Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гармин - Монтера

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гармин - Монтера

    Гармин обявиха нов GPS - Monterra. За мен това е обновена Монтана с Андроид ОС,възможност за инсталиране на приложения от Гугъл плейстора,FM радио,дисплей като на Орегон 6хх или по-добър,поддръжка на GLONASS,6 GB памет.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cf-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:25.5 КБ
ID:6019362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pd-01-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:16.8 КБ
ID:6019363

    Линк към страницата на Монтера:

    http://www.gpsrchive.com/Monterra/index.htm

    http://gpsrchive.com
    Последно редактирано от Валери Недялков; 24-05-17, 20:43.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

  • #2
    От: Гармин - Монтера

    Следя и аз информацията за него от известно време. Обаче този андроид...никак не ми се връзва за туристически гпс. Бих му се доверил да ме заведе до мола примерно.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Гармин - Монтера

      Изглежда много добре! Сигурно ще може да се използва на всякакви превозни средства.
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Гармин - Монтера

        Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
        Следя и аз информацията за него от известно време. Обаче този андроид...никак не ми се връзва за туристически гпс. Бих му се доверил да ме заведе до мола примерно.

        Не му се притеснявай! Старите Орегони бяха с Уиндоус СЕ. Тази ОС е пълен боклук. За 6хх серията няма информация,но или е Уиндоус 8,или Андроид.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • #5
          От: Гармин - Монтера

          Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
          Не му се притеснявай! Старите Орегони бяха с Уиндоус СЕ. Тази ОС е пълен боклук. За 6хх серията няма информация,но или е Уиндоус 8,или Андроид.
          Това, че гадаем какво ги задвижва е добре.
          Обаче на Монтерата ще е друго. Ще може да се качват всякакви бози, ще се появи руут, ще почнат къстъм ромове, модификации.
          Измислени приложения няма да са достатъчно изпипани, ще ти ядат батерията на фонов режим и т.н.
          Като виждам "затворените" Орегони колко време не могат да изчистят, представи си какво ще е когато имаш толкова много други фактори влияещи на работата на гпс-а.
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Гармин - Монтера

            Може и да си прав донякъде,но все пак е добра идея да има такъв уред. Аз не харесах Монтана,не ми харесва и Монтера. Затова си купих Орегон 600,но за други хора ще е добра инвестиция.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #7
              От: Гармин - Монтера

              Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
              Като виждам "затворените" Орегони колко време не могат да изчистят, представи си какво ще е когато имаш толкова много други фактори влияещи на работата на гпс-а.
              Откога затворените софтуерни платформи са по-лесни за изчистване?

              Едно от най-приятните неща с този прибор е че от него ще може да се изчопли софтуерът с цел да се ползва в по-смислени устройства.

              Коментар


              • #8
                От: Гармин - Монтера

                Уточнението,че Монтера не е получила още одобрение от FCC е махнато от щатския сайт. Уреда си има и артикулен номер за пре-ордър. Твърдят,че поръчките за Щатите ще се изпълняват за 5 до 8 седмици. Това означава около средата на септември. За България може би началото на октомври.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #9
                  От: Гармин - Монтера

                  Тези дни попаднах на този нов GPS и изглежда интересно наистина. Гледам в Ноеман вече са му изчоплили Гарминското вградено приложение но май засега не тръгва на никой друг Андроид телефон. Явно си има някакви защити и няма как. Аз от години си мислих че някой ден ще направят туристически GPS базиран на Андроид или друга мобилна ОС която да работи с обикновени батерии, ама да го бяха кръстили направо Monsterra че с тея размери и тегло от близо 400 гр. с АА батерии си е цяло чудовище и тухла в джоба даже е по-тежък от Монтана , поне да му бяха сложили и GSM модул и нещата щяха да заспят или поне вграден 3G модем ако ти се наложи да ползваш например онлайн карти. Сега половината предимства на Андроида отиват в кофата поради липсата на мобилен интернет. Според мен по-добре за тези пари си купете един водо, прахо и удароустойчив Андроид телефон. Вече доста модели се навъдиха като цяло.
                  Определено не е най удачния GPS за многодневен преход например и споделям мнението на Валери че в момента най-удачния модел на Гармин е определено новия Орегон.
                  Ето един клип в който може да се види горе долу какво предствлява вградения софтуер на Гармин и работата с него.
                  Последно редактирано от icpart; 06-09-13, 15:40.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гармин - Монтера

                    Монтера вече има Уики страница:

                    http://garminmonterra.wikispaces.com/home
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гармин - Монтера

                      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                      ...поне да му бяха сложили и GSM модул и нещата щяха да заспят или поне вграден 3G модем ако ти се наложи да ползваш например онлайн карти. Сега половината предимства на Андроида отиват в кофата поради липсата на мобилен интернет. Според мен по-добре за тези пари си купете един водо, прахо и удароустойчив Андроид телефон. Вече доста модели се навъдиха като цяло...
                      Това нещо вече е в продажба.
                      Да бяха сложили но те тези неща горят ток и после ще започнем да рИвем, че няма автономност.
                      Видях, че са обявили същите параметри за живот на батериите както Монтана.
                      Дълбоко съм резервирам дори и към тези цифри изхождайки от пословичната лакомия на хемороида за ток.
                      Кой знае, може и да са успели по някакъв начин но мобилните комуникационни възможности гарантирано ще пречат в тази насока.
                      Естествено биха могли и да се изключват ако ги има.
                      То и в този вариант ще си изям партенките ако дори се доближи до обявените 22 часа (AA батерии) ако не се деактивират Wi-Fi и Bluethoot.
                      Тези времена с Монтана са достижими.
                      Според мен е мъдро ограничаването на това устройство от към комуникации и разграничаването му от всичко по-различно от целта, за което е правено.

                      Иначе на мен също много ли липсва съществуването на дуракоустойчив телефон с възможност за алтернативно захранване с AA акумулатори!
                      Преди много години имаше GSM апарат Alcateal One Touch Easy с адапторна капачка за захранване с 3 бр. ААА батерии но далеч не беше водоустойчив.
                      Но това донякъде се компенсираше с ниската му цена
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гармин - Монтера

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Това нещо вече е в продажба.
                        Да бяха сложили но те тези неща горят ток и после ще започнем да рИвем, че няма автономност.
                        Видях, че са обявили същите параметри за живот на батериите както Монтана.
                        Дълбоко съм резервирам дори и към тези цифри изхождайки от пословичната лакомия на хемороида за ток.
                        Кой знае, може и да са успели по някакъв начин но мобилните комуникационни възможности гарантирано ще пречат в тази насока.
                        Естествено биха могли и да се изключват ако ги има.
                        То и в този вариант ще си изям партенките ако дори се доближи до обявените 22 часа (AA батерии) ако не се деактивират Wi-Fi и Bluethoot.
                        Тези времена с Монтана са достижими.
                        Според мен е мъдро ограничаването на това устройство от към комуникации и разграничаването му от всичко по-различно от целта, за което е правено.

                        Иначе на мен също много ли липсва съществуването на дуракоустойчив телефон с възможност за алтернативно захранване с AA акумулатори!
                        Преди много години имаше GSM апарат Alcateal One Touch Easy с адапторна капачка за захранване с 3 бр. ААА батерии но далеч не беше водоустойчив.
                        Но това донякъде се компенсираше с ниската му цена
                        Така е наистина но както и Wifi модула който точи много повече енергия отколкото GSM частта тя също може да се деактивира с цел пестене на енергия. Като изключа всякакви модули то моя телефон може да изкара и седмица в стендбай и да наистина е доста лаком Андроида откъм ток, но ако ще се прави дадено устройство което да е всичко в едно то поне да го има а не да мъкна още едно допълнително такова. Например сега тези дни за 2 дена екскурзия мъкнах че телефон с Андроид, обикновен телефон, Гармин Монтаната че и фотоапарат. Просто вече взех да се зачудвам за някое от тези китайските rugged телефони с по 2Сим карти. Пък проблема с обиктновените батерии може да се компенсира с повечко резервни литиево йонни които освен това са доста по леки от АА например и имат по голяма плътност на енергията спрямо обикновените. Единствения проблем е че не можеш да си ги намериш от път и надпът като обикновените батерии ако ти се наложи да ги сменяш. Затова например хибридното захранванена Монтаната и Монтерата е според мен най-добрия вариант като цяло.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гармин - Монтера

                          Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                          ...Например сега тези дни за 2 дена екскурзия мъкнах че телефон с Андроид, обикновен телефон, Гармин Моtнтаната че и фотоапарат. Просто вече взех да се зачудвам за някое от тези китайските rugged телефони с по 2Сим карти...
                          Колкото по-бързо забравиш за това последното, толкова по-добра услуга ще направиш на себе си.
                          Правят много неща наистина и НИТО ЕДНО КАКТО ТРЯБВА.
                          Истината е в специализираните за конкретни нужди дивайси.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гармин - Монтера

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Колкото по-бързо забравиш за това последното, толкова по-добра услуга ще направиш на себе си.
                            Правят много неща наистина и НИТО ЕДНО КАКТО ТРЯБВА.
                            Истината е в специализираните за конкретни нужди дивайси.
                            По принцип си прав и е така наистина. Пълно щастие няма определено в мутлифункционалните неща. Например предпочитам обикновен телефон защото знам че може да изкара 5-6 дена без зареждане пък смартфона максимум ден два и дотам. Просто не ми се иска например при по продължителен няколкодневен преход да нося хиляда допълнителни неща. Но като се замисля това ми се случва максимум един път на година две.
                            Е виж тея дни пуснаха ново Галакси с вградена компактна камера голяма. Е за него мога да кажа че би ми спестил необходимостта да нося допълнителен малък фотоапарат което все пак са си едни допълнителни 200-300гр. багаж. Та в този ред на мисли и ако Монтерата имаше GSM модул може да се каже че ще имаме поне 2 в едно. Смартфон с истински GPS. И заради липсата на такъв съм напълно сигурен че много хора няма да го купят въобще като имаме и на предвид и каква му е цената.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гармин - Монтера

                              Гармин бягат от онлайн-устройствата като от тамян. Затова са зарязали и mobile pc / mobile xt, затова и няма никакво смислено развитие по темата padphone, Garmin Phone и тн.

                              Те не притежават нито ресурса, нито ноу-хау, нито дори идеята как да ги направят печеливши, така че именно ТЕ да прибират печалбата. Да ги направят печеливши така че Гугъл, Асус и Самсунг да прибират печалбата, могат веднага. И закономерно не искат.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X