Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado Представяне

    Гледах някъде из интернет снимки на отворен. По платката елементите са кът. Има и 2 тънки метални кутийки, в които явно e набутан GPS чипсета. Към антената и входа за външна антена е с кабелче (толкова тънък коаксиален кабел не бях виждал).

    Има един плосък "кабел" към USB входа, един към SD - слота и един към дисплея. Ако не се лъжа има и един към бутоните и Rock'n'Roller-а, но може и да бяха заедно с този към USB-то. По коментари в същата страница, качеството на изработка е по-добро от това на 60/76. Отделно където излизат пластинките от батериите, контактуващи с платката, пак е залято с нещо като бял силикон, и от там е невъзможно да влезе вода. Тоест дори и отделението с батериите да се напълни с вода, тя няма да проникне в корпуса. Не помня каква беше хавата с SD слота, и дали имаше друго уплутнение, освен външното. Между двете части на корпуса също има силиконово уплътнение. Не видях някъде да има goretex-ова мембрана, ама това може и да съм го пропуснал.

    Ако ги изнамеря ще ги постна тук, или ще дам линк към страницата.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Garmin Colorado Представяне

      Като махнеш капака на батериите, над тях има малка дупчица, от вътрешната и страна трябва да има гортексова мембрана.

      Коментар


      • До: Garmin Colorado Представяне

        Извинявам се предварително, ако на въпросът ми е вече отговорено, но нямам време да изчета целият форум, за да си отговоря ...може да ми изтриете коментара,ако е така, но поне едно съобщение с отговора ми пратете преди това...
        "Каква е точността на надморската височина на тризмерната топографската карта на България, качена на Colorado 300?И може ли тя да се закупи отделно, разбрах че тръгвала и на 60CSX(едно пилиенце ми каза,че ставала...)",но в Геотрейд не се продавала отделно, ...Изобщо каква е разликата м/у тази която се продава на SD/micro SD и тази топографска..."

        Коментар


        • До: Garmin Colorado Представяне

          Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
          Извинявам се предварително, ако на въпросът ми е вече отговорено, но нямам време да изчета целият форум, за да си отговоря ...може да ми изтриете коментара,ако е така, но поне едно съобщение с отговора ми пратете преди това...
          "Каква е точността на надморската височина на тризмерната топографската карта на България, качена на Colorado 300?И може ли тя да се закупи отделно, разбрах че тръгвала и на 60CSX(едно пилиенце ми каза,че ставала...)",но в Геотрейд не се продавала отделно, ...Изобщо каква е разликата м/у тази която се продава на SD/micro SD и тази топографска..."
          Еднакви са, но тази за колорадото има топо информация и е по насочена към оффроуд, т.е. черните пътища се показват на по горни нива. Ако имаш закупена тази на SD и се регистрираш, може да напишеш мейл на съпортта и да искаш топото - ще ти дадат линк да си го свалиш, работи със същият ключ

          Топото е по добро(точно) от всичко досега, но не е за професионална работа.
          Последно редактирано от sabin; 22-05-08, 10:09.

          Коментар


          • До: Garmin Colorado Представяне

            Като нов собственик на Колорадо 300 и един -два въпроса от мен.
            1.За какво служи/или какво представлява/Waas от настройките на ГПС-са.Защото онзи ден се опита да ме прекара през туристическа пътека,при вкл. тази настройка?
            2.Има ли опция за калибровка на барометъра,защото в неделя на 1700м.надм. височина ми показваше 1024хп.,което е невъзможно.
            3.Как става избирането на карта от SD носителя.Значи имам качена карта там,но в менюто "избор на карта",не ми дава да избера от слота?
            4.Как мога да се сдобия с топо картата,която ми е качена на ГПС-са,но на български?Тук не говорим за търсене,а самата карта да е на български?Писах на адреса на който се регистрират картите,но от там ми отговориха,че и по тази можело да се търси на кирилица и друга карта не ми е била нужна,а знам че съществува карта на която са изписани наименованията на български.
            5.Интересува ме имали някаква по-качествена 3d карта,защото когато мина в този режим пътищата ми ги дава много размазани/на квадратчета/,или аз не правя нещо както трябва?
            П.П.Предварително благодаря и се извинявам,че ви занимавам /сигурно /с елементарни въпроси,но.......
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • До: Garmin Colorado Представяне

              1. WAAS и EGNOS са системи, чиито замисъл е да увеличат точността. Остави го включено. Няма връзка с воденето.
              2. Има опция. В меню SETUP/НАСТРОЙКИ. Трабва да знаеш или точната надморска височина, или точното атмосферно налягане.
              3. Картата на SD-то трябва да е качена в директория garmin, както са качени и тия във вътрешната памет. Ще се появят автоматично в менюто за избор на карти. Ако се опитваш да сложил OFRM Topo 4.50 на латиница, заедно с OFRM Topo 4.50 на кирилица, вероятно няма да стане, защото май са с еднакъв FID. FID е идентификационен номер на картата. Записан е в самата карта. Освен това в същата директория garmin на SD-то трябва да имаш и gmapsupp.unl, вървящ към картата. И за двете OFRM Topo е един и същ доколкото знам. Не знам дали OFRM Topo ще работи от SD картата, защото е вързан към приемника, а картата е с друг номер. Не съм пробвал. Ако качиш това, което ти пратих. във вътрешната памет на Colorado-то, със сигурност ще тръгне. И картата ще се показва на кирилица, и търсенето ще е на кирилица. Трябва да си сложиш менютата на кирилица, които съм качил по-горе в темата, и да изтриеш russian.gtt. От менюто за езици си избери руски. Така менютата ще са на български, а търсенето на кирилица.
              4. Нали ти дадох линк към картата на кирилица. Сваляш, копираш в директория garmin на вътрешната памет на Colorado-то, изключваш, включваш, и воала!
              5. Това че ти е на квадратчета не е от картата. Colorado-to така си го прави в 3D режим. Съществува още един режим - Automotive mode - миля че беше в настройките на картата, или SETUP->MAP. Така картата е плоска, но се вижда в перспектива. И не е на квадратчета, и се виждат всички улици. Аз използвам това, когато искам 3D.

              Питай, ако има още нещо.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: Garmin Colorado Представяне

                Захранване за кола от каде мога да си взема и колко пари

                Коментар


                • До: Garmin Colorado Представяне

                  Всякакво USB вече става с последния ъпдейт. От магазин за GSM-и например. Трябва ти MiniUSB захранване.

                  Има и оригинални в GEOTRADE или при Събин. Виж и в електронния магазин на форума.

                  Ако беше прочел темата, нямаше да питаш, а вече да си си взел.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado Представяне

                    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                    Имам странен проблем, в информацията за спътниците височината си е вярна (620м), но в картата когато покажа полето elevation ми показва 1166м????????? Не мога да разбера какво става - май се получи при последният Ъпдеит с бета версията?
                    Сега ми светна. Пробвахте ли да калибрирате барометъра? На пъво време вземете спътниковата височина, и я посочете при калибрацията.

                    Може при ъпдейта да са се скапали калибрациите.

                    А пък може и вече да сте го направили, и да си траете....
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado Представяне

                      За lubashki777: В псевдо 3D режим се превключва от:

                      Настройки->Карта->Ориентация->Автомобилен режим

                      или

                      SETUP->MAP->ORIENTATION->Automotive mode

                      Успех.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado Представяне

                        Благодаря.Сега съм яката 3D......е псевдо де
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado Представяне

                          А и още нещо да питам....поне за мен е необяснимоЗначи калибрирах си алтиметъра и барометъра по надморската височина която е за Ст.Загора.Добре ама днес гледам,че като се е повишило налягането са се вдигнали и метрите надморска височина,което трябва да е точно обратното,т.е.колкото се покачва налягането,толкова надморската височина трябва да намалява.Та ако някой е наясно нека да обясни.....да не би нещо да съм задал неправилно или....незнам.Поздрави.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado Представяне

                            Май....никой не е наястно по проблема.
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado Представяне

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Май....никой не е наястно по проблема.
                              А хващал ли е сигнал между калибрирането и после, когато се е покачили налягането? Идеята ми е че има автоматично калибриране и може да е преместило на някъде калибрацията според сателитите какво са показвали когато е хванал сигнала.

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado Представяне

                                Показва ли налягането (mBar, mmHg, At) или дава само надморска височина?

                                Трябва да си наясно с алгоритъма за приоритет на GPS позицията, или барометричната. Може да има някаква връзка между двете: примерно ако машинката "види" че не си се преместил (по Север, Юг) да разбере, че намягането се мени, но надморската височина - не (понеже просто не си се движил), и от там да прави някакви "фокуси". Примерно да припише старото налягане на новата GPS-височина. Ако пък използва еднократно барометъра (премества текущата GPS-височина до барометричната), и после си джитка с GPS-височината (като разлика спрямо калибрираната точка) - то очаквай "веселые картинки".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X