Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за форматите на картата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за форматите на картата

    Постарах се да прочета доста от информацията, която е написана в този форум. Въпреки това не успях да намеря информация за проблема ми.
    Притежавам GPS ALAN MAP500 . На страниците на форума се убедих, че неговия формат( *.lst ) се получава, когато заредиш *.img файл в програмата MapEdit, запишеш го в полски формат и след това новия файл го запишеш във формат *.lst за MAP500.
    Това е прекрасно и става, но губи означенията на знаците - показва питанки- и по- важно- губя текста - показва ми символи на "маймунски".
    Това ми се случи последно с BgTopoMap но и с други карти.
    Някой може ли да ми помогне?
    Друг въпрос: Какъв е начина да закупя ON-LINE OFF-ROAD картата? Преди време имаше информация за E-MAIL, банкова сметка, и т.н.т . Сега не мога да се ориентирам. Моля, помогнете!

  • #2
    До: Въпрос за форматите на картата

    Пусни ми ЛС с адреса ти и ще ти я изпратя с наложен платеж.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за форматите на картата

      Въпросите ми продължават да са два:
      1. Какво ще стане с картата на Събин, като я преведа за ALAN, защото разбрах, че се разработва за GARMIN. Сигурно пак надписите ще излязат на маймунски. Вълнува ме принципния проблем! Тази точно карта може да ми я преведе Събин, но къде греша аз? Помогнете!
      2. Сигурно аз не мога да се ориентирам, но преди имаше бутонче "Изпрати ЛС" . Сега , поне на моя браузър, такова няма и как да изпратя ЛС?

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за форматите на картата

        ляв бутон върху ника, на когото искаш да пратиш ЛС....
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за форматите на картата

          Ако ти трябва за Алан-а, то няма да стане. Моята карта е кодирана и не може да се отвори в MapEdit.

          За съжаление GPS сите Алан не предлагат начин за защита на продукта. Отделно Алан-а не поддържа различните цветове за категорията на черните пътища, което доста обезсмисля картата освен ако не си с мотор.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за форматите на картата

            Благодаря на Giorgio, но натискам с левия бутон и се появява това:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1185187890
            Document1.doc
            След това натискам за публичния профил и се появява това:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1185188030
            Document2.doc
            Не разбирам защо нямам права да изпратя лично съобщение?

            Благодаря и на Събин. Аз съм пешеходен турист и ALANA-а ми е много удобен при ходене в планината- лек и сигурен е и е много здрав . С него се свалят и тракове. Има много свободни карти на планините, разбира се не рутиращи, но винаги, когато ги превеждам за него, губя текста. Можете ли да ми помогнете?
            А за колата имам Nuvi660. Картата е за него!
            Благодаря предварително!
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за форматите на картата

              Много си нов във форума и нямаш право да изпращаш лични съобщния. За съжаление администраторите бяха принудени да въведат тази мярка, поради множеството "атаки" на недобронамерени потребители, и естествено в крайна сметка нормалните хора го изяждат

              Не мога да ти помогна с проблема ти, никога не съм се занимавал да конвертирам карта към алан.

              Проблема ти е свързан с codepage и/или формат на картата. Когато тръгваш да конвертираш, сменяш ли формата на картата от garmin на alan. Мисля че имаше такава насторийка в map properties.
              Повече от това не мога да ти помогна

              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за форматите на картата

                Благодаря, Събине,
                След като нямам право да изпращам ЛС, как да ти изпратя данни, за да ми пратиш картата? След около 2 седмици ще ми трябва! Ако я закупя от магазин , например от ТЕХНОПОЛИС,ще има ли проблем при ъпдейтите и абонамента? Изпрати ми някакъв E-mail за връзка.
                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за форматите на картата

                  Пусни ми данните на меил no_spam1 (maimunka) sained.orbitel.bg

                  За 2 дена картата ще е при теб.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за форматите на картата

                    Никога не съм имал проблем при конвертиране от Garmin към Alan. Разбира се, губят се някои подробности, които алана не ги поддържа, но с имената нямам проблем. Аз обаче конвертирам директно с GPSMapEdit. От MAP PROPERTIES сменям типа на MAP500, записвам като .lst или .crd, и готово. Ти защо минаваш през Polish формат?
                    LZ1OAL

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за форматите на картата

                      Благодаря, floyd,
                      Някъде в нет-а четох, че правилният начин е минаване през основния формат, но при мен не винаги се получава! Сега опитах директно, както ти го описа и се получи! Дано това да е проблема! Пак благодаря!

                      Благодаря за картата Събине,
                      Работи идеално, но веднага възникнаха няколко въпроса, за които не съм чел във форума:
                      - Аз съм от Бургас и тук от една година има еднопосочна организация на движението в част от центъра. Това не е отбелязано! Как да помогна?
                      - Много кръстовища са затворени чисто физически- с цветарници! Около пожарната, полициите и т.н.т. улиците са затворени! Как да го означа?
                      -Някои улици са затворени с пътни знаци! Те са пешеходни! Не че не можеш да минеш, но ако GPS те преведе през АЛЕКСАНДРОВСКА или БОГОРИДИ и те спрат полицаи, няма да е приятно! Как да го означа?
                      Във форума четох само как да задавам нови трасета!
                      А нека и колегите във форума, които изпращат трасета, да мислят за пътя реално, а не само какво карат те! Така информацията е МНОГО неточна! А нали всички искаме ТОЧНА карта?
                      Бърз пример: Пътят от Марчево до Ковачевица край Гоцето е отбелязан за ATV! Но моля Ви! Пътя може да е поразбит, но той е дори асфалтиран! Преди два месеца бях там и беше пълно с леки коли- та това си е село, при това много известно!
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за форматите на картата

                        - Аз съм от Бургас и тук от една година има еднопосочна организация на движението в част от центъра. Това не е отбелязано! Как да помогна?

                        На нов фаил в мапсорс направи нов трак в посока на разрешеното движение по дължина на улицата. Не е нужно да е точно върху нея, просто да е ясно че става въпрос за нея.

                        - Много кръстовища са затворени чисто физически- с цветарници! Около пожарната, полициите и т.н.т. улиците са затворени! Как да го означа?

                        С някаква точка (waypoint) в началото на забранената улица или от точка до точка, както прецениш.

                        -Някои улици са затворени с пътни знаци! Те са пешеходни! Не че не можеш да минеш, но ако GPS те преведе през АЛЕКСАНДРОВСКА или БОГОРИДИ и те спрат полицаи, няма да е приятно! Как да го означа?

                        Пак с трак в затвореният участък, но в отделен фаил със забранените улици.

                        Във форума четох само как да задавам нови трасета!
                        А нека и колегите във форума, които изпращат трасета, да мислят за пътя реално, а не само какво карат те! Така информацията е МНОГО неточна! А нали всички искаме ТОЧНА карта?
                        Бърз пример: Пътят от Марчево до Ковачевица край Гоцето е отбелязан за ATV! Но моля Ви! Пътя може да е поразбит, но той е дори асфалтиран! Преди два месеца бях там и беше пълно с леки коли- та това си е село, при това много известно!
                        Поздрави!

                        Пътищата отбелязани с А- B- или 4- са пътища минати от съответното МПС без да е дадена информация за типа на пътя. Вече подобни тракове не ги вкарвам и не носят допълнителен абонамент на изпращачите. Това са тракове от ранните години на проекта.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X