Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой тракер е най-качествен?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой тракер е най-качествен?

    Някой може ли да препоръча наистина качествен тракер, без значение от цена. Под качество във въпросния случай се касае за "ловене на сигнала", т.е. да не се губи /или колкото е възможно по-рядко/ при закрити помещения, затворени пространства и т.н. Не е необходима многофункционалност, дори и SOS бутон не е задължителен. Просто, чрез сим карта в него да може да се вижда актуално местоположение, през гугъл мапс или друга карта. Ако някой разбира от тракери и може да помогне, съм сигурен, че и други ще имат нужда от подобен съвет и ще сме му благодарни!

  • #2
    От: Кой тракер е най-качествен?

    Най-доброто, което е на пазара е ТОВА. Няма СИМ, няма мим. Всичко е през небето. Тествано, проверено, използва се и в момента от много членове на този форум. Всичко останало е компромис. Да работи в закрити помещения, може. Но да е близо до прозореца. Иначе, военните не са я изкарали още другата технология. Ако я има въобще.
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • #3
      От: Кой тракер е най-качествен?

      Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
      Най-доброто, което е на пазара е ТОВА. Няма СИМ, няма мим. Всичко е през небето. Тествано, проверено, използва се и в момента от много членове на този форум. Всичко останало е компромис. Да работи в закрити помещения, може. Но да е близо до прозореца. Иначе, военните не са я изкарали още другата технология. Ако я има въобще.
      Мислил съм за него като вариант, но не ме устройва. Първо и най важно, защото трябва да се наблюдава в реално време през интернет, а не да е в мен или да чакам някого да праща сигнали къде е! Второ - чувал съм /не го твърдя със сигурност, да не се обиди някой/, че картата и обслужването за България не са много добри. И трето има много копчета и такси за натискане на копчетата. Аз не разбирам много от тракери, затова се допитвам до хора, които разбират, но "спот"-а бих си го взел за мен, като се ръгам из дебрите, ако стане сакатлък да ме открият. Не мисля, че за дете което се шляе из града и искам да знам по всяко време къде е ТОЧНО ще свърши работа. Ако можеш препоръчай някое от компромисните!

      Коментар


      • #4
        От: Кой тракер е най-качествен?

        Спот може и това - да подава данни през определен интервал, който може да е и доста къс. Не е задължително да са му активни скъпите копчета, а картата е такава, каквато си решиш.

        Телефон с AGPS и Google latitude също е полезна вещ, ако става реч за малко дете, което се шляе из града. Полезното в случая е, че даже и да се скрие от GPS сигнал, по GSM все пак се определя някакво положение +/-50-100м

        Коментар


        • #5
          От: Кой тракер е най-качествен?

          Присъединявам се към предишното мнение. За да не ходим по улиците и горите накичени като Капитан Петко Войвода с всевъзможни устройства, като телефон, GPS-спот, станция и какви ли не още отделни джаджи е достатъчно да се оборудваме с един смартфон с OS Android 2.1+. Почти 100% безплатния Android Market предлага всичко, като приложения които могат да ни хрумнат, включително и AGPS/GSM локализатори - десетина вида, а пък избора на карти включва почти всички известни. Е, без тези за Гармин платформата, но тя е печално известна с неточностите си и лошата подръжка. Какви само глупости съм вършил разчитайки на навигирането с Garmin не ми се разправя. Откакто го пенсионирах в мазето си и преминах на Google Maps платформата се радвам сам да редактирам картите си и да ги споделям с други, а не да чакам някой някога да се сети да си оправи бозите.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #6
            От: Кой тракер е най-качествен?

            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            Присъединявам се към предишното мнение. За да не ходим по улиците и горите накичени като Капитан Петко Войвода с всевъзможни устройства, като телефон, GPS-спот, станция и какви ли не още отделни джаджи е достатъчно да се оборудваме с един смартфон ...........
            Това, вече се знае, че не е добра идея, дискутирана многократно. Добрата идея е за всяка задача да се купи съответния уред по предназначение. За града може и фон, па бил той и смарт. В гората - накичен. А и аз харесвам Капитан Петко Войвода.
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #7
              От: Кой тракер е най-качествен?

              Един мобилен оператор пусна услуга,каквато търсиш,точно за наблюдение на дете в реално време.
              **** Bipper се нарича,има два варианта за такси и е със сим карта.Има и опция за паник номер.
              Пътят е целта.

              Коментар


              • #8
                От: Кой тракер е най-качествен?

                Не оспорвам качествата на Android-a, но все си мисля, че устройството трябва да отговаря на някой по-серизони изисквания за дае се ползва и извън града.
                Споделям мои лични впечатления за SPOT-a. Достатъчно чувствителен от към сигнал. Ползвам го от една година /имало е два периода, в които е реботил по 4-5 дни без прекъсване, отделно е пускан още десетина пъти за по един ден/ батериите още не са за смяна! Уреда плува, което е важно условие ако е мокро, вали или без да искаш го изпуснеш във вода, река, море. Изключително здрав, при падане, изпускане или дори хвърляне е защитен добре. Трекинг функцията излъчва на 10мин без да се налага да натискаш бутон /колегата иска такава опция/. При проблем има хелп бутон /вече и тук има кой да се отзове за помощ/, а и 911 не е за подценяване..... Не съм убеден, че това, за което плащаш при абонамент за услугите ще е по-скъпо от трафика, който ще направиш с една сим карта. При положение, че на много места не можеш да разчиташ на покритие от мобилен оператор.... Аз вече го оцених и за мен това е най-сигурния и надежден уред, да се съхраниш или да гледаш някой къде е за нашите условия!
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  От: Кой тракер е най-качествен?

                  Повечето участници във форума, особено по-новите, предпочитат да зададат въпрос и да получат готов отговор, вместо да поразровят форума и да "загубят от ценното си време". Това е половината от причините, поради които не отговорих в тази тема, въпреки, че бях един опт първите, които видяха въпроса. Другата половина, от причините е, че въпросът беше формулиран много общо, т.е. не беше описана конкретната задача...

                  П.П. Рерзултатът от подобни питания, се вижда най-ярко в отговорите на въпроса "какъв джип да избера". В подобни теми, от известно време отговарят хора, без никакъв опит, докато тези, които са сменили по дузина джипки, или работата им изисква задълбочено познаване на техниката, просто не пишат вече в подобни теми.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой тракер е най-качествен?

                    В един от постовете си , колегата все пак е споменал, че иска да следи местоположението на дете , включително в сгради.
                    Спота не отговаря на изискването да работи в сгради, а в София ГСМ сигнал има навсякъде, даже в метрото.
                    Така че съвсем спокойно може да си вземе абонамента на единия от операторите точно за следене на деца. Може и жени.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой тракер е най-качествен?

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      В един от постовете си , колегата все пак е споменал, че иска да следи местоположението на дете , включително в сгради.
                      Спота не отговаря на изискването да работи в сгради, а в София ГСМ сигнал има навсякъде, даже в метрото.
                      Така че съвсем спокойно може да си вземе абонамента на единия от операторите точно за следене на деца. Може и жени.
                      Прави си, аз отговарях на това:

                      Първоначално публикуван от JOF Преглед на мнение
                      ...... бих си го взел за мен, като се ръгам из дебрите, ако стане сакатлък да ме открият....
                      Нямам наблюдения в/у работата на Android-а, за в града може той да е по-удачния вариант.....
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой тракер е най-качествен?

                        То за в гората е ясно,и Мони, и Бойко, и Димо го доказаха. За андроида и аз не знам, но отдавна е възможно доста точно да се определя местоположение чрез интерполация между 3 клетки от ГСМ мрежата. Друг е въпросът, че операторите отказват на обикновения потребител тази услуга, виж ако си някаква клечка - може. Но сега пускат платена услуга, трябва да си купиш номер и може да го виждаш ( само него ) къде е.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой тракер е най-качествен?

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Повечето участници във форума, особено по-новите, предпочитат да зададат въпрос и да получат готов отговор, вместо да поразровят форума и да "загубят от ценното си време". Това е половината от причините, поради които не отговорих в тази тема, въпреки, че бях един опт първите, които видяха въпроса. Другата половина, от причините е, че въпросът беше формулиран много общо, т.е. не беше описана конкретната задача...

                          П.П. Рерзултатът от подобни питания, се вижда най-ярко в отговорите на въпроса "какъв джип да избера". В подобни теми, от известно време отговарят хора, без никакъв опит, докато тези, които са сменили по дузина джипки, или работата им изисква задълбочено познаване на техниката, просто не пишат вече в подобни теми.
                          Не си съвсем прав, поради няколко причини! Първо, ако го приемем лично, това е първата тема, която съм пуснал във форума, а съм имал много въпроси - на някои отговорите съм намирал тук, на други не, но е факт, че доста време съм изкарал в него четейки интересни неща. Ако не го приемем лично и аз съм се възмущавал на недотам интелигентните въпроси на някои колеги, чийто отговори се намират на предишната страница в темата. Второ доста време съм загубил, а то наистина ми е ценно, обикаляйки различни магазини, пробвайки китайски тракери, които си губят сигнала на сянка, включително и ходейки до магазина на уважаван колега от този форум/не го познавам лично/. Там след беседа с продавача, прецених, че не ме устройва спот-а и мнението на Pacific ми звучеше повече, като реклама. Трето, въпроса е написан достатъчно конкретно, ако някой иска да отговори. Евала на Ясен и на charger. И четвърто, не беше ли мотото на форума, знаещите да споделят с незнаещите?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой тракер е най-качествен?

                            Първоначално публикуван от JOF Преглед на мнение
                            Не си съвсем прав...
                            В пост N1, на така зададеният въпрос, отговорът в пост N2 е най-логичният! Ние от къде да знаем предназначението на желания от Вас тракер?! Дори в центъра на града, не може да се разчита на GSM, колкото и парадоксално да Ви звучи. Офисът ми е в центъра на града, а през лятото се случва по половин час да не мога да избера, или да бъда избран, поради претоварване на клетката. Да не говорим за бетон-помпите, някои кранове, или заглушаващите устройствата, в колите на страхливите мутри...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой тракер е най-качествен?

                              Колега JOF, за да се отговори точно на техническия въпрос, е необходимо да се знаят точно нормалните условия, при които ще се използва устройството, в подробности, ограниченията и особеностите, в зависимост от Вашите изисквания и възможности.
                              Обикновено в техниката универсално решение няма и не може да има. Например, ако живеете в отдалечен от центъра на София квартал, вероятността GSМ тракер да работи е по-висока. Зависи и какъв ще е нормалния маршрут, в какви терени и сгради. По принцип всички тракери, използващи GPS координати са точни на открит терен. В закрити помещения имат ориентировъчен характер. Но зависи и какви са сградите - височината им, височина на съседни сгради, местоположение и т.н.
                              Спот тракерите са предназначено основно за работа на открито, там където няма GSM покритие. Но се представят много добре и в райони и централни градски части, където ефира е силно претоварен, поради надеждната връзка от Спот към сателита. Разбира се, ще излъчи координати, ако има условие за приемане на GPS сигнал. В това отношение Спот-2 е по-чувствителен и прави по-точен трак.
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X