Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

    От качените от Ведрин е.
    Аз съм профан в тая област, но благодарение на такива хора като вас и аз виждам светлинка в тунела
    [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

    Коментар


    • #62
      До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

      Ето имровизиран превод:
      Привет на всички! Видях че се мъчите с настройките на bmap2mp и реших да кажа няколко думи - надявам се ,че ще ме рзберете,както и аз ви разбирам горе-долу. Изходните настройки на bmap2mp са ориентирани към минимален размер mp/img за сметка на качеството. Ако ви трябва по-добро качество, пробвайте да измените настройките примерно така:
      Filter=16 (вместо Filter=
      IndexColors3Threshold=40 (вместо IndexColors3Threshold=60)
      SmoothSinglePixels=0 (вместо SmoothSinglePixels=1)
      FilterPolys=0 (вместо FilterPolys=2)
      Level0+=1 (вместо Level0+=0)

      Също може да промените:
      FilterSinglePixels2=0 (вместо FilterSinglePixels2=1)

      За разстер с такъв размер може много да се увеличи DropSmallColors:
      DropSmallColors=50000 или DropSmallColors=100000
      Последно редактирано от GECATA; 08-11-08, 14:10.
      [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

      Коментар


      • #63
        До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

        Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
        Ето имровизиран превод:
        Ако за превода те е подтикнало моето "незнам и думичка руски", благодаря, но лично аз дотолкова схванах . Дано само да е полезно и за други и да успее някой да направи нещо кадърно (реално използваемо) и да се похвали ка ке станало .

        Коментар


        • #64
          До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

          Здравейте,

          Две хубави новини от мен:

          1) Наложи се да потърся по-широко място за складиране на готовите карти и благодарение на Атанас го открих тук:

          http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

          2) След известен брой експерименти установих, че най-новата версия на Mapwel (5.0 от 30.10.200 се справя забележимо по-добре с автоматичната векторизация, поради което възнамерявам да преработя всички публикувани по-рано от мен карти с нея.

          Поздрави,
          Ведрин

          Коментар


          • #65
            До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

            Бравоооо
            Хвала на таквизи будни и дейни люде

            Аз така и не успях да направя нещо, което да си заслужава ваобще да го показвам . И май, май ще се отказвам от опитите

            Коментар


            • #66
              До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

              До Vedrin.
              Здравейте! Извинете за безпокойството. Казвам се Николай, купих 60 CSx преди 2 месеца. За пръв път пиша във форума. Кратък въпрос: Струва ли си Mapwel като програма или не? Инженер съм, стигнах до асемблер по време на следването и виждам невидимото, да. Ще се радвам на отговор и на евентуално общуване във форума. Благодаря Ви предварително. Николай.

              Коментар


              • #67
                До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                Първоначално публикуван от Nikolai_Pavlov2008 Преглед на мнение
                До Vedrin.
                Здравейте! Извинете за безпокойството. Казвам се Николай, купих 60 CSx преди 2 месеца. За пръв път пиша във форума. Кратък въпрос: Струва ли си Mapwel като програма или не? Инженер съм, стигнах до асемблер по време на следването и виждам невидимото, да. Ще се радвам на отговор и на евентуално общуване във форума. Благодаря Ви предварително. Николай.
                Здравей Николай,

                Аз лично съм доволен от Mapwel, тъй като се справя сравнително добре със задачата, заради която го купих, и на която е посветена тази нишка. По принцип би могъл да бъде използван за решаването и на други, може би по-интересни задачи, като например ръчно създаване на векторни карти. В тази връзка може да е интересен и подхода на http://www.mapman.org.uk/ позволяващ частично автоматизиране на този процес чрез функцията Automapit (не съм го пробвал, но звучи обещаващо).

                По едно време се бях захласнал и по TopoFusion също:

                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E5%E4%F0%E8%ED

                Не съм изоставил тази идея, но засега Mapwel поглъща достатъчно много от свободното ми време ;-)

                Ведрин

                Коментар


                • #68
                  До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                  Здравей Vedrin,
                  Благодаря за отговора. 2 месеца ходя с GPS-a навсякъде за да работи и да видя кое е описано в ръководството и кое не. Изчетох почти всичко на форума що се отнася за картите. Имам и 4.60, чакам 4.70. Моят извод е че системата GPS-NAVSTAR е проектирана и положена правилно, в рамките на реалното. Най-добър е "царския път", т.е. карта от LEADER където я правят или CNE 2009 също оригинал. cGPSmapper ми се струва малко хакерско решение и не бих рискувал дори заедно с Global Mapper да качвам карти на апарата. Затова обърнах внимание на Mapwel, кратко четох хелпа и поне пише това става така, това не става и това ще го оправим. Първо ще изчета ръководствата за тези 3 програми, сигурно ще опитам нещо на апарата и тогава ще имам и практическо мнение за всичко. Тогава и бих писал на форума, засега няма какво. Ако не греша принципа е който стане и се почувства "мастър GPSmap-ing" да отиде при Sabin и фирмения MapSource и да си предложи услугите. Света е по-стар отколкото паметта за него. Просветлението идва когато човек наистина и духовно и съзнателно прогледне че няма чудеса. При мене се случи на 40 год и 6 месеца. Кво да се прави.
                  Добре, извинявай за лириката. Ще чета и пробвам. Само да споделя идея: Както е обикновенния 60, паметта му е 1 Мб. С 60 CSx има 128 мб карта сега не използувана. Ще питам в LEADER може ли по принцип да се отвори апарата при тях ако те са сервиза или даже не да се "прикрепи" тази карта. Става направо джедайски GPS, използуваме и Силата, вярно е.
                  Благодаря, аз след време, ти ако имаш за питане може всичко и по всяко време. Работя в DANONE и графика е специфичен. Но във всеки 24 часа включвам компютъра.

                  Edit:
                  Ники, внимавай с бяло-червеното триъгълниче в дясната част на екрана ти. То не е за поместване на отговор !
                  Pacific
                  Последно редактирано от Pacific; 21-11-08, 12:21.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                    Ведрин много поздрави за новия облик на сайта на който си публикувал картите които конвертираш и си положил толкова много усилия. Сайтчето изглежда супер и ще бъди полезно на много хора. Продължавай все така в същия дух
                    Последно редактирано от icpart; 28-11-08, 19:05.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                      Е НЯМА КАКВО ДРУГО А СЕ КАЖЕ ОСВЕН "БРАВО ВЕДРИН" Тъкмо вече си мислих, че това с "растерните" карти за гармин ще си остане само в архивите и виждам, че все пак някой работи по въпроса (не се е отказал като мен ). И не само работи ами и добавя нови добри идеи наистина си е удобно - трябва ти К35-55-аClick а не да ровиш по папки. И допълнителната информация е много ценна (това за 2GB не го знаех ). И пак БРАВО

                      Коментар


                      • #71
                        До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                        Нека и аз изкажа моето Браво на Ведрин!!! Идеята за сайта е супер ! Вярвам че сайта тепърва ще започне да се развива! Интересно ми е да попитам Ведрин дали е обмислял да направи секция в сайта, където да има възможност да се ъплоудват карти от всеки който иска, примерно нещо подобно както е в http://mapcenter.cgpsmapper.com/, и там да може да се разглежда предварителна снимка на картата и директно да се сваля *.IMG файла?
                        А защо вътре да не се включат и конвертирани снимки от Google Earth? Доколкото виждам програмата Moagu поддържа такъв вид трансформация, така че предполагам и MapWel също би могла да го прави. Ако има такива идеи аз бих се включил да помогам

                        Коментар


                        • #72
                          До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                          Здравейте,

                          Благодаря за хубавите отзиви и много се радвам, че има полза от усилията ми в тази област. След известна пауза в последно време, наложена от натрупването на множество други задачи, през идните дни предстои да продължа работата по добавянето на все още липсващите листове от територията на страната.

                          Междувременно, на 10-ти декември 2008 г. се е появила и нова версия на Mapwel (5.1), в която една от промените е:
                          • Fix to autovectorization
                          Това ще наложи прекомпилирането и на вече публикуваните листове, с надеждата че качеството би се подобрило още.

                          Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                          Вярвам че сайта тепърва ще започне да се развива! Интересно ми е да попитам Ведрин дали е обмислял да направи секция в сайта, където да има възможност да се ъплоудват карти от всеки който иска, примерно нещо подобно както е в http://mapcenter.cgpsmapper.com/, и там да може да се разглежда предварителна снимка на картата и директно да се сваля *.IMG файла?
                          А защо вътре да не се включат и конвертирани снимки от Google Earth? Доколкото виждам програмата Moagu поддържа такъв вид трансформация, така че предполагам и MapWel също би могла да го прави. Ако има такива идеи аз бих се включил да помогам
                          Идеите са добри и се вписват в средносрочните планове, които споделяме от време на време заедно с още няколко ентусиасти. Реализацията им определено ще изисква повече ресурси (време, дисково пространство, мрежова свързаност и т.н.), но се надявам че ще успеем да ги развием успешно. Все пак, засега ще се съсредоточа върху завършването на вече заченатото.

                          Ведрин

                          Коментар


                          • #73
                            До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                            Здравейте,

                            Имам удоволствието да съобщя, че v0.02 на картата е вече завършена и на разположение за изтегляне в няколко различни варианта:

                            http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

                            Поздрави,
                            Ведрин

                            Коментар


                            • #74
                              До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                              Господин Ведрин, Браво за Положения Труд!

                              Нека отворя тази малко позабравена тема, но мисля че много актуална в бъдеще Провокираме наскоро прочетената подобна дискутирана тема в http://www.gpspassion.com/forumsen/t...OPIC_ID=119670 и в http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=2755. Мисля че информацията там ще е интересна и полезна на много хора, както и на г-н Ведрин.

                              Поздрави,
                              Последно редактирано от asterix85; 16-03-09, 08:16.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни

                                Здравейте,

                                Имам удоволствието да съобщя че v1.00 на картата вече е публично достъпна на обичайното място:

                                http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

                                Направени са следните подобрения:

                                - добавена възможност за интегриране в Garmin™ MapSource®;
                                - добавена възможност за изграждане на mapset от произволен брой листове без загуба на детайлност и конфликти в цветовете;
                                - въведена нова цветна палитра от общо 16 цвята;
                                - отстранени грешки в калибрирането;
                                - намален брой tiles;
                                - намален обем на данните;
                                - трета публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.4).

                                Бихте могли да споделяте вашите отзиви, коментари, предложения и препоръки в този форум:

                                http://forums.acad.bg/viewtopic.php?f=13&t=61

                                Сърдечни поздрави,
                                Ведрин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X