Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BG Topo Maps

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: BG Topo Maps

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Добре де, нали има карта с готови хоризонтали, BG TOPO 20m, Що да не я сложите?
    Можеш и сам да си я сложиш .
    Единствения недостатък е, че намаляваш с 1-ца броя на възможните карти в устройството (заради малкия брой на възможните имена на картови файлове).
    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

    Коментар


    • #92
      До: BG Topo Maps

      Я кажи как става това нещо. На лс, силь ву пле, ако става дума за ОФРМ Геотрейд 4.70 ТОПО.

      Коментар


      • #93
        До: BG Topo Maps

        Не знам с какво устройство си все пак... , но за Nuvi-тата е така:

        Слагаш си BG TOPO 20m картата в устройството с подходящо свободно име от възможните.
        Ще можеш да си я скриваш/показваш (ако не е с име gmapoem.img ) в списъка с карти.
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • #94
          До: BG Topo Maps

          С "Виста" съм и този номер там не минава!

          Коментар


          • #95
            До: BG Topo Maps

            На мен лично ми е по интересно проектът, за който спомена колегата DA LUZ ! От снимката, която е прикачил може да се види, че картата е направена много професионално и може да има много голямо приложение. Нека каже нещо повече за този проект - кой го разработва, какво покритие има, каква му е целта и т.н. За първи път виждам карта, която има такова покритие за тази област на България

            Коментар


            • #96
              До: BG Topo Maps

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              С "Виста" съм и този номер там не минава!
              Можеш да си ги събереш с GMapTool в един файл.
              Аз лично пробвах с "25m_isolines.img" (16748544 bytes) и става идеално .
              Като гледам си писал в тази тема и си доволен от картата .
              Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
              GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

              Коментар


              • #97
                До: BG Topo Maps

                Виж, аз се опитал да го направя с GMapTool в единият файл, обаче не става. А и не искам да минавам на Орегон заради съмнителна за мен 3Д карта.

                Коментар


                • #98
                  До: BG Topo Maps

                  Първоначално публикуван от Da Luz Преглед на мнение
                  Май не. Но лекинко ще повдигна завесата на един друг проект :-)
                  И след повдигането на завесата, какво виждаме - http://www.gpsenjoy.com/questions/178-bgmountains.html
                  Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                  GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                  Коментар


                  • #99
                    До: BG Topo Maps

                    Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                    И след повдигането на завесата, какво виждаме - http://www.gpsenjoy.com/questions/178-bgmountains.html
                    Това обяснява защо бинокълчето не е активно ...
                    Евала на ентусиастите, на доброволни начала се захващат да правят туристически карти. Вероятно след време и аз ще стана ползвател на такава карта.

                    Коментар


                    • До: BG Topo Maps

                      Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                      Можеш да си ги събереш с GMapTool в един файл.
                      Аз лично пробвах с "25m_isolines.img" (16748544 bytes) и става идеално .
                      Като гледам си писал в тази тема и си доволен от картата .
                      Изолиниите са хубави но застават отдолу ( и на практика стават неизползваеми) в комбинация с картата OFRM Geotrade 4.7
                      Имали разрешение на този проблем?

                      Коментар


                      • Първата версия

                        http://www.gpsenjoy.com/maps/28-bgmo...mountains.html

                        Беласица, Огражден, Алиботуш и Стъргач.


                        Очаквам вашата конструктивна критика

                        Коментар


                        • До: BG Topo Maps

                          Да споделиш с мен как си успя да прецакаш Про версия?

                          Коментар


                          • Скоро ще излезе новата версия на планинарския пакет карти BG Mountains.

                            Съществуващите карти на Беласица и Огражден са "удължени" до географските граници на планините в Македония - до Струмица и района на Малеш/Дворища. Добавени са нови данни, повечето от "живи" тракове из районите. Добавени са планините Малешевска, Витоша и Плана.

                            Готвят се Пирин и Люлин за по-следващата версия.

                            Поздрави и чакаме отзиви,
                            Дидо.
                            .....................
                            Новата версия е налична за теглене:

                            http://www.gpsenjoy.com/maps/28-bgmo...mountains.html

                            Витоша не е в пакета, ще я пуснем с нова версия съвсем скоро.

                            Очаквам отзиви ...
                            Последно редактирано от asterix85; 01-06-09, 13:54.

                            Коментар


                            • До: BG Topo Maps

                              BG Topo Maps дали има някаво развитие по него. Този сайт topomaps.info не се отваря дава ми някава скриптова грешка. Предполагам че това е официалния сайт на проекта. Доколкото виждам този прект е стартирал през 2004 година. Идеята му е била да се направи туристическа карта на планините в България. Сега се намесва и нов проект BG Mountains. Да не би този последния да е наследник на BG Topo Maps. Гледам също от темата http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=74704 ,че идеята на автора се е разрастнала и от туристическа карта амбициите са да стане цялостна карта на България. Дайте малко разяснения за тези проекти че вече се обърках кой , какво , от къде и за къде.
                              Garmin nüvi® 205 (Денка)
                              Nissan X-trail

                              Коментар


                              • До: BG Topo Maps

                                Ми по принцип този проект няма развитие отдавна. БГМаунтинс е изцяло нов проект по който се работи от друг екип и картата е свободна за сваляне и всеки може да помогне на проекта например с тракове от планините. Като целта на проекта е главно да се създаде карта на всички български планини. Ако следваме идеята тя донякъде се явява продължение на БГ Топомапс, а това което колегата е започнал по проекта БГ Топомап е изцяло нов проект започнат самостоятелно от него от нула. Той е сравнително в още ранен етап на развитие но както е споменал най-вероятно крайния продукт ще бъде платен като целта е да бъде картата максимално точна и достоверна като информация. По скромното ми наблюдение от подобни други безплатни проекти почти винаги се стига до крах поради липсата може би на помощ от потребителите и наличието на достатъчен брой ентусиасти които да помагат в неговото развитие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X