorouting with City Navigator where the map page freezes during turns. Recovery is to power cycle. New features are documented on GPSFix:

    http://www.gpsfix.net/

    Added Waypoint Averaging application. (For more information visit our new Trail Tech website at http://garmin.blogs.com/softwareupdates/trail-tech/)
    Added Sight 'N Go application for the Oregon 300/400i/400c/400t.
    Added option to display four configurable data fields on the map.
    Added customizable text to unit power-on screen (see \Garmin\startup.txt)
    Added Man Overboard application
    Added the ability to view geocache logs separate from the description
    Increased the number of waypoints viewable from the Waypoint Manager and Where To?>Waypoints


    Това е коментара за новата бета. Аз я тествам в момента. Ако утре не е някакъв потоп ще мога да направя по-подробен тест. Гармин така и не си оправиха линковете за сваляне. За Орегон 200,400 i и t работят,но за 300 и 400 с не са качени в пълният им размер. GCD файл,обаче може да бъде изтеглен от тук:

    http://garminoregon.wikispaces.com/f...dater__296.gcd

    или от моят профил:

    http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...00BG/Firmware/

    Тук:
    http://www.gpsfix.net/garmin-oregon-...eption-issues/

    е описан доста точно проблема със заключването на Орегоните(версии на фърмуера 2.94 и 2.95) към малък брой спътници,когато уреда смята,че трябва да намери PRN 01 и 05. PRN 01 все още е в тестов период,а PRN 05 е изваден от употреба на 26 март. Тъй като версията на GPS софтуера(2.80) е една и съща при споменатите бета версии,както и при 2.96 бета може да се очаква,че проблема съществува и в този фърмуер. Надявам се,че в началото на месец май проблема(ако още го има) ще бъде решен с нова версия на GPS софтуера.
    Последно редактирано от Валери Недялков; 25-04-09, 21:29.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • До: Garmin - Oregon

      При мен даде двапъти грешки при търсене на обект през много кратък период на тестване на новата 2.96. Аз преинсталирах до версия 2.93,(във чуждите форуми казват, че този и 2.85 са най-добри за момента) защото ми предстои пътуване и разходка в непознат планински район и неискам да имам проблеми. Инъче допълнителните опции към менюто са супер или поне се опитват да върнат старото от предшественика си 60ката, което незнам защо не са го качили в първоначалния софтуер. Дано най-накрая да направят една читава версия, че ми писна да инсталирам и да преинсталирам. Но все пак, всеки път инсталирам да видя, какво нова са внедрили. Наистина има напредък откъм подобрения на новите подменюта, които внедряват, но докога ще си експериментират с нас, а не внедряват най накрая нов фирмуер.

      Коментар


      • До: Garmin - Oregon

        И при мен забива при търсене на обекти. Трябва да му махна батерийте за да се оправи.

        Коментар


        • До: Garmin - Oregon

          Коментара за новата бета в http://garminoregon.wikispaces.com/Versions е доста негативен:

          Software 2.96 (beta)

          Not recommended unless you want to get access to some of the new features. There have been a number of stability issues in this release including:
          Map page will freeze and display all white while autorouting in City Navigator. Power cycle (sometimes battery pull) required.
          POI searches using spell search "ABC" frequently hang (spinning hourglass). Battery pull required.
          All installed maps become enabled in a profile.
          Switches between profiles sometimes appear hung (spinning hourglass) but actually happen.

          Same GPS software (2.80) as 2.94 and 2.95 so don't expect much improvement in WAAS or GPS accuracy for this release.


          Аз,обаче вчера го тествах в планината по 28 километров маршрут(Гара Бов-село Бов-хижа Трастеная-село Лакатник-Гара Лакатник) и на открито и в гъста гора. Нямам споменатите проблеми и засега оставам на тази версия. Единствено заби при опит за едит на токущо направена точка,но този проблем го имах и с предишните 2 версии. Оправи се без да вадя батерии. Изглежда отново не всички апарати са засегнати от проблемите.

          Едит:
          Успях да го забия при търсене на ПОИ точки,но се оправя без вадене на батерии. Интересното е,че на Уей поинтс не забива.
          Последно редактирано от Валери Недялков; 28-04-09, 18:38.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • До: Garmin - Oregon

            Бихте ли ми отговорили на следните въпроси:

            - Гармин Oregon 400t има TOPO Europe 2008. Картата може ли да се закупи отделно и да се инсталира върху Oregon 300?

            - Каква е разликата между вградената карта на Oregon 400t и Garmin Travel Guide Europe?

            - Вградената карта на Oregon 400t има ли е Швейцария в нея? Каква е информацията, която има за Алпите?

            - Вградената карта на Oregon 400t освен топографска информация съдържа ли и планинските пътеки, пътища, хижи, заслони и т.н. или е само от изолинии?

            - Какво е препокриването на информацията в OFRM картата и Вградената карта на Oregon 400t?

            С две думи - искам да се убедя, че си заслужава ценовата разлика между Oregon 300 и 400

            Коментар


            • До: Garmin - Oregon

              Леле колко са бързи
              Горепосочените проблеми са отстранени в 2.97. При мен за сега всичко е наред.

              Коментар


              • До: Garmin - Oregon

                Потвърждавам. И при мен всичко е наред. Ако само са отсранили проблемите,без да добавят нови бъгове,това ще е най-добрият фърмуер до тук. За да съм сигурен,обаче ще ми трябва по-сериозно тестване. Коментара в GPSFix:

                Just a few days after releasing beta 2.96 Garmin has quickly released 2.97 to address two significant issues reported by users here on GPSFix:
                Fixed lockup when a search returns no results
                Fixed map stopped drawing while autorouting

                I’ve already loaded the beta and it does resolve the autorouting issues I was seeing. The POI search hang seems cured as well, although I’m seeing a five second delay when I enter the second character of a text search. Annoying but better than a hang.

                Let us know how 2.97 works on your Oregon.
                Последно редактирано от Валери Недялков; 30-04-09, 16:08.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • До: Garmin - Oregon

                  Доброто впечетление, което ми направи е, че при рестарт от меню ресет се рестартират всички профили до заводските настройки. Това не го правеше нито една бета версия.
                  Другото е че компаса може да го калибрираш директно от страницата компас, като задържиш продължително.
                  Търси доста по-бързо ПОИ точките.
                  Утре му предстои направа на пешеходен трак и рутинг с кола около400км. Дано се предстаи добре, че ми писна само да експериминтират с нас.
                  Все пак тази и предните две бети от към оформление на менюто ме кефят.
                  Единственото, което чакам е да вкарат е НАПРАВАТА НА ПРОКСИ ТОЧКИ С ОРЕГОНА.
                  Последно редактирано от strazhara; 30-04-09, 21:56.

                  Коментар


                  • До: Garmin - Oregon

                    Първоначално публикуван от strazhara Преглед на мнение
                    Другото е че компаса може да го калибрираш директно от страницата компас, като задържиш продължително.
                    Това го има отдавна. Аз го знам от версия 2.50.

                    Първоначално публикуван от modjoa Преглед на мнение
                    С две думи - искам да се убедя, че си заслужава ценовата разлика между Oregon 300 и 400.
                    Заслужава си дори само заради повечето вътрешна памет. В нея може да се поставят файлове с имена GMAPSUPP,GMAPPROM,GMAPBMAP докато във външната памет може само GMAPSUPP. Понеже все още има ограничение за максимална големина на файла от 2 Гб полза от по-голями карти памет няма,но от 4 Гб вътрешна памет има. За GPSMap 60 CSx и Cx пуснаха фърмуер с поддръжка на файлове по-голями от 2 Гб,вероятно скоро ще има и за Орегон.
                    Последно редактирано от Валери Недялков; 01-05-09, 00:26.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • До: Garmin - Oregon

                      Тествах 2.97 Бета фърмуера по 10 километров маршрут (Черният кос-Мало Бучино). Държи се отлично. Това според мен е най-добрата версия до момента. Горещо препоръчвам на всички,които не са ъпдейтнали до нея да го направят!
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • До: Garmin - Oregon

                        да потвърдя и аз добрите си впечатления от 2.97 (Oregon 300)- тествано вече на около 70км горски пътища - без особенни проблеми, стабилно ...

                        единстените забележки досега (и не само от този фърмуеър) - на място за което знам точните координати, устройството докладва точност под 15м, а позицията която ми показва е на поне 200-300 метра от реалното място - това го забелязах на няколко пъти за около 10-на минути след включване на устройството и фикса му към сателититие - след фикса, тази грешка постепенно намялява и на 10-тата минута всичко си става ок

                        за другия проблем, на 2 пъти ми си случи - при планиране на маршрут, в демо режим, картата да спре да се изчертава - не забива, но картата е неизползваема, като спре да се изчертава - при избор на 'Активен маршрут", вместо точките(етапите) от маршрута, ми показва маршрутите които имам създадени ... изкл./вкл. и всичко е обратно по местата - ще се опитам да го reproduce-на с някаква последователност като имам повече време да си поиграя

                        та с 2 думи, и аз ви го препоръчвам горещо
                        LR Disco II, Td5

                        Коментар


                        • До: Garmin - Oregon

                          Да определено последната версия е супер ! За цял ден каране из Стара планина ,около 120км и постоянно включен ми изключи само веднъж !!!
                          [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                          Коментар


                          • До: Garmin - Oregon

                            Garmin Oregon 550 and 550t Announced

                            Гармин пуснаха 2 нови модела:

                            http://www.gpsfix.net/
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • До: Garmin - Oregon

                              Нещо излишно в подобен уред - камера. Пълним памет и се кефим, че снимките ни са с координати... Голяма работа!
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • До: Garmin - Oregon

                                Да, ама 3-аксиалният компас си е голяма екстра! Ако го направят и да работи в ландскейп режим ще стане мания!!! От GPS V насам ми липсва тази функция.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X