Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin 76 - въпрос на начинаещ..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin 76 - въпрос на начинаещ..

    Моля за извинение спецовете, но тъй като съм от поколението което работеше на зелените екрани на Правец 08, моля за помощ..
    Мой приятел ме посъветва да си взема Garmin 76, като стабилно решение за GPS..
    Конкретно ме интересува може ли този GPS да работи с картата на НАТО, която имах удоволствието да видя при Фулдата..
    Тъй като съм фен на един особен вид оффроуд в гората - езда с кон извън всякакви пътеки и пътища, за мен е много важно да мога да се позиционирам в гора, 2D, но най-важното е да има повече информация за самата гора, вкл. водоизточници, тип на растителността и т.н.
    Разбира се, трябва да е много дуракоустойчив и по възможност с по малко копчета и странни съкращения..

  • #2
    Здрасти, мога да ти дам моя (само дето е 76S) за да го пробваш. Много добра машина!

    Т.
    Good guys drive Land Rovers!

    Коментар


    • #3
      Тинко, кажи как е в гората...
      Поточета, изворчета има ли и качва ли се на него натовската картинка?

      Коментар


      • #4
        Re: Garmin 76 - въпрос на начинаещ..

        Първоначално публикуван от Volk
        Моля за извинение спецовете, но тъй като съм от поколението което работеше на зелените екрани на Правец 08, моля за помощ..
        Мой приятел ме посъветва да си взема Garmin 76, като стабилно решение за GPS..
        Конкретно ме интересува може ли този GPS да работи с картата на НАТО, която имах удоволствието да видя при Фулдата..
        Тъй като съм фен на един особен вид оффроуд в гората - езда с кон извън всякакви пътеки и пътища, за мен е много важно да мога да се позиционирам в гора, 2D, но най-важното е да има повече информация за самата гора, вкл. водоизточници, тип на растителността и т.н.
        Разбира се, трябва да е много дуракоустойчив и по възможност с по малко копчета и странни съкращения..
        Този GPS не може да работи с тези карти, защото те са картинки, а той работи с векторни карти. Единственият начин да гледаш тези карти на екран когато си в гората е да си купиш джобен компютър с вграден гпс или да го свържеш с гпс (може и този чрез кабел) примерно с блутуут. Друг вариант е някой (примерно аз) да ти векторизира даден район и да ти направи ГПС карта на този район ползвайки тези натовски карти, или дори много по добри, но тази услуга за по големи местности би струвала доста парички...

        Коментар


        • #5
          Благодаря ти много за ценната информация!
          Значи в това е разликата, аз се впечатлих много от натовската карта, защото е като стандартните, а векторизираните ми се струват много постни!
          Кажи ми подходяща комбинация за PALM с вграден GPS?
          И моля те, пусни малко инфо за шлема с камерата...
          Благодаря ти предварително!

          Коментар


          • #6
            Явно не съм разбрал. Ако НАТО-вските карти са едни сканирани копия - няма как да се качат в 76. Той има само 24 MB и събира само векторни карти.

            В гората се държи нормално и почти винаги съм го ползвал без външна антена. Но, за градски условия и използване в автомобил е малко неудобен.

            Както казаха колегите (Събин), най-добрата комбинация е PDA с външен bluetooth - напр. Garmin 10. За PDA има голям избор, но гледай да е със стандартния (VGA) размер на екрана.

            В момента има един много популярен модел на HP - 6510/6515, който има и GPS, но за съжаление, екрана му е само 240х240 и по тази причина не може да изобразява коректно навигационните програми - просто програмните бутони излизат извън екрана.

            Успех!

            Т.
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Turbozmej
              .

              Както казаха колегите (Събин), най-добрата комбинация е PDA с външен bluetooth - напр. Garmin 10. За PDA има голям избор, но гледай да е със стандартния (VGA) размер на екрана.

              В момента има един много популярен модел на HP - 6510/6515, който има и GPS, но за съжаление, екрана му е само 240х240 и по тази причина не може да изобразява коректно навигационните програми - просто програмните бутони излизат извън екрана.

              Успех!

              Т.
              Тинко , обясни на полуграмотния това PDA - Palm ли е ? Това ли е онова малкото компютърче и защо говориш за размер на дисплея 24х24 сантиметра? Или това не са сантиметри?
              И как да разбера предварително дали бутоните ми ще се съберат на екрана с натовска карта?

              Коментар


              • #8
                240 на 240 е броя на пикселите на екрана. На теб ти трябва 640 на 480, което е VGA резолюция. С нея бутоните ще се съберат на екрана с тази пуста твоя натовска карта.
                LZ1OAL

                Коментар


                • #9
                  Вальо, сега пък полуграмотен се изкара! Всяко нещо има начало! Ако те интересува, мога да пратя доста GSM ограмотителни курсове.

                  Т.
                  Good guys drive Land Rovers!

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Floyd
                    240 на 240 е броя на пикселите на екрана. На теб ти трябва 640 на 480, което е VGA резолюция. С нея бутоните ще се съберат на екрана с тази пуста твоя натовска карта.
                    Абе момчета, само тази картинка ми е ясна и разбираема, другите са само чертички, как да си отбележа къде съм намерил голямо мечешко изпражнение или следи от як нерез...
                    Кажете какъв миникомпютър да взема, от тези дето са с пластмасовите моливчета, че да си свърша работа!
                    Помагайте братлета, че съм много зле в тая дисциплина..

                    Коментар


                    • #11
                      За това си има курс , записваш се, вземаш тетрадка и химикал и сядаш на чина!

                      Майтапа на страна - има курс, но ако не изтраеш, ще разтрием джипките из някой баир за да ти покажа основните тънкости.

                      Успех!

                      Т.
                      Good guys drive Land Rovers!

                      Коментар


                      • #12
                        Garmin iQue M5 - $870 (с вкл. ДДС) -5% отстъпка от мен!

                        iQue M5 Features:
                        Operating System: Microsoft Windows Mobile 2003 Second Edition software
                        Computing Software: Microsoft Pocket Outlook®, Internet Explorer, Word and Excel; Windows Media® Player, MSN® Messenger Service, Calculator and ActiveSync; Sprite Backup; and BTExplorer
                        Integrated Que® technology; Garmin GPS and mapping software
                        GPS receiver: WAAS enabled, 12 parallel channels
                        Integrated flip-up GPS patch antenna can be positioned for optimal reception
                        Processor: 416 MHz Intel® PXA 272 Xscale® processor, dedicated 48 MHz ARM7 GPS coprocessor
                        Internal Memory: 64 MB RAM; 64 MB ROM (15 MB safe storage available)
                        Unit size: 2.8" W x 5" H x .8" D (72 x 128 x 19 mm)
                        Unit weight: 5.9 oz (166 g)
                        Display: 3.5” diagonal, (89 mm); 320 x 240-pixel, QVGA transflective TFT with 16-bit color display; 64 K colors; bright white LED backlight
                        Battery: Removable 1,250-mAh replaceable lithium-polymer battery delivering 5-7 hours of continuous PDA/GPS use
                        Audio hardware: Microphone, headphone jack, speaker for voice-guidance commands, MP3 player, and message playback
                        Voice recorder for making memos, quick notes, and messages on the fly
                        SD expansion slot for flexible memory storage and additional software; SDIO/MMC compatible
                        Networking: Bluetooth, IrDA, SDIO, USB
                        Vibrating alarm

                        За същите пари може да си купиш много по мощтно ПДА и отделен ГПС, дали на SD/CF карта, дали на BT, но няма да е 2 в 1 и няма да е гармин.

                        Коментар


                        • #13
                          Събине, благодаря ти!
                          Спести ми много време, да се чудя какво да търся..
                          Можеш ли да ми помогнеш с отговорите на още няколко въпроса..

                          - издържлив ли е на постоянни леки сътресения / езда /?
                          - считаш ли, че скоро /до година/ модела може да остарее сериозно...
                          - тази антена в корпуса ли се намира или си я закачаш някъде по главата като марсианец?
                          - мога ли да го купя от теб и за колко време може да се достави?

                          Коментар


                          • #14
                            Дано съм разбрал правилно, значи слагаш слушалка в ухото и спийкъра ти подава посоките при избран маршрут?

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Volk
                              Събине, благодаря ти!
                              Спести ми много време, да се чудя какво да търся..
                              Можеш ли да ми помогнеш с отговорите на още няколко въпроса..

                              - издържлив ли е на постоянни леки сътресения / езда /?
                              - считаш ли, че скоро /до година/ модела може да остарее сериозно...
                              - тази антена в корпуса ли се намира или си я закачаш някъде по главата като марсианец?
                              - мога ли да го купя от теб и за колко време може да се достави?
                              - да, но не и на влага, т.е. ако се потиш и ти е в вътрешен джоб на якето ще се развали.
                              - 1 година за електроника е много и ЩЕ има нови и по хубави модели, но този ще ти върши работа поне 3-4 години
                              - в корпуса, но предполагам че има и букса за външна антена.
                              - да, 20мин.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X