Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin - Oregon

    Това в тази бета версия дето са го вкарали с архивирането на данните е много добра идея. Доколкото прочетох в блога на Гармин има възможност за прочитане на тези архивирани данни. Интересно ми е обаче дали има някакво ограничение в броя на архивираните данни които може да се виждат от самия уред. Също така ми е чудно дали някой е тествал ако този архивиран трак има над 10000 точки дали може да се види повторно на уреда макар че предполагам че в този случай ще е орязан заради визуализацията и ми е интересно дали Орегона изобразява целия трак или само първите 10000 точки от трака.

    Коментар


    • До: Garmin - Oregon

      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
      Това в тази бета версия дето са го вкарали с архивирането на данните е много добра идея. Доколкото прочетох в блога на Гармин има възможност за прочитане на тези архивирани данни. Интересно ми е обаче дали има някакво ограничение в броя на архивираните данни които може да се виждат от самия уред.
      Траковете може да бъдат най-много 200.
      Засега не съм открил проблеми с новата бета. За съжаление не съм правил сериозни тестове,но от кратките такива изглежда,че работи добре.
      Екстрите добавени с този фърмуер са много полезни. Неприятно е,че х00 серията и Дакота уредите нямат такъв фърмуер.

      По-долу давам линк за теглене на 3.26 Бета(Орегон 550) от моят профил:

      http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...0v3.26%20Beta/
      Последно редактирано от Валери Недялков; 29-04-10, 10:32.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • До: Garmin - Oregon

        Поиграх си по-сериозно с новата бета и установих една неприятна новост. При ъпгрейд на фърмуера без изчистване на потребителските данни няма проблеми,но направи ли се това изчистване вече не минава проверката за автентичност на City Navigator Europe NT 2010.31 и CN North America 2010.40. Това означава,че проверката от Мапсорс 6.15.11 вече се пренася и в уредите.
        Докато,обаче с Мапсорс може да се оправят нещата относително лесно,то с фърмуера на уредите проблема е много сложен. Трябва да се чака решение от типа на нова версия на JM.
        Засега споменатите карти работят по описания по-горе начин на ъпдейт,но съм сигурен,че този "пропуск" ще бъде "оправен" със следващите версии на фърмуера.
        А и други разработчици ще се ориентират към използване на тази нова защита(проверка за автентичност).

        Ако проблема вече е възникнал начина за оправяне е с префлаш къв версия 3.20 и след това отново ъпдейт към 3.26,но без изчистване на потребителските данни и при вече качени и отключени карти.
        Последно редактирано от Валери Недялков; 14-03-10, 04:21.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • До: Garmin - Oregon

          Ако някой геодезист който е решил тепърва да си взема нов GPS или някой нов потребител намерих много хубаво ревю на Oregon 450t в freegeographytools в което са разгледани основните предимства и недостатъци на модела за полева рабоат в две части ето тук:
          Част първа:
          http://freegeographytools.com/2010/a...ld-work-part-i
          Част втора:
          http://freegeographytools.com/2010/a...reen-interface

          Коментар


          • До: Garmin - Oregon

            Излязоха нови официални версии на фърмуерите и за двете серии. За х00 е 3.70(4.34 на GPS софтуера),за х50 е 3.30(версията на GPS софтуера е старата -3.70). Фърмуерите са достъпни през Уеб ъпдейтър приложението или:

            За х00:

            http://www8.garmin.com/software/Oreg...dater__370.gcd

            http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...70/gupdate.GCD

            Changes from version 3.60 to version 3.70:
            Added support for Garmin BirdsEye.
            Added mmHg pressure units.
            Added ability to change active track color.
            Added option to calibrate screen under Setup->Display.


            За х50:

            http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...on550%20v3.30/


            Changes from version 3.20 to version 3.30:
            Added support for Garmin BirdsEye.
            Added mmHg pressure units.
            Added support for Riyadh time zone.
            Added ability to change active track color.
            Added option to calibrate screen under Setup->Display.
            Added custom waypoint symbol and geocache symbol support.


            Ъпдейтната е и версията на Бейз кемп-3.01 . Вече и тя не отключва европейския и северно американския навигатори с ключ от JM. х00 и х50 сериите на Орегон също.

            Моя Орегон 300 след ъпдейта не стартира. Замръзна при четенето на точки,тракове и маршрути. Успях да го накарам да изтрие потребителските данни,но това не помогна. Тук трябва да се има предвид,че сина ми го беше напълнил така,че след свалянето и копиране на .GCD файла останаха около 2 мегабайта свободно място от вътрешната памет. Може това да причини проблема(операционната система на тези уреди е Уиндоус СЕ,което е общо название за всички версии на Уиндоус мобайл),а както е добре известно Уиндоус има нужда от свободно място на своя дял за да работи коректно. Все пак имайте едно на ум. При другия ми Орегон 550 проблем не възникна,но първо там има много свободно място и второ все пак фърмуера е различен.

            Оправих Орегон 300 уреда като успях да го накарам да влезе массторидж режим.Това се прави по следния начин:
            Включва се USB кабела в компютъра,маха се капачето на USB конектора на уреда,натиска се и се задържа бутона му за включване,и веднага се включва USB кабела. Новите операционни системи инсталират автоматично драйвери,след което стартира ауторъна и вече имате достъп до вътрешната памет и мемори картата. Аз пускам бутона на уреда едва след стартирането на ауторъна.
            Пиша всичко това за хората,които не са се сблъсквали още с тези проблеми.
            За всеки случай форматирах вътрешната памет(за четвърти път). Може би просто трябваше да изтрия нещо,но предпочетох формата. С тази операция не съм имал проблеми(с Орегон 300,550 още не е форматиран). Просто в прозореца за форматиране не трябва да се пипа нищо. Така както предлага операционната система е добре(файловата система трябва да е FAT,да не се променя размера на клъстерите,както и името на дяла - GARMIN с голями букви.

            На долния линк има доста голям и противоречив коментар за новите фърмуери:

            http://www.gpsfix.net/birdseye-released/

            Според сайта функцията с къстъм(потребителски) символи за х50 серията е премахната. При мен не е така. Работи си. И в списъка с промените,който се чете в уеб ъпдейтъра функцията присъства: Added custom waypoint symbol and geocache symbol support.

            Това,обаче е цитат от GPSFix:
            Oregon x50 owners coming from the 3.26 beta will notice the Custom Symbol support made the cut to 3.3 but the tracklog archiving features did not. I hope this feature makes its way back into an official release soon — I found it incredibly helpful for managing my tracklogs on my recent trips to Arizona and Mexico.

            Нови фърмуери с подобна функционалност има и за Дакота.
            Последно редактирано от Валери Недялков; 29-04-10, 10:31.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • До: Garmin - Oregon

              Новият BaseCamp вече вкарва сателитни снимки в Орегона с добро качество дори и за демо версията. Процедурата е лесна и приятна. В BaseCamp вече може да се виждат едновременно и сателитните изображения и основната карта (например OFRM), а сателитните снимки в gps-а излизат доста светлички, явно, за да се виждат по-добре.

              Коментар


              • До: Garmin - Oregon

                Новите фърмуери са пълни със сериозни бъгове. При определени мащаби се губят надписите и символите на обектите от картата,което в планината е не само дразнещо,но и опасно. А дразни и на асвалта.
                Освен това със CN Europe 2010.30C(2010.31) положението е трагично. На някои мащаби(при промяна) направо не може да се зареди изображението. Това е на Орегон 550 с фърмуер 3.30 . Аз се върнах на 3.26 Бета и проблемите изчезнаха. Разбира се загубих поддръжката на Garmin BirdsEye,но това не е проблем за мен.
                С х00 серията(Орегон 300 например) положението е по-сложно. Бъговете са същите,но при връщане на старата версия(3.60) се губи много повече функционалност.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • До: Garmin - Oregon

                  Изчезването на надписите го забелязах, но мислех че е някакъв бъг на моята карта, защото не съм проверявал на другите катри. Обаче е закономерен бъг - изчезват надписите винаги на точно определени райони и мащаби.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • До: Garmin - Oregon

                    Излязоха нови версии на фърмуерите за двете серии. За х50 е 3.40,а за х00 е 3.80 . И при двата ъпдейта се твърди,че са оправени проблеми с дисплейването на картите. Това са именно проблемите за които писах по-горе. Дали,обаче са отстранени напълно бъговете,засега не мога да кажа. Ще тествам сериозно чак в неделя.

                    х50:

                    http://www8.garmin.com/software/Oreg...dater__340.gcd

                    х00:

                    http://www8.garmin.com/software/Oreg...dater__380.gcd
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • До: Garmin - Oregon

                      Фърмуера за х50 серията 3.40 изглежда работещ. Засега не забелязвам проблемите от версия 3.30 . По-подробно тестване ще направя в неделя.

                      Още един линк за сваляне:

                      http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...on550%20v3.40/
                      Последно редактирано от Валери Недялков; 29-04-10, 10:18.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • До: Garmin - Oregon

                        Слагайте смело новата версия на фърмуера за х00 серията - 3.80 . Работи отлично. Премахнат е и бъга с ОФРМ 5.11,който не позволява да бъдат избирани обекти в София и да бъде получена информация за тях. За х50 серията,обаче този проблем не е оправен още с последния фърмуер - 3.40 .

                        http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...on300%20v3.80/
                        Последно редактирано от Валери Недялков; 29-04-10, 10:38.
                        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                        Коментар


                        • До: Garmin - Oregon

                          Привет, имам едно питане. Захранващия кабел за автомобил еднакъв ли е за орегон, дакота и колорадо? На места го продават като съвместим с трите модела. Има ли начин да си направя сам захранване за мотоциклета? Знам че е проблем да се накара орегона да тръгне в захранващ режим. Има някаква конструктивна осовенност в захранването. Ще съм много благодарен ако някой помогне.

                          Коментар


                          • До: Garmin - Oregon

                            Конструктивната особеност е резистор в конектора на кабела. Какъв точно обаче не знам.

                            Като получи ток по нормален кабел, поне колорадото пита дали да минава в "Mass storagе" режим, или да си продължи в нормалния, така че на практика може да се ползва всеки miniUSB кабел. Как обаче е при дакотата и орегона - не знам.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Garmin - Oregon

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Конструктивната особеност е резистор в конектора на кабела. Какъв точно обаче не знам.

                              Като получи ток по нормален кабел, поне колорадото пита дали да минава в "Mass storagе" режим, или да си продължи в нормалния, така че на практика може да се ползва всеки miniUSB кабел. Как обаче е при дакотата и орегона - не знам.
                              Поне при Орегон-а е по същият начин.
                              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                              Seat Leon 2007 1.9 TDI

                              Коментар


                              • До: Garmin - Oregon

                                Първоначално публикуван от mastora Преглед на мнение
                                Привет, имам едно питане. Захранващия кабел за автомобил еднакъв ли е за орегон, дакота и колорадо? На места го продават като съвместим с трите модела. Има ли начин да си направя сам захранване за мотоциклета? Знам че е проблем да се накара орегона да тръгне в захранващ режим. Има някаква конструктивна осовенност в захранването. Ще съм много благодарен ако някой помогне.
                                Запояваш накъсо двата DATA-проводника на USB-то, а тока и земята не ги пипаш. Т.е. Гармина да ги види че data+ и data- са накъсо.
                                Гледай да не запоиш нещо друго (червен за черен не запоявай - ама зависи от жицата какви зветове е вътре), че да не тръгне акумулатора преди мотора.

                                Не знам дали при Гармин е така, но на всяко стандартно USB устройство това е начина за разпознаване на захранващ режим (без трансфер на данни).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X