Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin e trex Legend въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin e trex Legend въпрос

    Значи предлагат ми такъв за 200 лева. Чисто нов е в кутия с упътване и кабели. Подчертавам че нищо не разбирам от GPS и просто исках да знам дали ще ми върши работа за оффроуд....възползвам се от форума за по бързо запознаване с материята....
    Предварително благодаря
    [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

  • #2
    Паметта му е само 8МВ, не стига за нищо вече!
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Galabin
      Паметта му е само 8МВ, не стига за нищо вече!
      Ей -й и с това го отписваш този модел а?
      Ами че цената му е 180 долара като нов? Само заради цената си заслужавада го вземеш- 200 лв,дисплея му е един от най-големите и с най-добра резолюция(Display: 2.1"H x 1.1"W (5.4 x 2.7 cm) high-contrast LCD with bright backlighting)Вярно не е цветен, но е с една от най-додрите разделителни способности.8МБ-памет малко, но пък напълно достатъчно (освен ако не се занимаваш с околосветски пътешествия и да ти трябва супер подробна карта на света)
      За 200 кинта с кабели офертата за GPS-а е #1.
      Само кабеляка беше маса пари.Модела е много як.
      LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

      Коментар


      • #4
        Re: Garmin e trex Legend въпрос

        Първоначално публикуван от plakatista
        Значи предлагат ми такъв за 200 лева. Чисто нов е в кутия с упътване и кабели. Подчертавам че нищо не разбирам от GPS и просто исках да знам дали ще ми върши работа за оффроуд....възползвам се от форума за по бързо запознаване с материята....
        Предварително благодаря
        Евтино е, ако ви трябва просто ей така за допълнителна сигурност ще стане. За нищо сериозно не става обаче. Както и Гълъбин е отбелязал паметта му е малко. (новата топомапс е над 8 МБ, офроуд картата е вече над 15МБ и много бързо ще нарастват) Освен това чипсета му е стария който е бавен и ниско чувствителен. Единствената причина да си го вземете е за резервен в раницата...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Значи аз съм работил с два модела GPS. Garmin GPS12 и e-trex Legend.До по хубав от Legend не съм имал достъп.(само чета и гледам снимки) Но и той ми върши перфектна работа.
          А сега ще попитам:
          Дали има смисъл да качваш целите карти(била то на топомапс или "офроуд карта на България" при положение, че ще обикаляш например една-шеста(1/6) от БГ , а в повечето случай даже и по-малко.Дори да имам място на GPS-а няма да си кача излишна информация(и без това даже и най-готините GPS-и не сa с процесори PIII на 2Ghz и 500MB RAM).Вина ги е по-добре да намалиш картата до минимум за да ти се изчертава по-бързо, а и да не се затормозява излишно бавното GPS-че .Ето и един пресен пример отрязък от подробна карта на БГ западни покрайнини(района около вилата ми заедно със София-улици,аптеки и всякакви такива простотии)Големина -300КБДали ми трябва още от картата?Даже и това ми е много, когато ходя към вилата обикалям в радиус не повече от 20-30 км.МАКСИМУМ а тука имам грубо около 70км радиус.От тъй "малкото" 8МБ аз съм заел преко сили 1МБ(няма и толкова 300КБ)
          PPS
          И това твойто :"За нищо сериозно не става обаче" е малко пресилено.
          Естествено за Геодезически измервания не става(аз под това разбирам СЕРИОЗНО)

          LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

          Коментар


          • #6
            Благодаря за отзивите.....Искам да поясня че на мен ми трябва най вече защото съм страшно зле с ориентацията и ми се иска малко повече да разчитам на GPS i na карта....че иначе се губя моментално щом кривна от пътя)))В общи линии аз действително обикалям по малки райони с моторетката така че ако имам възможност да си тракна 100км радиус около София ще ми е супер...и доколкото разбирам този ще ми върши доста добра работа...Аз така или иначе ще си го нося в раницата или в джоба )))Мерси
            [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X