Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали да сменя 60 с 62?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дали да сменя 60 с 62?

    Здравейте колеги.
    От доста време ползвам Gamen 60Cs,новече доста се очука,стъклото се надраска,а и чесно казано ме дразни компаса който се върти както си иска ако не го позиционираш правилно,но не мисла да го пенсионитам все още
    Нещата се развиха така, че имам нужда от още един ГПС от този клас.Та въпросът ми е дали да търся 60 на старо или си заслужава да се вземе новата 62 ( малко изпитвам страх от новите неща в последно време,че са все по некачествени).
    Ако има хора които са ползвали двата модела,моля да ме посъветват дали си заслужава 62та.По-бързо ли изчертава картата,компаса по-добърли е ( нали е триосов),как се държи в гъста гора, как лапа батерийте ( 60 издържа до 30часа - пробвано).....
    Мерси предварително.
    "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
    "LZ1WAN"

  • #2
    От: Дали да смена 60 с 62

    60Cs или 60Csx?

    Ако е Cs, не би трябвало да се колебаеш, защото Cs-ът беше с по-лош приемник и нямаше слот за microSD-карта.

    Виж, за 60Csх нещата не са еднозначни.

    http://blog.hendricksen.eu/2010/08/2...60csx-and-62s/

    http://www.gpscity.ca/compare/62s&60csx&62map&62st

    Аз засега не мога да намеря достатъчно сериозни причини да си сменя 60Csx-а ...

    П.П. Примерно, за мен, един сериозен минус на 62-ката е премахването на гнездото за серийния кабел.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:garmin.jpg
Прегледи:1
Размер:10.9 КБ
ID:5405052

    Намирам този вариант за много по-надежден и стабилен от USB при използване за включване на захранващ кабел.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-09-12, 11:43.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Дали да смена 60 с 62

      60Csx-а e този който ползвам вече почети 8 години и не мисла да го "пенсионирам".
      Въпросът е че ми трябва втора машинка,и се чуда дали да търся 60Csx-а за 300-400лв.(втора ръка-вече няма нови),или да взема 62s за двойна цена - дали си заслужава?
      "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
      "LZ1WAN"

      Коментар


      • #4
        От: Дали да смена 60 с 62

        Единствения плюс на новите машини като цяло според мен е възможността за качването на растерна карта на тях и наличието на възможност за съхранение на по-голям брой точки които да се изобразяват на трака който се записва и повечето маршрути и дотам. Има и малко промени по интерфейса които са в лек плюс, но нищо съществено. Относно триосевия компас тествал съм го на Андроид телефон и какво да кажа в хоризонтално положение си е най-точен каквото и да си говорим ако го изправиш във вертикално и почва да бяга с понякой и друг градус, за конкретния модел на Гармин не знам обаче как стоят нещата точно с точността му в изправено положение. Пък ако не ти се дават много пари например Дакота 20 или новия Етрекс 30, който даеже е вече с ГЛОНАСС възможности са доста добра алтернатива и биха ти свършили добра работа стига да не ти е проблем по-малкия екран. Относно чувствителността им смятам че са почти равни на 60-62 серията. Е вярно в много гъста гора винаги хеликс антената има по-добър прием. Между другото май един колега предлага в борсата един Колорадо за мисля 350 кинта така че и той е доста добра оферта, има си 3Д режим и Хеликс антена и поддържа растерни карти и ако не ти е проблем че е втора ръка го грабвай
        Ако ги имах парите и нямах моя етрекс бих си го купил. Ето я обявата:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=150993

        Коментар


        • #5
          От: Дали да смена 60 с 62

          Първоначално публикуван от vnsh Преглед на мнение
          ... или да взема 62s за двойна цена - дали си заслужава?
          За мен отговорът е "не". Само като разбрах, че 62-ката няма възможност да записва на SD-картата всички трак-логове за деня, я отписах моментално.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Дали да сменя 60 с 62?

            Относно въпроса за избор между 60 и 62, това по-долу е най-подробното обсъждане, което съм срещал:
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=99030

            Остави цената...Обърни внимание на заключението на колегата в пост № 14 и № 21...
            Последно редактирано от popov308; 21-09-12, 03:59.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X