Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно ли е рутиране по ЖП линия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Възможно ли е рутиране по ЖП линия?

    Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
    ... Така или иначе, railroad-a при Гармин не рутира. Не е болка за умиране, просто ми беше любопитно какви са мотивите за това. Аз продължавам да го смятам за недомислица,
    На железничарите не им е необходима GPS навигация, на пътниците във влака - още по-малко. Защо тогава да правят възможно рутирането по ж.п. линии?!? За да има за какво да ги съди някой, на когото GPS-ът е дал команда да завие наляво или надясно на ж.п. прелеза?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: Възможно ли е рутиране по ЖП линия?

      Предполагам знаеш, че при създаването на рутираща карта се ползват различни видове ограничения и насочвания на маршрутизирането. Това да се "изолира" ЖП релсата от шосейния рутинг е детска игра. Още по-лесно би станало ако се въведе отделен клас на транспортни средства - ЖП.
      Въпроса кой има нужда от това рутиране би трябвало да е оставен в ръцете на потребителя.
      Продължавам да не съм убеден в логиката на спрения ЖП рутинг.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #18
        До: Възможно ли е рутиране по ЖП линия?

        В крайна сметка всичко опира до особеностите на пътя. Дори да оставим на страна спорът има или няма нужда от такова рутиране. При железния път има водене на талигата или колоостта, което се извършва от самият път и от там нататък всякакви комерсиални продукти базирани на водене на железопътният състав се обезмислят.
        Танки грязи не боятся!

        Коментар


        • #19
          До: Възможно ли е рутиране по ЖП линия?

          Всички забрани в картата са препоръчителни, т.е. да се избегнат ако може. Затова и направих City варианта на картата, след като GPS-са ме разкара 30км избирайки да ме прекара през offroad път, вместо да ме накара да направя обратен завой. Реално и 2-те бяха забранени, но той избра да пренебрегне едната забрана, когато нямаше избор без "нарушение". Маршрутизирането е направено винаги да връща маршрут. Рано или късно някой ще бъде рутиран по ЖП-то, което ще е голям "майтап". Ако се прави такава карта, ще трябва да си е само за това. Иначе е възможно и предполагам ще е вярна за повечето маршрути, защото ЖП-то няма кой знае колко алтернативи от точка 1 до точка 2.

          Коментар


          • #20
            До: Възможно ли е рутиране по ЖП линия?

            Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
            ... Въпроса кой има нужда от това рутиране би трябвало да е оставен в ръцете на потребителя.
            Продължавам да не съм убеден в логиката на спрения ЖП рутинг.
            Ами той е оставен. Дори и картата, чието име започва с "Офроуд", в последно време се развива най-вече в посока движение по нормалните пътища и в населените места, за сметка на офроуд частта, та какво ли остава за такива екзотични мераци като навигация по ж.п. линии ...

            Логиката Събин е посочил много добре

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            ... Рано или късно някой ще бъде рутиран по ЖП-то, което ще е голям "майтап" ...
            Железните пътища имат строго специфично предназначение и не са отворени за обществено ползване, а могат да се ползват само от "лицензирани железопътни превозвачи, които притежават сертификат за безопасност".
            Т.е. рутирането по тях не само не е необходимо, но може да бъде опасно и в нарушение на законите.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              До: Възможно ли е рутиране по ЖП линия?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Ами той е оставен. Дори и картата, чието име започва с "Офроуд", в последно време се развива най-вече в посока движение по нормалните пътища и в населените места, за сметка на офроуд частта, та какво ли остава за такива екзотични мераци като навигация по ж.п. линии ...

              aaaaa не е вярно това!

              Хвърляме много повече усилия и отхвърляме много повече работа в офроуда спрямо едно време! Явно не си забелязал

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X