Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Векторни координатни мрежи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Векторни координатни мрежи

    Здравейте,

    Искам да попитам дали е възможно от някъде да се изтеглят координатни мрежи на България във векторен формат. Общо взето всяка втора програма предоставя възможност за включване или изключване на предварително избрана координатна мрежа и проекция като основа, така че предполагм задачката не би трябвало да е трудна. А от друга страна може би тази информация ще бъде полезна и на много хора.

    Поздрави,
    Последно редактирано от asterix85; 03-03-10, 13:19.

  • #2
    До: Векторна координатна мрежа

    Здравей Asterix,
    Отваряш растерна карта на България в растерен формат в GMapper. Предварително настройваш projection и другите параметри. Избираш и параметрите на самата мрежа(1000Х1000 m, например или 1degx1deg) и я експортваш във .shp файл. Имах някъде и готова от сайт, но кой знае къде ??
    Последно редактирано от tabak; 03-03-10, 13:27.

    Коментар


    • #3
      До: Векторна координатна мрежа

      Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
      Здравей Asterix,
      Отваряш растерна карта на България в растерен формат в GMapper. Предварително настройваш projection и другите параметри. Избираш и параметрите на самата мрежа(1000Х1000 m, например или 1degx1deg) и я експортваш във .shp файл. Имах някъде и готова от сайт, но кой знае къде ??
      Леле, то било елементарно!!! А е толкова полезно! Благодаря за информацията tabak. Точно това ми трябваше! Малко по-късно ще се опитам да направя и една карта от мрежа да видя как изглежда в GPS

      Поздрави,
      Последно редактирано от asterix85; 03-03-10, 13:38.

      Коментар


      • #4
        До: Векторни координатни мрежи

        Връзка към сайт с готови векторни мрежи( в .shp формат) 1К; 10К; 50К; и 100К за Европа- включително и България:

        http://www.eea.europa.eu/data-and-ma...eference-grids
        Последно редактирано от tabak; 17-05-10, 22:30.

        Коментар


        • #5
          До: Векторни координатни мрежи

          Супер, много полезно tabak! Имам няколко въпроса ако някой може да ми помогне относно предоставените мрежи в europa.eu:
          1. Коя програма ползвате за отваряне и коригиране на dbf файлове? Има ли някакъв начин да ползвам Excel 2007 за тази цел? Досега ползвах OpenOffice, но за съжаление той има проблеми с много големи бази от данни. Доколкото чета изглежда повечето хора ползват Access 2003, който поддържа dbf.
          2. Може ли някой да помогне как да се направи мрежата от полигони в полилинии?

          Коментар


          • #6
            До: Векторни координатни мрежи

            Да аз ползвама Access2003 и мисля, че Grids са си полилинии.
            Ще проверя все пак.

            Да тези са полигони. Стават в полилинии по следния начин:

            В Civil 3d in Menu Map: Tools - Import - .shp - SelectAll - Explode - Export - in tab. Select - Object type - in Select object to Export - SelectAll - Ok.

            По-долу shape файл за проба 50К след преобразуване:
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от tabak; 18-05-10, 11:46.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X