Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin GPSMAP 62s или 64s?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin GPSMAP 62s или 64s?

    Колеги, въобще не съм наясно с тези GPS-и и затова искам да попитам знаещите, кой от двата модела е по-добър за трасиране на земеделски имоти?
    Това ще ми е първият GPS и не искам да направя грешен избор.
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

  • #2
    От: Garmin GPSMAP 62s или 64s?

    Мисля , че и на двата точността е достатъчна за да се скараш с някоя съвестна пенсия .
    Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

    Коментар


    • #3
      От: Garmin GPSMAP 62s или 64s?

      Аз не бих имал колебание м/у двата в полза на 64 серия.
      Най малкото заради възможността да работи и със системата GLONASS.
      Естествено зависи от цената - допреди няколко седмици 64 серия не беше все още налична за продажба в БГ.
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        От: Garmin GPSMAP 62s или 64s?

        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Аз не бих имал колебание м/у двата в полза на 64 серия.
        Точно този си купих. Още не съм го разучил напълно, но май ми харесва Ще съм още по-доволен ако му кача и зем.карти
        Търпението калява силния и прогонва слабия.

        Коментар


        • #5
          От: Garmin GPSMAP 62s или 64s?

          Колеги, имам следното питане за GPS-a: при работа с него много ми "играе" компаса и ме заблуждава. Това нормално ли е, и ако не, на какво може да се дължи? Трябва ли да се правят някакви настройки или има някакви смущения?
          Много благодаря на всички отзовали се
          Търпението калява силния и прогонва слабия.

          Коментар


          • #6
            От: Garmin GPSMAP 62s или 64s?

            Имам и двата . Като сравнение между двата модела мога да кажа, че 62 s се държи много по-добре от 64 s. Компаса му е почти неизползваем ако имате метални неща до вас. Едно докосване до нещо метално по вас води до блокиране на компаса. Решението е калибриране, но то е кошмарно, ако трябва да го правите постоянно. Най-добре е да се изключи компаса ако GPS -а се докосва до метални неща. При 62 s тези проблеми ги няма. При слизане от автомобил , товарен автомобил и др. може да греши с най-много 10 градуса което за мен не е фатално, но то лесно се оправя с калибриране. Също като точност по мои наблюдения 62 s е една стъпка напред пред 64 s. Може да е софтуерно , защото може да показва например точност 3 м. , но ако например минете по една пътечка няколко пъти ще видите ,че траковете се разминават с повече от 3 м.

            Коментар


            • #7
              От: Garmin GPSMAP 62s или 64s?

              Ще съм още по-доволен ако му кача и зем.карти

              Колега можеш ли да споделиш как намираш зем.картил. Благодаря предварително.

              Коментар


              • #8
                Може би, от последното обновяване , поведението на компаса на 64 s както и точността са осезаемо по-добри. Силата му е в райони със слаб сигнал, там се справя много добре. Вече мога да сляза от превозно средство и да тръгна с него без да калибрирам компаса. Преди не беше възможно . Компаса блокираше и показваше например , че трябва да вървиш на юг, а в действителност трябва да вървиш на север. Относно ZEM файловете, не задължително да са непременно да се тръгне от този формат. Едно решение е да се свалят или шейпове или тракове от ефармбг за конкретни имоти. Впрочем някъде четох, че земеделските служби трябва да предоставят земфайлове на земеделските стопани. Това е от последните промени на разпоредбите, само, че не съм много сигурен дали е на на сто процента вярно.

                Съществен недостатък и на двата модела е гуменото покритие, което не е устойчиво на потта от ръцете , затова който притежава един от двата модела да не жали пари за калъфче.

                Sent from my Lenovo PB1-770M using Tapatalk
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-04-16, 14:19.

                Коментар


                • #9
                  От: Garmin GPSMAP 62s или 64s?

                  Какво имаш предвид, какво и се случва на гумата?
                  По принцип това покритие предпазва корпуса при изпускане и е първото нещо, което се драска и носи следите от експлоатация.
                  Калъфчето до голяма степен запазва търговският вид на устройството.
                  Не че имам нещо против калъфа, дори имам такъв и си го ползвам като съм пеша.

                  Няма как да остане когато ГПС-а е на стойка и като го ползвам на мотора трява да се сваля.

                  Аз говоря за 60 серия но това за гумата се отнася за всички.


                  Sent from my SGP511 using Tapatalk
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #10
                    От: Garmin GPSMAP 62s или 64s?

                    Нещо не стана от първия път. Та ето това става вярно, много съм го ползвал, покритието направо се разлага лятото по жегите.

                    Sent from my Lenovo PB1-770M using Tapatalk
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: Garmin GPSMAP 62s или 64s?

                      Ауууу... Явно са сложили по-халтава гума в следващите модели!
                      60-ката доста години я мъкнах по планините преди ми изпадне калъф гола но няма нищо, което да напомня на това.
                      Съгласен - при тези явно модели си трябва!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Garmin GPSMAP 62s или 64s?

                        Първоначално публикуван от marko69 Преглед на мнение
                        Ще съм още по-доволен ако му кача и зем.карти

                        Колега можеш ли да споделиш как намираш зем.картил. Благодаря предварително.

                        Ако ти трябват ЗЕМ файлове ми пиши на лично !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Garmin GPSMAP 62s или 64s?

                          Никой от тях. За трасиране се използват геодезически модели (напр. http://geoline.com/wp-content/upload...al_DSC0029.jpg).
                          Но с тях трябва да знаеш как се работи и цените са им солени...
                          Гармините, които цитираш, дават реална точност от порядъка на 30м и за трасиране НЕ стават.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X