Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от 3301 Преглед на мнение
    Колеги, имам едно питане. Не съм наясно как се качват карти и някъкви софтуери. Така, че ако ми помогнете, ще съм много благодарен. Имам GARMIN NUVI 250W. Искам и оффроуд карти. Поздрави
    имамноготемизатовавърнисевпредишнияраздел
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от 3301
      Благодаря за забележката. ВИНОВЕН.
      Ето, като за начало. После и друго
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • Въпрос

        Поздрави за отличната работа!

        Малко новаторски въпрос, но все пак:
        Имам устройство nuvi 1250, закупено с инсталирани карти на България и Европа. Обаче на мен ми трябва и офроуд карта на България.
        Въпросът ми е: Как да използвам и двете карти? При условие че пътната карта е продължение на офроуд картата - означава ли, че мога да имам качена карта OFRM Geotrade TOPO CYR и не се нуждая от OFRM Geotrade CITY CYR ? И само с първата да ме навигира успешно и в градски условия? Защото вече ми направи впечатление, че градскта карта има едни неща, а офроу картата ги няма. Например като написах в търсенето "Железница", в офроуд картата ми излезе "няма намерени съвпадения", докато в градската карта селото ми се предложи още при въвеждането на няколко букви.
        Евентулано ако трябва да имам качени и двете карти, как мога техничеки погледнато да го направя?
        Благодаря много!

        Коментар


        • От: Въпрос

          Първоначално публикуван от vessenceto Преглед на мнение
          Поздрави за отличната работа!

          Евентулано ако трябва да имам качени и двете карти, как мога техничеки погледнато да го направя?
          Благодаря много!
          Технически погледнато не може едновременно да имате и двете карти и те да работят нормално.
          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
          Walter Rohrl
          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

          Коментар


          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Освен това не е необходимо. Не може да има разлика в пътната мрежа в двете карти. Селата се търсят в "Градове" , а не в "Адреси". В ТОПО картата излизат две "Железница" - Благоевградско и Софийско. Прочетете упътването към картата!

            Коментар


            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Единственият начин да се качат 2 карти (което е безсмислено принципно) е да се закупи CD ъпгреид от karta.bg към съществуващ лиценз. CD версията (FID 1404) на карта може да е заедно с нормалната версия (FID 1204) на едно устройство.

              Коментар


              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                OFRM Geotrade v5.40 TOPO ML си е на навигацията работи си добре търси интересни места,но когато реша да търся по адрес не показва нито град нито улица,нито държава.От къде идва този проблем и как мога да го решаБлагодаря предварително.

                Коментар


                • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Привет,
                  бихте ли актуализирали ПОИ в картата на БГ в частта с митниците на територията на БГ? Много от бюрата вече ги няма, други са с друг адрес и имена...митниците колкото и да са неприятни като учреждедения, е необходимо да се знае къде са. Би било добре в инфото да се вкара и кода на съответното бюро. Ето и място от където може да се намери всичко:

                  http://www.customs.bg/bg/page/16

                  Адреси и телефони....

                  Коментар


                  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Имам въпроси към Събин.
                    1. На новата офроадска карта (шпоря АТВ) второстепенните, офроад пътищата са означени с различни цветове - син, червен и бял. Какво означават?
                    2. Карам доста из региона Томпсън-Своге-Искрец. Там има доста пътища, които не фигурират на офроадската карта. Мога да изпращам траковете. Искаш ли ги? Във връзка с това някъде има ли инфо какво томчно трябва да направя?
                    junak8

                    Коментар


                    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Има легенда на долният адрес.

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=45618

                      Може да ни изпратите траковете използвайки "формата за връзка с нас">"Добавете обект" в www.karta.bg

                      Коментар


                      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Здравейте,

                        Незнам дали е от картата но при инсталирани OFRM TOPO CYR 5.61 и CNEU 2012.20 не ми разпознава Кулата винаги иска да ме рутира през Илинден от/за Гърция. С NUVI 765T съм.

                        Коментар


                        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от vlado_74 Преглед на мнение
                          Здравейте,

                          Незнам дали е от картата но при инсталирани OFRM TOPO CYR 5.61 и CNEU 2012.20 не ми разпознава Кулата винаги иска да ме рутира през Илинден от/за Гърция. С NUVI 765T съм.
                          Изключи едната и ще те прекарва откъдето искаш.

                          Коментар


                          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                            Изключи едната и ще те прекарва откъдето искаш.
                            А пътя в Гърция ?
                            Аз го реших проблема като направих пътя на две отсечки, една в България и една в Гърция, но все пак ми се струва странно.

                            Коментар


                            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от vlado_74 Преглед на мнение
                              А пътя в Гърция ?
                              Аз го реших проблема като направих пътя на две отсечки, една в България и една в Гърция, но все пак ми се струва странно.
                              Картовите продукти се променят със всяка следваща версия и е невъзможно да се напаснат всички версии на всички картови продукти една към друга, така че устройството да може безпроблемно да преминава от един продукт в друг.

                              Препоръчителният вариант за пътуване от България към/през съседна държава е при включена единствено карта OFRM Geotrade да зададете маршрут до граничния контролно-пропусквателен пункт през който ще напуснете страната (например Кулата-Промахон). Можете да зададете този маршрут от Накъде? > Интересни места > Име по букви > ГКПП КУЛАТА. Когато стигнете до границата, от главния екран влезте в Инструменти > Настройки > Карта > Карта Инфо (или Данни) и махнете отметката срещу карта OFRM Geotrade, а включете отметката срещу картата, която ще използвате в чужбина (например City Navigator Europe NT). След това се върнете на главния екран и задайте крайната дестинация. На връщане процедурата е аналогична, но в обратен ред.

                              Не Ви препоръчваме да оставяте включен повече от един картов продукт, тъй като е възможно да възникнат конфликти между различните продукти, в резултат на което търсенето може да не работи коректно, а е възможно и припокриване на информация на екрана, което да скрива важни детайли.
                              OFRM Team
                              Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                              Коментар


                              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Искам да попитам за Garmin nuvi1200- не ми показва растителноста както изглежда в MapSource,
                                а се вижда нещо като размазана снимка на растителност на която трудно се разпознават черните
                                пътища особенно зелените. Ако може някой да ми каже от къде мога да го оправя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X