Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за ръчен ГПС за офроуд запис на следи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за ръчен ГПС за офроуд запис на следи

    Трябва ми ГПС с който да мога да записвам скорост/във всеки един момент/, време и да ми изчертава на карта следата която съм направил. Питах Гармин за съвет и те ме упътиха към eTrex серията. Но не съм много склонен да им повярвам. Ако може да предложите апарат който да е 100% тестван и да има тези възможности за запис.

  • #2
    От: Съвет за ръчен ГПС за офроуд запис на следи

    Почти всички гармински приемници го могат това нещо (освен тези, които нямат памет и екран). eTrex са полезни с това, че могат да ползват ГЛОНАСС - което повишава точността.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за ръчен ГПС за офроуд запис на следи

      А имаш ли възможност да ми помогнеш как да смъкна следите, които съм направил, за да проверявам скоростта в отсечките? Как да стартирам записа на такава следа? И какъв софтуер се използва?

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за ръчен ГПС за офроуд запис на следи

        Специално за Гармин - Mapsource е твоето средство за разглеждане на отсечките. Повечето приемници автоматично записват следа или поне лесно им се включва.

        А какво точно искаш да правиш?

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за ръчен ГПС за офроуд запис на следи

          Първоначално публикуван от pulsedriver Преглед на мнение
          А имаш ли възможност да ми помогнеш как да смъкна следите, които съм направил, за да проверявам скоростта в отсечките? Как да стартирам записа на такава следа? И какъв софтуер се използва?
          Освен горните съвети, мога да допълня, че може да ползваш и Google Earth да си преглеждаш скоростта и следите. И ако ще го ползваш в гориста и планинска местност, да знаеш, че точността на автомобилните навигации на Гармин е по-лоша от ръчните. Поне при мен е така.
          Следите по подразбиране винаги се записват, но в някои модели като ръчните има разни екстри, които може да променяш. Свалянето става с USB кабел свързан към компютър. На Mapsource има бутонче за сваляне на траковете, на Google Earth беше някъде от менютата горе.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за ръчен ГПС за офроуд запис на следи

            Благодаря на всички справих се! Използвам BaseCamp софтуера и всичко е ОК.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X