Задавам този въпрос защото няколко пъти ми се е случвало следното. Вървя по някакъв път, който няма нищо общо с този на картата. Нямам предвид цялостно изместване настрани като от грешна калибровка, а говоря за завои, които ги няма, при това не малки. Имам чувството че този, който е рисувал картата е взел началната и крайната точка на пътя (точни са) и е драснал произволна дъга между тях. По едно време си помислих че GPS-а ми дава грешни данни, но смених картите с Google-ските и всичко си напасна точно и пътя беше 1:1 верен.
Знам че картите са правени преди половин век и някои пътища може да не си отговарят със съвременните позиции, но говоря за стари шосета и планински ЖП линии, които ме съмнява да са премествани от както са направени.
Довечера ще потърся дали пазя трек лог от такова място (обаче мисля че нямам), да видите точно за какво става дума.
Знам че картите са правени преди половин век и някои пътища може да не си отговарят със съвременните позиции, но говоря за стари шосета и планински ЖП линии, които ме съмнява да са премествани от както са направени.
Довечера ще потърся дали пазя трек лог от такова място (обаче мисля че нямам), да видите точно за какво става дума.
Коментар