Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado Представяне

    С последния ъпдейт на фирмуера вече те пита дали да влезе в режим USB Storage, така че тоя проблем вече го няма.

    Някой спомена че може да се връзва към nRoute - следователно и към други програми най-вероятно може.

    До колкото знам има сериен кабел за колорадо. Включва се пак в USB-то му. Не съм го виждал, защото не ми е трябвал.

    Може да се захранва със всичко, което захранва USB. Конектора обаче е нежен и трябва да се внимава. Според мен от Garmin са сбъркали, като не са направили отделен извод за външно захранване.

    Мисля по въпроса къде и какво може да се сложи, но това би нарушило гаранцията.

    Като работи към лаптоп се захранва през USB-то. Външно захранване не му трябва. Изобщо що има нещо включено към USB-то, се захранва от него. Така че поне според мен последния изброен недостатък го няма.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Garmin Colorado Представяне

      Първоначално публикуван от bboyan Преглед на мнение
      Здравейте колеги !
      Имам от съвсвм скоро Garmin Colorado 300.
      Имам такъв въпрос:
      Когато съм в населено място (Улици - булеварди, пресечки, по малки пресечки и т.н.) и пусна 3d режим ми показва само жълтите улици т.е. само булевардите. Това нормално ли е ? И ако не е какво трябва да направя !?
      Благодаря предварително за отговора !
      да, така ги показва. Предполагам че Гармин са го направили така, защото се предполага че ще гледап "по отвисоко" в 3D режим. Не знам да има насторйка с която да може да активираш и другите улици.

      Коментар


      • До: Garmin Colorado Представяне

        Първоначално публикуван от infomar Преглед на мнение
        На всички тези изисквания отговаря "Colorado™ 300", но никой реално не го е свързвал досега с ЛАПТОП (или поне не е казал, че го е направил). Всеки казва, че става, че може..... но не съм прочел някъде някой да го е правил – с какъв кабел, с какъв софтуер, след кой фирмен упдейт и т.н.т. Да се дадат 1500 лева само за да се пробва е доста рисковано когато парите са спечелени с честен труд и спестявани доста време.
        Току що пробвах и се върза към nRoute като USB GPS. На пръв поглед работи пезпроблемно.

        Първоначално публикуван от infomar Преглед на мнение
        Морска антена се продава за него което е добре.
        Антени се продават всякакви и нa няколко производителя. Аз съм с неоригинална, за която по ревюта се твърди че е по-добра от оригиналната. Доволен съм. Държи точност 2-3м. постоянно докато карам, освен в дън гори тилилейски и дълбоки дерета. Връзка досега не е губил по време на движение. Двойно по-евтина е. Недостатъци досега не съм констатирал.


        Първоначално публикуван от infomar Преглед на мнение
        Казвате че "ЗА за нещата от комплекта - май всичко го има.” – сигурно ги има в заводите на GARMIN, но на няколко места в Бургас попитах дали ги доставят, а те ми отговарят „ ами.... ще видим..... предполагаме..... ама незнаем..... май не можем..... потърсете другаде......” . Никъде нае чух. „Да доставяме ги за срок от 1-2 седмици. Цената е тази...... Ще поръчате ли?”
        На много хора не им е ясно, че София не е България, и не всеки може за „прескочи” 400 - 500 км. За да направи справка или да си поръча нещо някъде във фирмен магазин, а по телефоните обещания не важа.
        Приятелю, откакто има куриери, проблема ти е никакъв, където и в България да ги има налични. А откакто има интернет, можеш да си ги поръчаш отвсякъде, където ги продават, както и да ги разгледаш on-line, че дори някои ги има 3D. Понякога излиза и по-евтино. Аз така си внесох стойка например за 76-цата, която имах.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Garmin Colorado Представяне

          Ето новата версия. Каквото видях - коригирах. Ама вие нещо си траете. Ако видите грешки - споделете моля.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от sparkybg; 21-04-08, 12:05.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Garmin Colorado Представяне

            Първоначално публикуван от infomar
            Имам една молаба - би ли направил проверка - дали се разпознава и от ОziExplorер на лаптоп и през какъв кабел става - сериен или USB.

            Разбрах, че не е оправдан скептицизъмут ми към необходимост от допълнително външно захранване и USB/RS232 изводът ще захранят достатъчно Colorado™ 300" и външната антена към него. (слушам как "дърпа" батериите се надявам USB изводът на стандартен лаптоп да подаде необходимото захранване щом казваш!!)

            При това положения, ако и ОziExplorер-ът работи без проблеми, то няма причина да не се предпочете пред другите модели, след като няма и никакъв проблем да се поръча от всеки дилър на www.geotrade.bg в страната и от там ще доставят всичко предлагано от кофигурациите на GARMIN
            Захранва всичко без проблем. Пробвано многогратно. Ток даже има в излишък. Антената харчи малко. Не помня точно колко, но от порядъка на 20-30ma най-много.

            За Ozi-то ще пробвам.

            Edit: Няма какво да пробвам, ето от сайта на Ozi:


            Edit: Свалих го, инсталирах. Има си чек "Garmin USB". Чеква се и си го разпознава. Обаче съм в помещение и няма спътници, за да видя дали работи. Всички менюта, свързани с GPS-a работят. Нямам карти да тествам друго.

            Обаче както казах има сериан кабел за Colorado-то. В Setup-а му си има всички настройки. Серийния кабел се включва пак към USB-то, така че ако го има, ще работи с всичко според мен. На мен не ми я трабвал, и за това не съм си го купил.
            Последно редактирано от sparkybg; 21-04-08, 12:56.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Garmin Colorado Представяне

              Благодаря от сърце.
              Явно ще се насоча към този модел заедно с една по-обикновена външна антена, че онази морската като гледам и искат 1200 лв.

              Последно какво влиза в комплекта когато се закупува този GPS.
              - карта на България
              - кабел за USB ?
              - кабел за кола - май няма или има?

              Когато пробва за OziEzsplorer това с обикновения USB кабел който го дават с него ли беше и с настройките от SETUP-а?
              Предполагам, че е по-добре заявката да я направя директно до сайта на www.geotrade.bg - ще преценя.

              Коментар


              • До: Garmin Colorado Представяне

                В комплекта няма кабел за кола. Продава се отделно. Но вече може да си купиш обикновен USB кабeл за кола - излиза по-евтино, а с новия фирмуер може и така.

                това днес го пробвах с USB кабела от комплекта - най обикновен USB кабел.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: Garmin Colorado Представяне

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  С последния ъпдейт на фирмуера вече те пита дали да влезе в режим USB Storage, така че тоя проблем вече го няма.
                  От днес и аз съм горд собственик на такава играчка
                  Ъпдейтнах го на 2.51 от http://www8.garmin.com/support/downl...=3889#Instruct
                  ама не забелязвам подобрение - като му ръгна USB-то и веднага превключва в USB Mass Storage Device.

                  Малко помощ, а?
                  Или па да зема да си прочета manual-а

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado Представяне

                    Първоначално публикуван от chakarov_vladimir Преглед на мнение
                    Със новия софтуер 2.51 бета Колорадото може да работи с nRoute
                    и освен това да те пита в какъв режим да работи при включване към компютър. За целта трябва да е отметнато:
                    Setup->System->Interface->Garmin Spanner
                    Направи това, и ще започне да те пита.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado Представяне

                      Мда, хубаво нещо е форума!
                      Работи, благодаря.

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado Представяне

                        А някой да е успял да вкара в това съоръжение Custom Waypoint Symbols.
                        xImage-то изобщо не го лови...
                        Или аз бъркам някъде...

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado Представяне

                          Имам странен проблем, в информацията за спътниците височината си е вярна (620м), но в картата когато покажа полето elevation ми показва 1166м????????? Не мога да разбера какво става - май се получи при последният Ъпдеит с бета версията?

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado Представяне

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Имам странен проблем, в информацията за спътниците височината си е вярна (620м), но в картата когато покажа полето elevation ми показва 1166м????????? Не мога да разбера какво става - май се получи при последният Ъпдеит с бета версията?
                            При мен работи както трябва. И аз съм с последния ъпдейт.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado Представяне

                              Здравейте !
                              Пртежавам /колорадо 300/ и имам следния въпрос:
                              Мога ли по някакъв начин да сложа два имидж файла (две карти) и те да работят нормално.
                              Прочетох че за нуви е възможно това, като към всеки следващ имидж фаил се добавя в името му цифра (gmapsupp.img ; gmapsupp1.img ; gmapsupp2.img и т.н.)
                              По конкретно искам да събера "City Navigator Europe 2008" и "Auto Drive Hellas v1.30" на 4 BG SD(европеиската е сендвам от мапсорс а гръцката е добавям само + UNL файл) ПО ТОЗИ НАЧИН НЕ СТАВА !!! Явно при колорадо не действа ! Изпробвах после по отделно да кача катите на SD-то - РАБОТЯТ !!!
                              Дали някой би могъл да ми помогне, ще съм много благодарен !!!
                              Последно редактирано от bboyan; 29-04-08, 20:10.

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado Представяне

                                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                                Имам странен проблем, в информацията за спътниците височината си е вярна (620м), но в картата когато покажа полето elevation ми показва 1166м????????? Не мога да разбера какво става - май се получи при последният Ъпдеит с бета версията?
                                +1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X