Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направих си карта, която не рутира

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направих си карта, която не рутира

    Здравейте направил съм си карта за моя град.
    Но ми трябва малко помощ за да стане и рутираща.
    До колкото разбрах от колегата @asterix85 някъде бъркам със свързването на точките.Явно съм сложил прекалено много неща от този сорт.
    Много ми се иска да я пробвам как рутира и от каква редакция се нуждае.
    Ако може някой да помогне знам ,че има доста колеги който разбират ,но дали ще са заинтересувани...

    Автора на картата съм аз.Начертал съм си я линиика по линиика с мой тракове правени с нуви.

    Дано някой помогне и най накрая да я видя как се държи на пътя.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Валери Недялков; 08-12-10, 17:51.

  • #2
    От: Помощ за карта

    Здравей колега,
    разгледах картата и на пръв поглед изглежда добре (като изключим рутирането естествено) .
    Затова и следват малко обяснения как се прави то. Започвам отначало за всеки случай. Та избира се от мянюто с иконите команда Edit Nodes (снимка 1) и се селектира точка от някоя улица. С дясното копче се избира команда Node Properties (снимка 2). В отворилият се прозорец (снимка 3) се вижда, че улицата няма връзка с другите, поради това може да рутира само с себе си (аок не се вижда това се поставя отметка на This node is routing graph node) и именно това е проблема при тази карта. Затова този прозорец се затваря и отново с дясното копче върху същата точка се избира команда Conect Nearlest Nodes (снимка 4) и отново Node Properties (снимка 2). Сега прозорецът изглежда подобно на този от сника 5, ако някоя улица все още липсва в кръстовището се повтаря същата процедура с нея, но в повечето случаи всички се връзват от първия път. От тук остава само да се маркират забранени завои в кръстовището, чрез слагане на итметка.
    Дано съм бил полезен

    Извинявам се в момента понепонятни причини немога да кача снимките...изписва само Upload of file failed... ще пробвам по-късно
    Последно редактирано от the_sandman; 02-06-10, 19:58. Причина: няма снимки

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за карта

      Да.
      Мерси много.
      Аз го бях пробвал това но незнаех точно как трябва да е.До някаде ми се изясниха нещата.
      Ще корегирам когато имам време да видим какво ще стане.
      Оли сега колко много точки за редактирване има.

      Да попитам и още нещо защо mapedit понякога ми сменя координатите на точките и пътя става крив.
      Последно редактирано от Наско; 02-06-10, 21:31. Причина: Допълване

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за карта

        Защото програмата е малоумна. Причината е че гридът, върху който се чертае е с много висока резолюция и по презумция полилиниите и всичко останало се залепват към него. Виж дали си изключил Snap to Grid функцията.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за карта

          Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
          Здравей колега,
          разгледах картата и на пръв поглед изглежда добре (като изключим рутирането естествено) .
          Затова и следват малко обяснения как се прави то. Започвам отначало за всеки случай. Та избира се от мянюто с иконите команда Edit Nodes (снимка 1) и се селектира точка от някоя улица. С дясното копче се избира команда Node Properties (снимка 2). В отворилият се прозорец (снимка 3) се вижда, че улицата няма връзка с другите, поради това може да рутира само с себе си (аок не се вижда това се поставя отметка на This node is routing graph node) и именно това е проблема при тази карта. Затова този прозорец се затваря и отново с дясното копче върху същата точка се избира команда Conect Nearlest Nodes (снимка 4) и отново Node Properties (снимка 2). Сега прозорецът изглежда подобно на този от сника 5, ако някоя улица все още липсва в кръстовището се повтаря същата процедура с нея, но в повечето случаи всички се връзват от първия път. От тук остава само да се маркират забранени завои в кръстовището, чрез слагане на итметка.
          Дано съм бил полезен

          Извинявам се в момента понепонятни причини немога да кача снимките...изписва само Upload of file failed... ще пробвам по-късно
          Ето и снимките . Най-после ситемата проработи.
          Снимка 1 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sn1.jpg
Прегледи:1
Размер:1.5 КБ
ID:5181371 Снимка 2 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sn2.jpg
Прегледи:1
Размер:10.7 КБ
ID:5181369 Снимка 3 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sn3.jpg
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5181373 Снимка 4 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sn4.jpg
Прегледи:1
Размер:10.7 КБ
ID:5181370 Снимка 5 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sn5.jpg
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5181372
          Ако някой има предположение, защо прави проблеми с качването на файлове моля да сподели, понеже въпросът ми ТУК остана адсолютно незабелязан от администратора

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за карта

            Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
            Ето и снимките . Най-после ситемата проработи.
            Снимка 1 [ATTACH]214395[/ATTACH] Снимка 2 [ATTACH]214393[/ATTACH] Снимка 3 [ATTACH]214397[/ATTACH] Снимка 4 [ATTACH]214394[/ATTACH] Снимка 5 [ATTACH]214396[/ATTACH]
            Ако някой има предположение, защо прави проблеми с качването на файлове моля да сподели, понеже въпросът ми ТУК остана адсолютно незабелязан от администратора

            Здравей пооправих си малко картата взе да рутирва но.. има едно но. Cgpsmapper прави номера.Сменя ми точките запрати ми блоковете в реката.
            Как да го излекувам това.

            И как да и задам име на картата.
            Мерси много за помоща.

            Качвам пак оправената карта да я разгледаш ако имаш време.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за карта

              Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
              Качвам пак оправената карта да я разгледаш ако имаш време.
              Здравей,
              разгледах картата и първото, което ми направи впечатление е неправилното ротиране. Не съм преглеждал цялата карта, но случайно попаднах на улица "Атанас Кратунов" и забелязах слдния проблем - самата улица не е от една цяла полилиния, което не е проблем ако беше прекъсната само в кръстовища (тогава GPSът би казвал нещо от типа на "продължете направо по улуца Атанас Кратунов"), но тя на няколко места прекъсва в "нищото", т.е. не е дефинирано кръстовище със следващия отсек от улицата и програмата смята, че е глуха улица и ротира по друга. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030601.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5181429

              По проблема със слагането на име на картата съм много очуден, защо във предния файл такова имаше а сега не виждам (междувпрочем мисля че нетрябва да е на български) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030602.jpg
Прегледи:1
Размер:59.7 КБ
ID:5181428
              Също предната имаше нива на увеличение и генерализация (zoom levels) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030603.jpg
Прегледи:1
Размер:37.0 КБ
ID:5181427

              Проблемите с местенето на блоковете мисля, че идват от командата в полето остбелязано от мен с въпросителен зададено е на картата да прави генерализации и пресичания, това според мен кара точките да се разполагат върху най-близката до тях полилиния (не съм 100% сигурен за последното). Също, за да може картата да търси адреси и кръстовища, трябва да се сложат отметки на съответните чекбоксове. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030604.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5181426
              Приятна занимавка

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за карта

                Здрасти видял си другия файл.
                Този с рутирващата карта е в папка GMAPSUPP.Там съм направил всичко с което ме посъветва сега ще оправя и прекъснтите полилинии да са на крастовица.
                Мерси

                Интересно е че на последната картинка трете квадратчета ако не ги отметна всичко е наред не се кривят пътищата.Но и не рутирва.
                Ако има отметка рутирва но mapedit мести пой точките.Или криви пътя.
                И това ме съмнява че mapedit не е излекувам както трябва и това е някаква негова защита.

                Коментар


                • #9
                  От: Направих си карта, която не рутира

                  Доста неща има да се учат за чертане на карти с Мапедит, освен основните неща, има и разни особености, които постепенно се научават. Изтегли си тази карта: http://www.4shared.com/file/kA39nb7o/VRATZA.html
                  и я разглеждай внимателно, по-специално град Враца. Ще видиш готови много неща, как са направени за да работи картата. Обърни внимание на възлите по кръстовищата, своиствата на улиците и обектите и всичко, каквото се сетиш да видиш по нея. Ако не ти е проблем английския, изтегли си ръководството за cGPSMapper: http://www.cgpsmapper.com/manual.htm вътре ще видиш всички подробности за "полския формат", кое как и защо се прави.

                  А пък cGPSMapper може да ти прави номера и да ти криви картите, ако си инсталирал някоя от кракнатите версии. Програмата има много гадна скрита защита срещу пиратсване - уж работи, ама прави умишлено грешни карти.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направих си карта, която не рутира

                    Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                    Доста неща има да се учат за чертане на карти с Мапедит, освен основните неща, има и разни особености, които постепенно се научават. Изтегли си тази карта: http://www.4shared.com/file/kA39nb7o/VRATZA.html
                    и я разглеждай внимателно, по-специално град Враца. Ще видиш готови много неща, как са направени за да работи картата. Обърни внимание на възлите по кръстовищата, своиствата на улиците и обектите и всичко, каквото се сетиш да видиш по нея. Ако не ти е проблем английския, изтегли си ръководството за cGPSMapper: http://www.cgpsmapper.com/manual.htm вътре ще видиш всички подробности за "полския формат", кое как и защо се прави.

                    А пък cGPSMapper може да ти прави номера и да ти криви картите, ако си инсталирал някоя от кракнатите версии. Програмата има много гадна скрита защита срещу пиратсване - уж работи, ама прави умишлено грешни карти.
                    Здравей отново с рутирването вече се оправих за сега всичко си работи с това което съм пробвал.Познава еднопосочни и така нататак.
                    Сега проблема е Мапедит най вероятно не съм го излекувал. Преди не ми правеши такива номера.По принцип кривеше само пътищата, но сега започна и пой-точките.Което вече си е голям проблем.

                    Чудя се дали да не изтрия пой-точките и да ги направя отделна карта след това да ги съединя и да избегна това разместване.
                    Или някой ако има Мапедит работещ нека да помага.

                    Ето до каде съм стигнал

                    Погледни къде са координатите в "полския формат" и къде са след компилацията.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направих си карта, която не рутира

                      Видях няколко типични "развързани" кръстовища, от неуспешно кракнат компилатор. Мапедита не прави нищо нередно, той дори няма нужда да се краква, безплатната версия е напълно достатъчна и функционална за произволно сложни и големи карти. cGPSMapper ти прави мърсотии. Обаче има една друга подробност - ти работиш във ниво "23 бита", затова всички координати ти се закръгляват с тази точност. За карта на град, трябва да работиш в 24 бита. Отвори свойствата на картата (alt+enter) и влез в levels - там Level 0 трябва да е 24 бита. След това е достатъчно да направиш нива 22, 20, 18, 16, 14.

                      А за cGPSMapper, има една работеща "лекувана" версия 0.98c, но се инсталира малко засукано. На сървъра bgspeleo съм качил работещата версия в папка /Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/dhv
                      Инсталира се първо 0.98, дава и се аспирин, после се инсталира 0.98c, и пак аспирин.
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направих си карта, която не рутира

                        Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                        Обаче има една друга подробност - ти работиш във ниво "23 бита", затова всички координати ти се закръгляват с тази точност. За карта на град, трябва да работиш в 24 бита. Отвори свойствата на картата (alt+enter) и влез в levels - там Level 0 трябва да е 24 бита. След това е достатъчно да направиш нива 22, 20, 18, 16, 14.
                        24 бита. Съща работа точките решават че трябва да са там и каквото и да пробвам все немърдат.
                        Пробвах и на 24 и на 23 и на 22 едно и също.

                        Сега ще пробвам cGPSMapper да видим докаде ще я докарам.

                        Мерси на всички озовалисе.

                        Може ли линк към сървъра bgspeleo /Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/dhv

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направих си карта, която не рутира

                          bgspeleo.info/others
                          user: others@bgspeleo.info
                          pass: 123456

                          Инсталирай си FTP клиент, най-добре http://filezilla-project.org/
                          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направих си карта, която не рутира

                            Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                            bgspeleo.info/others
                            user: others@bgspeleo.info
                            pass: 123456

                            Инсталирай си FTP клиент, най-добре http://filezilla-project.org/

                            Здравей да си Жив и здрав. Много много мерси с тази версия всичко си дойде на място .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X