Обява

Свий
Няма добавени обяви.

bmap2mp - въпроси и проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: bmap2mp - въпроси и проблеми

    Здравейте,
    за по-лестно (или не ), със сигурност поне по-коректно георефеериране бих предложил тов да се прави не през Ози, а през МапИнфо. Ако не се лъжа bmap2mp няма проблеми с TAB файлове, като си се георефрира в UTM(WGS84) + съответната зона, и ако пак не стане в UTM => Save Copy As в Long/Lat(WGS84) и това е .

    Коментар


    • #17
      До: bmap2mp - въпроси и проблеми

      Благодаря ви момчета, наистина много полезна информация! Както се досещатате имате по една боза от мен, като минавате през София
      ...
      В крайна сметка векторизирах спомената от мен по-горе карта, но за съжаление останах отново разочарован от резултата получен от bmap2mp, изобщо оставам силно разочарован от тази програма и май ще се откажа да си играя повече с нея ...Еми толкова за без пари:





      Настройките, които ползвах:
      Filter=0
      Palette256=1
      IndexColors3Threshold=10
      SmoothSinglePixels=0
      FilterSinglePixels2=0
      FindPolysMethod=2
      FilterPolys=0
      FindPolysStep=4

      Поздрави,
      Последно редактирано от asterix85; 25-04-09, 15:44.

      Коментар


      • #18
        До: bmap2mp - въпроси и проблеми

        Здравейте !

        Да попитам: - След като се изпитват известни проблеми с повечето гео-ориентирани картоприготвящи продукти - има ли проблем и ограничения при използването на Global Mapper & bmap2mp ?!

        Благодаря предварително, Цецо.
        Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

        Коментар


        • #19
          До: bmap2mp - въпроси и проблеми

          Първоначално публикуван от asterix85
          Както се досещатате имате по една боза от мен, като минавате през София
          Къде и кога аз съм тук, ако съм от заслужилите разбира се

          Първоначално публикуван от asterix85
          ...
          за съжаление останах отново разочарован от резултата получен от bmap2mp, изобщо оставам силно разочарован от тази програма и май ще се откажа да си играя повече с нея
          Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
          Та, като цяло моето мнение е, че тея руски топо карти няма да ги бъде с bmap2mр, някоя градска карта меже и да има има шанс, ама те
          Е то като го е казал човека
          Първоначално публикуван от Tsvetkov43 Преглед на мнение
          Да попитам: - След като се изпитват известни проблеми с повечето гео-ориентирани картоприготвящи продукти - има ли проблем и ограничения при използването на Global Mapper & bmap2mp ?!
          Доколкото помня ства, но съм на 90%. И все пак по добре погледни края на горния пост...

          Коментар


          • #20
            До: bmap2mp - въпроси и проблеми

            Здравейте!

            Да - благодаря! Мога да следя и изчитам постингите във форума.

            Всъщност питането ми е доста по-дълго, обстойно и с яка примерна конкретика - това спестих за да не "разбудя" заспали настроения и поляризации. И все пак - адски накратко и "в есенция".

            Чудно ми е - кое по-важно за ентусиястите на "векторизираните" растерни карти приложими за Garmin:

            - красотата в рисунака

            - правилно и коректно "привързване" и точност и коректност при употребата им?

            Горният въпрос и вече постнатото тук със забелязани проблеми-ефекти ми даде повод да ви попитам за вашето мнение..

            Отговор така и не съм получил към момента.

            Ако погрешно съм инерпретирал написаното тук - МОЛЯ, игнорирайте предният ми постинг и този!

            Смятам че, краен продукт (макар и красив) е напълно неизползваем при положение, че се намирате в небързащо TAXI и се движите по ул. 202 в с. София като "продуктът" показва как устойчиво и тържествено прекосявате по средата Централният Парк на софийски гробища или ~ на 425м от актуалното място.

            Затова си позволих и сметнах за уместно да попитам за вашето мнение и дали не сте достигнали до извода, че не крайният рисунък е най-определящият фактор при "правенето" на такива карти.

            Спорна седмица, Цецо.

            P.S. И все пак, какви са недостатъците на Global Mapper при подготвянето и изработването на такива "трики" карти?!
            Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

            Коментар


            • #21
              До: bmap2mp - въпроси и проблеми

              Привет пак
              Първо да се извиня ако съм прозвучал грубо за "...погледни края на горния пост..." имах впредид, че нещата не стават достатъчно добре за да си прави труда човек, по добре да се изчертае картата вместо да се ползва bmap2mp.
              Второ да се извиня, че има вероятност да съм излъгал за GlobalMappera, поне аз не успях да конвертирам от нея в в*.map . Все още съм убеден, че имаше как, ама кой да помни...
              Трето - поне за мен най-важна е точноста, но когато нищо не се разбира от картата... В случая на Астерикс картата е черно-бяла (или поне показаните участъци), но при моите опити не се познаваше, че има парк, да не говорим за конкретно гробищен или пък даже и улица А и като почне да те ротира по някой по голям надпис върху картата приемайки го за улица ...е това вече е шедъовър, който си е дело не на кривото георефериране, а на правилното индексиране породено от кофти изрисуване.
              Лека вечер и пак се извинявам ако съм прозвучал по дръпнато, като цяло "говоря" в шеговит тон .

              Коментар


              • #22
                До: bmap2mp - въпроси и проблеми

                Здравей Цецо ,

                Имат приложение програмите за векторизираните на карти за Гармин, макар и доста специализирано и ще ти напиша за какво , поне за което аз се сещам в момента Примерно за векторизиране на картите на лесничейства, общини, земеделски, частни фирми и т.н., които ползват GPS приемниците не както по-голяма част от ползващите ги за туризъм и навигация, а за работа. За съжаление малоумниците от Garmin , така и не направиха софтуерът им да бъде съвместим с растерни карти, за което просто нямам логично обяснение! Сигурно пак става въпрос за пари Но тези програми не точно bmap2mp, а примерно MapWel, до някаква степен решават този недостатък и предоставят някакво решение на тези хора. Обаче си прав за програмата bmap2mp, която за момента наистина няма голямо приложение, поне аз не се сещам за какво, както за туризъм примерно в сравнение с топографската карта на Събин или пък за качествено векторизиране на специализирани карти. На мен лично програмката bmap2mp много ми харесва, защото е голяма зарибявка да се играе с нея, да се експериметира с различните и настройки, да се съчетават получените карти с векторни пътища и т.н. Направо си е краста ...
                ...
                Относно съчетаването и с Global Mapper. Няма никакъв проблем, даже май е по-добре отколкото с MapEdit
                ...
                Междудругото колеги дайте идея или обяснете, как може да се вдигнат (копират) всички полигони на всички нива? Един по един е нопосилно ... И за каво служи тази настройка
                ; MP levels adjustment
                ;
                Level0=0
                Level0+=0
                Level1Diff=-5
                Никъде в ръководството не е описано ...

                Поздрави,
                Последно редактирано от asterix85; 26-04-09, 13:41.

                Коментар


                • #23
                  До: bmap2mp - въпроси и проблеми

                  Първоначално публикуван от asterix85
                  Междудругото колеги дайте идея или обяснете, как може да се вдигнат (копират) всички полигони на всички нива? Един по един е нопосилно ... И за каво служи тази настройка
                  Не съм сигурен, че съм разбрал въпроса правилно, но ако става въпрос за GPSMapEdit, номера е със селекция или на всичко (Ctrl+A както винаги ) или отделен тип обекти (Edit=>Select=>By Type), след това десен бутон Modify=> Extent All Elements up To Level...


                  Колкото до

                  ; MP levels adjustment
                  ;
                  Level0=0
                  Level0+=0
                  Level1Diff=-5
                  това явно служи за привързване към нивата задавани по късно в GPSMapEdit, като предполагам, че първия ред е за задаване на първото ниво (то си е нула), втория за задаване на боря на нивата ( примерно 5 <- 0+1+2+3+4) и третото за дефиниране на стъпката (мащаба) между всеки 2 нива. Това не е проверено, а предположение Трябва да се пробва и ако съм познал ще учасвам в ясновидци .

                  Коментар


                  • #24
                    До: bmap2mp - въпроси и проблеми

                    Първоначално публикуван от the_sandman
                    Level0=0
                    Level0+=0
                    Level1Diff=-5
                    това явно служи за привързване към нивата задавани по късно в GPSMapEdit, като предполагам, че първия ред е за задаване на първото ниво (то си е нула), втория за задаване на боря на нивата ( примерно 5 <- 0+1+2+3+4) и третото за дефиниране на стъпката (мащаба) между всеки 2 нива.
                    М-м-м-м дааааа, както се очакваше не познах!
                    Ето я и вярната дефиниция:
                    - Level0=0 - това наистина си дефинира от кое ниво да започнем - НЕ СЕ ПИПА, че става...
                    - Level0+=... - тук се избира стойността в полето BITS, като нулеваат стойност се залага според размера и вида на картата (снимката) автоматично и може с +-n да се променя. Тук, поне според мен, е най-добре да се заложи такова число, че ниво 0 да бъде 24бита (максимума), за да си гарантираме първоначално широки граници на ZOOM, които в последствие винаги можем да променим на по-тесни (обратното неможем).
                    - Level1Diff=-... -тук се дефинира стойността на ниво 1, или по точно, с колко по-малко бита да бъде то спрямо ниво 0.
                    Този път всичко е тествано, ВЕРВАЙТЕ МИ така е .За съжаление "Level2Diff" неможах да заложа, другите нива явно се задават от МапЕдита.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      До: bmap2mp - въпроси и проблеми

                      Така е наистина и аз съм го тествал това малко преди известно време и се канех да го опиша но колегата "the sandman" ме е поизпреварил , между другото не ползвайте за Level0+ стойности по големи от 0 защото bmap2mp се опитва да създаде слой с по голяма битност например Level0+=1 създава на слой 0 26 бита, но реално такава битност не се поддържа нито от Мапеедита нито от cgpsmapper и става една мазаница от всякъде.

                      Коментар


                      • #26
                        До: bmap2mp - въпроси и проблеми

                        Здравейте,

                        Доколкото разбрах има разлика между функцията "Modify=> Extent All Elements up To Level" и "Object Properties => Elements => Copy => Select Elements". Първото само премества съответният елемент(и) на нивото, което искаме, докато второто позволя да си изберем нивата, на които да бъде записано (преместено), но пък става само за един елемент. Въпросът ми беше как всички елементи да бъдат записани на всички нива най-бързо. Единственото, което измислих е чрез два пъти отваряне на МапЕдит и всички елементи да се вдигнат на съответните нива и записват един по един път...Пак става, ама ...Помислих си, че тези настройки в bmap2mp могат някак си директно да го направят, вместо да трябва да го правя ръчно...Ето нещо интересно относно битовете, което ми отговори bmap2mp:

                        As for "Level0+=1" going above 24th level - it's not a bug, it' a feature. Yes, bmap2mp was designed primarily for garmins, but it is not limited to them.
                        Има предвид Russa, Navitel...

                        By the way, I have read recently some things in internet which make me thinking that new garmins probably can work with maps above 24th level and new cgpsmapper probably can complile such maps. I did not check this by now. But if you wish to try to go above 24th level on gamins you can try to use latest cgpsmapper and probably add in mp file:
                        > >Preprocess=P
                        > >SimplifyLevel=10
                        Последно редактирано от asterix85; 30-04-09, 17:06.

                        Коментар


                        • #27
                          До: bmap2mp - въпроси и проблеми

                          Астерикс относно разпределянето на отделните елементи по слоеве и то да става автоматично може да се използва програмата mp2mp но за съжаление не съм я разцъквал да я видя как се работи с нея. Но тук по принцип има по подробно дадено описание за работа с нея. Лошото е че при нея се работи малко със скриптове (е за някои е така а за други сигурно ще е удоволствие ).
                          Eдит:
                          Намерих и един GUI към самата програма.
                          Ето самата последна версия на програмата и GUI към нея.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от icpart; 30-04-09, 19:07.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X