Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Геодезична точка около Дряновския манастир

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Геодезична точка около Дряновския манастир

    Здравейте. Търся геодезична точка с координати около Дряновският манастир - ако може с описание къде се намира и как е маркирана.
    Поздрави

  • #2
    До: Геодезична точка около Дряновския манастир

    С каква цел?
    Точно определена ли ти трябва или каквато и да е геодезическа?
    Какво означава "около", дай някакъв приблизителен периметър.
    Какви координати ти трябват?
    Последно редактирано от VECTOR; 08-04-10, 18:04.
    Георги Тонев

    Коментар


    • #3
      До: Геодезична точка около Дряновския манастир

      Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
      Здравейте. Търся геодезична точка с координати около Дряновският манастир - ако може с описание къде се намира и как е маркирана.
      Поздрави
      Така мисля трудно ще намериш, триангулация на българия имаш ли ? txt -тата имам предвид на К-3 ?
      Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

      Коментар


      • #4
        До: Геодезична точка около Дряновския манастир

        С това мога да помогна около манастира - триангулацията:

        П.П.
        batsasho1, там зоната е пета.
        Прикачени файлове
        Георги Тонев

        Коментар


        • #5
          До: Геодезична точка около Дряновския манастир

          Благодаря за отговорите. Трябва ми с некомерсиална цел, но долу, откъм манастира до към водопада примерно, защото там ГПС не лови. Посочените точки от VECTOR са горе по скалите и 000030 определено я няма на терена,разрушена е.Другите са много далеч. Зоната е К3.Координатите може да са в 70, не е проблем.Нямам txt на К3 .Ако нещо, може на лично.Отново благодаря.
          Поздрави

          Коментар


          • #6
            До: Геодезична точка около Дряновския манастир

            Според тази схема http://www.geodesy-bg.net/OTHERS/K-1970.swf която съм правил аз, на базата на официалната карта с разграфката в к.с. 1970, излиза че Дряново е в К-3.
            Точно този регион обаче е в контактна зона. Триангулацията от така популярните напоследък чертежи за четерите зони покрива този район откъм К-5.
            Точно тези точки съм изкарал и на схемата в по-горния ми постинг.
            Ако те не ти вършат работа... полхо!
            Възможно е там да има развита някаква работна геодезическа основа или някакви точки от земеразделянето, но... Това вече трябва да ти го каже някой колега, който работи или е работил в района.
            Георги Тонев

            Коментар


            • #7
              До: Геодезична точка около Дряновския манастир

              И все пак ми е интересно каква е целта на задачата?
              Може да се намери някакво друго решение.
              Георги Тонев

              Коментар


              • #8
                До: Геодезична точка около Дряновския манастир

                Здравей, VECTOR
                Възможно е там да има развита някаква работна геодезическа основа или някакви точки от земеразделянето, но... Това вече трябва да ти го каже някой колега, който работи или е работил в района.

                Май за това иде реч...ма къде да го диря тоя твой колега..?

                Триангулацията от така популярните напоследък чертежи за четерите зони покрива този район откъм К-5.
                Точно тези точки съм изкарал и на схемата в по-горния ми постинг.

                Достъпни ли са тези популярни чертежи и точки от триангулацията?

                Поздрави
                Последно редактирано от 100yanov; 09-04-10, 11:56.

                Коментар


                • #9
                  До: Геодезична точка около Дряновския манастир

                  Здравейте отново. Благодаря за отговорите на VECTOR и DHV.За съжаление проблемът ми все още си стои - трябват ми точни координати на една точка около манастира ( а не по върховете на околните баири), за да се вържа към нея.Малко ми е странно, защото голяма част от хората, ползващи този раздел от форума, се занимават изглежда малко или много с разработване на GPS карти и за целта вероятно все пак ползват някаква информация, различна от Google earth, руските карти и SPOT.За това решавам, че просто не са забелязали темата и я обновявам един вид.
                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: Геодезична точка около Дряновския манастир

                    До колкото знам от един приятел (съквартирант от стундентските години), геодезист, точка се купува. Отиваш в съответния кадастър и си купуваш координатите на точката, която те интересува. За съжаление, ако не познаваш никой от фирмата, която е правила кадастъра там, ще трябва да платиш. А можеш да попиташ коя е фирмата работила там, ако ти кажат отиваш при тях и може да изскочи нещо.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      До: Геодезична точка около Дряновския манастир

                      100янов - дай някакви координати около които търсиш такава геодезична точка. Аз намирам някакъв Дряновски манастир около Габрово, за него ли става въпрос?
                      Около тези координати:
                      Изток 25 градуса и 26 минути
                      Север 42 градуса и 57 минути
                      (това във WGS84)

                      Коментар


                      • #12
                        До: Геодезична точка около Дряновския манастир

                        ynopum,да, за същия манастир става дума.Около него, насред него или малко по на югозапад на 200-300м, но ако може да е долу, не горе по венците.
                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          До: Геодезична точка около Дряновския манастир

                          Май няма да ти свърши работа, защото тези които имам са от триангулацията, а тя се прави по високите места - за да има видимост между точките.

                          Прикачам ти едно чертежче с най-близките триангулачни точки. То е в КС1970 зона 5. Изток е надясно, север е нагоре.

                          Ако ти трябва точка долу, най-добре да отидеш в местната администрация, и да потърсите някаква топо-снимка, или заснемане на имот, ограда, път. Геодезистите си оставят основните точки, боядисват ги с боя, забиват пирони по асфалта (като болтове за пейки са). Търсете точки по стълбовете по улиците (ако има такива) - те най-лесно се намират. Често има означение с боя на стълб, ограда, а точката трябва да се търси някъде по тротоара или асфалта.

                          Може тези неща да са ти ясни де - аз просто така - за да е по-читаема темата от "гости".
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Геодезична точка около Дряновския манастир

                            Благодаря,ynopum
                            Триангулацията наистина е горе на високото, а там и туристически gps си лови добре.Прилагам една схемка за "ниското", ако се намери някой да прати някое кьоше или нещо.Иначе не знам ако отида горе в Геопланпроект дали някой ще ми обърне вимание за 1 точка.
                            Поздрави
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Геодезична точка около Дряновския манастир

                              Може би в сайта по-долу ще ти обърнат внимание. Цитирам част от уведомлението за потребителите на услуги на сайта:

                              "Уважаеми потребители,Агенция по геодезия, картография и кадастър Ви уведомява, че считано от 24.04.2010 г. има промяна в цените на услугите предоставяни от АГКК. За повече информация: Виж услуги и цени"

                              "4. К07 Справка за координатите на точка от работната геодезична основа със схема на точката - 2,8 лв. За една точка със схема

                              Може да поискаш информация поне за три, защото може и да липсват

                              http://www.icadastre.bg/#
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от tabak; 27-04-10, 15:34.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X