Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CompeGPS Land

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CompeGPS Land

    Година: 18 Януари 2006
    Линк:
    Инсталация:
    1. Инсталирайте програмата.
    2. Копирайте exe файла от папка Crack, в папката където сте инсталирали програмата.
    3. Enjoy
    Създател: CompeGPS TEAM
    Съвместимост с Vista: неизвестно
    Системни изисквания: неизвестни
    Операционна Система: Windows 95, Windows Me, Windows XP, Windows 2000, Windows NT, Windows 98
    Езици: английски
    Цена: $105.38
    Описание:
    CompeGPS е основен софтуер за извличане на максимума от вашия GPS. С този PC софтуер вие може да сваляте най-разнообразна картография от Интернет или да ползвате готови калибрирани карти, както и да анализирате маршрути и тракове. Този софтуер е специално предназначен за любителите на 4x4, байк туристи, туристи и по принцип всеки, който използва GPS, обича да създава и осъществява собствените си маршрути, а по-късно и да ги анализира. CompeGPS ви позволява да изпълнявате няколко функции с маршрути, тракове, карти и други обекти. Тя е напълно съвместима с вашия GPS. Вие много лесно и бързо може да зареждате тракове, точки и маршрути от вашето PC към GPS и обратно.



    Статия във v-dorugu за програмата - http://v-dorogu.narod.ru/article/compegps.htm и съчетаването и с MapEdit
    Последно редактирано от asterix85; 02-06-09, 14:33.

  • #2
    До: CompeGPS Land

    Програмката вече може да се изтегли от моя профил

    Последно редактирано от asterix85; 30-05-09, 14:07.

    Коментар


    • #3
      До: CompeGPS Land

      Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение

      Това е много хубаво обаче има нещо, което малко ме смущава
      Дано грешката да е в теб, че изглежда интересна програмка и ще е жалко да се окаже прецакана ... ако ти си сгафил поне остава шанс за нас
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: CompeGPS Land

        По принцип самата програма е много подобна на Oziexplorer като може да работи с нейни карти и да се ползва също така като навигационна програма за лаптоп бих казал даже в доста отношения превъзхожда озито. Освен това като допълнение на нея могат да се ползват и векторни карти също така.
        The sandman направил си доста добра констатация
        Предполагам че калибрацията на картата е нещо куцала и затова е нещо объркан изгледа иначе аз съм я ползвал с 3Д терена и се вижда нормално.

        Коментар


        • #5
          До: CompeGPS Land

          Изглежда ингтересна програмка, но да ви предупредя:
          Изтеглих я от линка в първия пост. В лекарството има някаква буболечка.
          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
          Walter Rohrl
          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

          Коментар


          • #6
            До: CompeGPS Land

            Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
            Това е много хубаво обаче има нещо, което малко ме смущава
            Дано грешката да е в теб, че изглежда интересна програмка и ще е жалко да се окаже прецакана ... ако ти си сгафил поне остава шанс за нас
            Здравей,

            Интересно, не го бях забелязал! Наистина не знам защо така се е получило! DEM основата, която ползвах е SRTM30 от сайта на НАСА ,а картата е K-3-33-V-a (sredogriv).

            Поздрави,

            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
            Изглежда ингтересна програмка, но да ви предупредя:
            Изтеглих я от линка в първия пост. В лекарството има някаква буболечка.
            Здравей,

            По принцип програмата съм я инсталирал на две PC-та и нито веднъж NOD32 или друга програма не изпищяха. Иначе програмката може да се намери навсякъде из нета. Ако може да изчистите от буболечката лекарството, пак след това ще я кача на ново.

            Поздрави,
            Последно редактирано от asterix85; 01-06-09, 08:56.

            Коментар


            • #7
              До: CompeGPS Land

              Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение

              По принцип програмата съм я инсталирал на две PC-та и нито веднъж NOD32 или друга програма не изпищяха. Иначе програмката може да се намери навсякъде из нета. Ако може да изчистите от буболечката лекарството, пак след това ще я кача на ново.

              Поздрави,
              Symantec Antivirus пищи, и директно трие файла. Ще потърся друго лекарство след работа.
              Прикачени файлове
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #8
                До: CompeGPS Land

                Eми троянеца е малко безобиден според мен
                Пача инсталира някакъв файл bassmod.dll в system32 но аз го изолирам да не създава този файл (ако някой я е пачнал така може пре спокойно да го изтрие този файл, предполагам програмата пак ще си работи и без него), след което се пачва оригиналното ехе на CompeGPSLand или Air та за по сигурно го направих на виртуална машина като след пачването сканирах виртуалния компютър дали не се е инсталира някой вирус и нямаше. Та затова за тези от вас които ги е страх да ползват пача добавям по долу пачнатите екзета на двете програми като ги заменяте с оригиналните, пробвано и тествано от мен на моя компютър, но все пак вие си знаете и за евентулни последствия от използването на програмата не отговарям.
                ЦЪК

                Коментар


                • #9
                  До: CompeGPS Land

                  Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                  Наистина не знам защо така се е получило! DEM основата, която ползвах е SRTM30 от сайта на НАСА ,а картата е K-3-33-V-a (sredogriv).
                  Привет,
                  Това очевидно е 25к карта т.е. говорим за координтна система 70та и именно тук според мен е проблема. Незнам колегите, занимавщи се с калибрирането на тези карти до къде са стигнали, но по принцип за мен това се оказа безсмислено начинание - картите въпреки (евентуално) по-голямата си точност са изключително генерализирани (ако някой не вярва мога да докажа и с теренни данни) и не си заслужава 330те преобръщания на координати и умножаване по коефициенти, налагане на зони и ...
                  С 2 думи пробвай с 50к (военните) и ако и там има някакво разминаване значи нещо в програмата куца , ако всичко си е нарред и ти ще имаш същото мнение като моето за 25к .
                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: CompeGPS Land

                    Здрасти Астерикс85
                    С 50к картите наистина няма проблеми с 3D изгледа, преди доста време така съм си разглеждал руските топокарти с тази програма и проблеми няма. Сега тествах и с 3D релеф от района на Варна и всичко е наред с 25к карта, така че всичко е наред с програмата. Най-вероятно или е сбъркано нещо в калибрацията или файловете за височините които си ползвал са кофти. Лично аз ползвах hgt файл свален от сървърите на НАСА ако не е било и от друго място.

                    Коментар


                    • #11
                      До: CompeGPS Land

                      Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
                      Привет,
                      Това очевидно е 25к карта т.е. говорим за координтна система 70та и именно тук според мен е проблема. Незнам колегите, занимавщи се с калибрирането на тези карти до къде са стигнали, но по принцип за мен това се оказа безсмислено начинание - картите въпреки (евентуално) по-голямата си точност са изключително генерализирани (ако някой не вярва мога да докажа и с теренни данни) и не си заслужава 330те преобръщания на координати и умножаване по коефициенти, налагане на зони и ...
                      С 2 думи пробвай с 50к (военните) и ако и там има някакво разминаване значи нещо в програмата куца , ако всичко си е нарред и ти ще имаш същото мнение като моето за 25к .
                      Поздрави
                      ...
                      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                      Здрасти Астерикс85
                      С 50к картите наистина няма проблеми с 3D изгледа, преди доста време така съм си разглеждал руските топокарти с тази програма и проблеми няма. Сега тествах и с 3D релеф от района на Варна и всичко е наред с 25к карта, така че всичко е наред с програмата. Най-вероятно или е сбъркано нещо в калибрацията или файловете за височините които си ползвал са кофти. Лично аз ползвах hgt файл свален от сървърите на НАСА ако не е било и от друго място.
                      Здравейте,

                      Мисля че открих защо се е получило така на картинката в горния ми пост. Ще се радвам някой по-запознат да даде обяснение на това . Значи тъй като не успях да отворя директно DEM моделът на НАСА (програмата дава грешка "Only accepted meters or arc-seconds unit for xy!"), го отворих с Global Mapper и го експортнах в USGS DEM формат, като предварително зададох Vertical Units - CENTIMETERS. След смущаващият коментар на колегата the_sandman направих същият експеримент, но този път зададох Vertical Units - DECIMETERS. Ето какво се получи :
                      - Vertical Units DECIMETERS:



                      - Vertical Units CENTIMETERS:



                      П.П.: Коригирах първият ми пост, като добавих пачнатия exe файл от колегата icpart за CompeGPS Land. Сега не би трябвало да има проблем с някакви буболечки. Благодарности на колегата icpart

                      Поздрави,
                      Последно редактирано от asterix85; 02-06-09, 17:34.

                      Коментар


                      • #12
                        До: CompeGPS Land

                        А някой да е намерил ... олекотената версия за покет или ЦЕ ... или ...??
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          До: CompeGPS Land

                          По принцип аз ги имам и тях (лесно се намират и из нета) но за жалост не се намира още никъде техния по нов заместник twonav, която даже има и 3D изглед, но да ти кажа честно в момента по добрия вариант е да се ползва OziexplorerCE даже вече няма нужда даже и от конвертирането на не много големи карти в ozf2 формат защото вече чете и jpg и png файлове.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X