Здравейте,
Нека отворя и такава тема във форума засягаща въпроси и проблеми свързани с програмата Global Mapper.
...
Въпросът ми е следният, главно провокиран от темата за 25 м топографски изолини на България компилирани от колегата icpart, предполагам точно с програмата Global Mapper и възоснова на SRTM 30 данните. За съжаление както се вижда, и както отбелязва колегата упорит в своя коментар, създадените по този начин 25м изолинии са много неточни главно заради самата неточност на SRTM данните и методът на тяхното определяне. Въпросът ми е възможно ли е по някакъв начин възоснова на други данни като например точки и други изолиинии, примерно направени от руските топо карти или взети ръчно, да се коригира този DEM модел или изобщо да се създаде нов, и може ли това да се направи с Global Mapper или друга програма, и как?
Поздрави,
Нека отворя и такава тема във форума засягаща въпроси и проблеми свързани с програмата Global Mapper.
...
Въпросът ми е следният, главно провокиран от темата за 25 м топографски изолини на България компилирани от колегата icpart, предполагам точно с програмата Global Mapper и възоснова на SRTM 30 данните. За съжаление както се вижда, и както отбелязва колегата упорит в своя коментар, създадените по този начин 25м изолинии са много неточни главно заради самата неточност на SRTM данните и методът на тяхното определяне. Въпросът ми е възможно ли е по някакъв начин възоснова на други данни като например точки и други изолиинии, примерно направени от руските топо карти или взети ръчно, да се коригира този DEM модел или изобщо да се създаде нов, и може ли това да се направи с Global Mapper или друга програма, и как?
Поздрави,
Коментар