До: Автоматично конвертиране на растерните руски военни карти във векторни
Малко да посъживя темата
В последните няколко седмици излязоха доста ъптейди на Mapwel и явно най накрая са оправили бъга при обединяването на различни карти с различна цветова палитра като при много голям брой карти те почват да не се виждат в GPS а, освен това приятно ме изненада доста подобрената поддръжка за карти от Oziexplorer като даже в последните два ъптейда са сложили поддръжка на две нови проекции Transverse Mercator и Mercator в които са повечето от сателитните карти от Гугъл и руските топо карти като преди това се налагаше задължително прекаблиране на изображенията спрямо тези две проекции така че програмката определено става все по-добра. Освено това в последната версия ми направи огромно впечатление много доброто представяне на автовекторизатора при векторизиране на сателитните снимки, много добре се справя като разликите с оригинала са минимални.
Иначе това са основните промени по нея:
Малко да посъживя темата
В последните няколко седмици излязоха доста ъптейди на Mapwel и явно най накрая са оправили бъга при обединяването на различни карти с различна цветова палитра като при много голям брой карти те почват да не се виждат в GPS а, освен това приятно ме изненада доста подобрената поддръжка за карти от Oziexplorer като даже в последните два ъптейда са сложили поддръжка на две нови проекции Transverse Mercator и Mercator в които са повечето от сателитните карти от Гугъл и руските топо карти като преди това се налагаше задължително прекаблиране на изображенията спрямо тези две проекции така че програмката определено става все по-добра. Освено това в последната версия ми направи огромно впечатление много доброто представяне на автовекторизатора при векторизиране на сателитните снимки, много добре се справя като разликите с оригинала са минимални.
Иначе това са основните промени по нея:
Mapwel 2009 Build 5.8 - Upgrade is free of charge
for registered users
Mapwel 2009 Build 5.7 - Upgrade is free of charge
for registered users
Mapwel 2009 Build 5.6 - Upgrade is free of charge
for registered users
for registered users
- Fix to calibration issues
- Enhancement of large images handling
- Support of Transverse Mercator projection with user parameters in OziExplorer *.MAP files
Mapwel 2009 Build 5.7 - Upgrade is free of charge
for registered users
- Fix to calibration issues
- Fix to import of OziExplorer calibrated images
- Support of Mercator projection
Mapwel 2009 Build 5.6 - Upgrade is free of charge
for registered users
- Support of OpenStreetMap (*.osm) files. These maps can be downloaded from http://www.openstreetmap.org
- Support of more OziExplorer calibrated maps (up to 9 points, several projections including UTM, British, Irish and
Swiss grid, and almost all datums). - Coordinates now can have different grid codes, i.e. map can span several grid cells.
- Support of 4-9 points calibration in Mapwel.
- Support of larger images (up to 30000 x 30000 pixels)
- Added datums GANDAJIKA, HARTEBEESTHOEK, ASTRO B4 (SOROL ATOLL), SOUTHEAST BASE, SOUTHWEST BASE, PROVISIONAL SOUTH
CHILEAN, OBSERVATORIO 1966, NEW ISRAELI DATUM, EGYPT. MARCO ASTRO - Added double stereographic projection (NAD 1983 CSRS98 New Brunswick, NAD 1983 CSRS98 Prince Edward_Island, RD Old, RD
New, Deir ez Zor Levant, Stereo 33) and oblique mercator projection (swiss grid and few others). - Fix to not visible ot distorted autovectorized map.
- Enhancement to autovectorization - use of embeded image palette to prevent colors shift when combining several images
- Fix to color reduction
- Faster autovectorization
- Fix to large maps compilation.
- When using trace tool with "Add Similar" option, adjanced selected pixels are treated as one object (not as a separate
objects). - Faster opening of large mpw files.
- Faster work area operations for maps with large number of objects
- MapUpload: file upload gauge now works for more unit types (Nuvi, Zumo, Oregon, Colorado ...).
- Fix to assignment of numerical values to object's name and comment when importing shapefiles
- Options like 'upper case' and 'lower case' for import of strings from shapefiles
- Fix to single point shape import
- Fix to displaying of special characters (Russian characters, for example)
Коментар