Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado Представяне

    В барометрични висотомери височина се изчислява по една функция, където температура и барометрично налягане важни величини. Формулата е H=F(P,T) където P=Pressure, T=Temperature. Когато промениш P или T се променя и H
    Има една много хубава статия за един уж евтин часовник ТСМ, който бе хита на сезона, - https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...king_Watch.htm, а във връзка със страдания заради калибрация на барометрични висотомери прочети този цял пост в клуб туризъм в дир.бг - http://clubs.dir.bg/showflat.php?Boa...&part=all&vc=1. Надявам се че бях полезен.

    Коментар


    • До: Garmin Colorado Представяне

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      В барометрични висотомери височина се изчислява по една функция, където температура и барометрично налягане важни величини. Формулата е H=F(P,T) където P=Pressure, T=Temperature. Когато промениш P или T се променя и H
      Има една много хубава статия за един уж евтин часовник ТСМ, който бе хита на сезона, - https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...king_Watch.htm, а във връзка със страдания заради калибрация на барометрични висотомери прочети този цял пост в клуб туризъм в дир.бг - http://clubs.dir.bg/showflat.php?Boa...&part=all&vc=1. Надявам се че бях полезен.
      А е доказано че термометъра на колорадото става само за украса.

      Обаче барометричен висотомер имаше и в 60/76, до долкото си спомням. А там термометър няма. Значи има някакъв си начин. И сигурно е компромис. Нямам наблюдения как се държи моя. Просто не съм си играл с тия работи. Рядко попадам на места, на които им знам надморската височина с достатъчна точност, та да сравнявам.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Garmin Colorado Представяне

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        А е доказано че термометъра на колорадото става само за украса.

        Обаче барометричен висотомер имаше и в 60/76, до долкото си спомням. А там термометър няма.
        Има но се вижда само в сервизното меню.

        Коментар


        • До: Garmin Colorado Представяне

          Мен ме интересува дали заслужава ли да се калибрира висотомер по височина дадена от сателит? Не става дума конкретно само за Garmin Colorado.

          Коментар


          • До: Garmin Colorado Представяне

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Мен ме интересува дали заслужава ли да се калибрира висотомер по височина дадена от сателит? Не става дума конкретно само за Garmin Colorado.
            Струва си разбира се. Ако се навреш някъде, където няма GPS сигнал, ще можеш да гледаш надморската височина. Отделно ако го калибрираш по спътникова височина, когато имаш силен сигнал, съоптветно по-голяма точност, в моментите, когато заради слаб сигнал точността пада, надморската височина ще си остане с голямата точност.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Garmin Colorado Представяне

              Добре де. При калибриране при маркера на БАН разлика е 4 метра. Не е ли множко според теб?

              Коментар


              • До: Garmin Colorado Представяне

                И то при 3 м отклонението.

                Коментар


                • До: Garmin Colorado Представяне

                  GPS точността по вертикала е по-ниска от тази по хоризонтала. Не помня точно с колко.

                  Освен това има и друга тънкост - кой маркер към коя система е приведен. Има много.

                  А като ти спадне точността на GPS-а на 15-ина - 20 метра, грешката по вертикала ще е около 30.

                  Е сам прецени кое е по-добре 4м., или 30м.?

                  А 4м. отклонение за граждански GPS съвсем не са много. За по-точно системите струват 10-ки пъти повече.

                  Все си мисля че си струва.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado Представяне

                    После на Мальовица грешка стигнала до 8 м, и всичко това станало е за един ден.

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado Представяне

                      И пак е по-малко от 30, нали?

                      А като няма сигнал изобщо, не можеш и да я видиш.

                      Дали си струва си прецени сам. Според мен си струва. Обаче аз си гледам обикновено тая на GPS-а. Рядко се набутвам на места, дето няма GPS сигнал, пък и не ми дреме особено колко съм нависоко. Другите координати по ме интересуват.

                      Височинния профил ми върши работа дотолкова, доколкото да преценя с каква денивелация е бих маршрута. Точност до 50-ина метра ме устройва перфектно. Аз гледам относителните стойности, а не абсолютните.

                      А и не знам какъв е алгоритъма за стиковане между височина и атмосферно влияние. Със сигурност има някакъв алгоритъм за корекции между двете, но как точно работи никой не може да ти каже.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado Представяне

                        Въпроса е че траки се записват с височина според БАРОМЕТРИЧЕН висотомер.

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado Представяне

                          Здравейте,
                          аз пак да питам
                          Някой успял ли е да покаже повече от един трак ЕДНОВРЕМЕННО на картата.Целта е да виждам на картата траковете в определен район заедно ,за да си имам алтернативни пътища.
                          При мен като заредя трак, автоматично изчезва предходния.
                          Благодаря
                          [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado Представяне

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Въпроса е че траки се записват с височина според БАРОМЕТРИЧЕН висотомер.
                            Е, тогава със сигурност трябва да се калибрира. Най-малкото към GPS височината, ако друго не е на разположение. Но все си мисля че самото устройство се самокалибрира по GPS височината по някакъв алгоритъм. Иначе ще спре да работи в един момент, и за височина ще показва абсолютни глупости.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado Представяне

                              Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
                              Здравейте,
                              аз пак да питам
                              Някой успял ли е да покаже повече от един трак ЕДНОВРЕМЕННО на картата.Целта е да виждам на картата траковете в определен район заедно ,за да си имам алтернативни пътища.
                              При мен като заредя трак, автоматично изчезва предходния.
                              Благодаря
                              Аз не съм успял. Чакам следващия ъпдейт. Ама много се забави.

                              А ъпдейт със сигурност ще има, дори и само поради факта че последния е бета версия.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado Представяне

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Е, тогава със сигурност трябва да се калибрира. Най-малкото към GPS височината, ако друго не е на разположение. Но все си мисля че самото устройство се самокалибрира по GPS височината по някакъв алгоритъм. Иначе ще спре да работи в един момент, и за височина ще показва абсолютни глупости.
                                Аз забелязвам че тази грешка по височината се увеличава с течението на време, т.е. се акумулира. Значи няма такъв филм самокалибрация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X