Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado Представяне

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Аз забелязвам че тази грешка по височината се увеличава с течението на време, т.е. се акумулира. Значи няма такъв филм самокалибрация.
    Може, нямам наблюдения. Може и настройки да има някакви. Не знам. Може и да е въпрос на софтуер. Ще видим какви ще ги свършат в новия фирмуер ъпдейт.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Garmin Colorado Представяне

      В същност аз имим наблюдение ввърху мой любим тачен велик раскошен и прочая прочая прочая VISTA HSx. Може и да се променили нещата в Colorado де да знам.

      Коментар


      • До: Garmin Colorado Представяне

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        В същност аз имим наблюдение ввърху мой любим тачен велик раскошен и прочая прочая прочая VISTA HSx. Може и да се променили нещата в Colorado де да знам.
        Еми чакай сега - темата е за Colorado. Как се представят другите, нито знам, нито ме интересува в момента.

        Аз не съм забелязал между това не екрана, и спътниковата височина, да има очевадна разлика. Но колеги споменават за проблеми. Точно това се опитваме да разберем. Като чипове Colorado-то няма нищо общо с Vista-та. Следва че и целия софтуер за изчисляване на позиции, грешки и т.н. е тотално различен. Опитваме се да изясним при какви ситуации дава проблем, и как да се постъпи при такива ситуации.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Garmin Colorado Представяне

          По какъв начин е възможно с Колорадо да се измери разстояние от точка до точка в метри? Защото като си избера определена точка от картата ми го дава в километри, примерно 0.2 км, а мен ме интересува по-точно, щото +–100 м ми се виждат множко, при положение че има точност 3-4 м. Не ми се вярва апаратът да не може да го мери, би трябвало проблемът да е в оператора?
          1994 HDJ80 HD-T
          1998 HDJ80 HD-FT

          Коментар


          • До: Garmin Colorado Представяне

            Ами аз на висотомера /от менюто/,съм си направил да ми изписва атмосферно налягане и надморска височина.Когато калибрирах висотомера по наличната надморска височина,атмосферното налягане не показва вярно и дори като се покачва ми се вдига и надморската височина,което трябва да е точно обратното,но....поразстърсих се за инфо от нета за атмосферното налягане в нашия регион/което и да не е съвсем вярно ще е с с много малко разлика от реалното/,и калибрирах висотомера,но по наличното атмосферно налягане. Веднага проблема се реши/и аз не знам защо и как стана,но.../.Сега си ми показва точно както трябва,тоест щом налягането се покачва ,то надморската височина си пада и обратното.Поздрави.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • До: Garmin Colorado Представяне

              Колеги още един -два въпроса ме мъчат.На Колорадото му закупих батерий Саньо-2700ма.Докато си играех/дори и с включен компас/в началото с менютата и го разучавах,като че се държаха добре,но сега се появи проблем.Преди седмица заредих батерийте и за около 6 дни през които Колорадото е пускано за не повече от 2часа плътна работа/и то не наведнъж,а на порции/,и сега то направо се изключи поради това че няма ток.Та въпроса ми е :
              1.Когато Колорадото е изключен дърпа ли някакъв ток самия апарат?
              2.Когато е включен апарата,но няма връзка със спътниците,харчи ли повече ток?
              3.Нормално ли е за 5-6 дни при гореуказаната употреба/като се има предвид,че през повечето време е бил без обхват/,да му се разредят батерийте до край,защото ползвам същите/само че 2500ма./за цифров фотоапарат и дори след две седмици и снимани предварително 2гб. карта все още имат доста ток?
              4.Когато Колорадото е с включено външно захранване /в джипа например /,това захранване само се ползва за да работи апарата ли,или същевременно се зареждат и батериите му?
              Да се надявам че не съм ви досадил с въпросите си.Поздрави.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • До: Garmin Colorado Представяне

                Няма шанс за зареждане на батериите под каквато и да е форма.
                Да има сериозно разреждане на батериите дори и при изключен апарат и аз съм го забелязал... Предполагам че е свързано с фактът че барометърът май оставаше включен освен ако изрично не се изключи... не съм пробвал обаче...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • До: Garmin Colorado Представяне

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Няма шанс за зареждане на батериите под каквато и да е форма.
                  Да има сериозно разреждане на батериите дори и при изключен апарат и аз съм го забелязал... Предполагам че е свързано с фактът че барометърът май оставаше включен освен ако изрично не се изключи... не съм пробвал обаче...
                  Благодаря ви за бързия отговор.Вече се бях притеснил,че батерийте са се оказали ялови.Поне остава успокоението,че като карам в планината и ползвам захранването от колата батерийте не се изтощават.Поздрави.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado Представяне

                    Първоначално публикуван от carphunter Преглед на мнение
                    По какъв начин е възможно с Колорадо да се измери разстояние от точка до точка в метри? Защото като си избера определена точка от картата ми го дава в километри, примерно 0.2 км, а мен ме интересува по-точно, щото +–100 м ми се виждат множко, при положение че има точност 3-4 м. Не ми се вярва апаратът да не може да го мери, би трябвало проблемът да е в оператора?
                    Никой ли не се сеща за жокер?
                    1994 HDJ80 HD-T
                    1998 HDJ80 HD-FT

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado 300

                      При мен си измерва до метър.

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado 300

                        Вече,бая време мина от както трупам впечатления от Колорадото и заключението ми е:
                        за оффроуд с АТВ или мотор не става...
                        причини над хиляда,последно преди да стартираме на Ком Емине ми се строши и буксата за захранването...
                        И Десо се мъчи но след десетото самоизключване и той го захвърли...

                        По добро от 76CSX няма-за знаете!!!

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado Представяне

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Колеги още един -два въпроса ме мъчат.На Колорадото му закупих батерий Саньо-2700ма.Докато си играех/дори и с включен компас/в началото с менютата и го разучавах,като че се държаха добре,но сега се появи проблем.Преди седмица заредих батерийте и за около 6 дни през които Колорадото е пускано за не повече от 2часа плътна работа/и то не наведнъж,а на порции/,и сега то направо се изключи поради това че няма ток.

                          wсе си мисля че за такъв тип уреди, low self-discharge батерии са по-подходящи. такива от типа на sanyo eneloop, gp recyko и uniross hybrio

                          http://en.wikipedia.org/wiki/Low_sel...e_NiMH_battery

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado 300

                            Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
                            Вече,бая време мина от както трупам впечатления от Колорадото и заключението ми е:
                            за оффроуд с АТВ или мотор не става...
                            причини над хиляда,последно преди да стартираме на Ком Емине ми се строши и буксата за захранването...
                            И Десо се мъчи но след десетото самоизключване и той го захвърли...

                            По добро от 76CSX няма-за знаете!!!
                            Аз много съм доволен и от 60CSX!

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado 300 - Google Earth отклонение

                              Здравейте,

                              Преди два три дни си купих устройството и съм много доволен за сега. Разучавам още, а и е първото GPS устройство, което съм купувал.

                              Днес го изпробвах в автомобил и пренесох track-a в Google Earth, но се появява доста голямо отклонение.

                              Вижте тук:
                              Garmin Colorado 300 test

                              Има ли някакъв начин това отклонение да бъде автоматично оправяно?
                              С последната версия на софтуера съм. Ако си купя допълнителна антена за кола ще се подобри ли значително точността. Въобще може ли такова огромно отклонение от 50 и повече метра да е реално или да е някаква несъвместимост между Google Earth и Garmin?

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado 300

                                Като гледам колко са успоредни линиите (пътя и трака) и как добре съвпадат кривите, не бих казал, че си имал проблем с точността заради слаб сигнал. Да не би да е включена някоя друга с-ма, а не WGS 84?
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X