Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от nenko70 Преглед на мнение
    Ами щом е така, да очакваме скоро картата на ОФРМ да я включат в Европейската карта на Гармин.
    Защо ли има силно съмнение в мен, че това ще стане скоро.
    Интересно, ама едно много солидна част от 38-те ти мнения в този форум е посветена на атаки срещу тази карта. И що е толкова зор?!? Със сигурност картата си има недостатъци и, който ги намира за неприемливи и не я харесва, просто има правото на избор да не я използва. Още повече, че за навигация по пътната мрежа вече има поне 2-3 алтернативи.
    Ако екипът на OFRM си е сбъркал стратегията и тактиката, в крайна сметка контрата ще си остане у тях, така че не виждам за какво трябва да занимаваш форума с прокоби какво щяло да стане, ако ...

    И, между другото, да ти напомням ли, че чакаме да дадеш пример с разработчик на продукти за GPS навигация, който дава гаранции за липса на грешки.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от stivko Преглед на мнение
      sparkybg е абсолютно прав. И нещата май станаха -:
      -"Иска да извади трънчето в окото ти, а не вижда гредата в собственото си".
      Или казано по друг начин:
      -"Една чаша наполовина пълна с вода, зa едни е наполовина пълна, а за други - наполовина празна.

      Безгрешни неща надали има на този свят. Но едни се борят да ги избягват, на други не им пука, а трети викат, леле - колко грешки.
      Нещата се развиват в положителна посока и стават все по-добри.
      Вярвам, че скоро GARMIN ще включи официално картата на ГЕОТРЕЙД в европейската.
      За разлика от наистина някои правячи, ГЕОТРЕЙД е фирма с традиции и професионализъм в областта на геодезията.
      Пожелавам от сърце успех на екипа TEAM OFRM!
      Не че нещо, но според мен включването на нашата карта в CNE не зависи от това колко е подробна.
      Според мен чисто икономически за Гармин така е по-изгодно. И това се вижда от множеството регионални карти и отделно една по-проста глобална пътна.
      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
      Seat Leon 2007 1.9 TDI

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Логично е, че ако Garmin вкарат OFRM в CNE, няма да имат никаква полза.
        Нито ще имат повече клиенти, нито ще повишат цената на картата си.
        А междувременно ще трябва да платят правата на авторите.
        На тях им е достатъчно, че OFRM на практика продава устройствата им в България.
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          На мен картата ми харесва много. Иначе за навигация по пътната мрежа ЖПС в България не ми трябва.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Не знам каква е политиката на GARMIN, но видях, че предлагат отделни карти на държави.
            За мен, дори и да почнат да предлагат картата, аз пак от фирмата ще си я вземам, имайки предвид забавянето.
            Лично за мен картата си е супер, и откакто съм си купил устройството никъде не ходя без него. То има толкова много благини и екстри, както като устройство, така и като карта и точки, че не мърдам без това никъде. Не ми се изброява. Мисля че всички тук знаят това.
            GARMIN nuvi 1490T
            OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
            ПЕЖО 307

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Само да спомена, че идеално точна карта няма за нито една страна на нито един производител!

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                Само да спомена, че идеално точна карта няма за нито една страна на нито един производител!
                То това се отнася за всичко в живота.
                Но много обичам да давам примера с операционните системи.
                Толкова много хора са недоволни от Maicrosoft Windows, но нито един от тях не е минал на Linux, или MAC.
                GARMIN nuvi 1490T
                OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
                ПЕЖО 307

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Искам да драсна няколко изречения, как се запалих по този навигатор.
                  На 6 септември рано сутринта тръгнахме с шефа с две коли за Черна Гора. Тогава за първи път видях този навигатор и адски ме изкефи. Много се бъркаше, защото му бе задена крайна точка Будва в Черна Гора. Шефа ми е лаик и не знае в дълбочина нищо. Аз аз чак на връщане зацепих че е с две карти и не си е изключил българската. Както и да е. Стигнахме в Будва вечерта.
                  7 дена кръстосвахме Черна Гора с навигатора. Обърка се само 2 пъти и то защото имаше два нови тунела по 4 км, които ги нямаше на картата. Та и той - шефа, също никъде не ходи без навигатора. В Гърция беше, пак без никакъв проблем. Ползва само стандартните 2 карти както са си на устройството при закупуването му. Европейската и на OFRM Geotrade. Никакви точки, никакви ъпдейти. А от българската направо е очарован.
                  Последно редактирано от stivko; 08-10-09, 15:16.
                  GARMIN nuvi 1490T
                  OFRM Geotrade TOPO 4.90 Cyr
                  ПЕЖО 307

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Здравейте и от мен не са ми ясни много неща и се надявам с четене и с ваша помощ да разбера повече неща за GPS навигацията.Преди една седмица си купих GPS Garmin nuvi 260w но малко неща знам за него.Искам да задам няколко въпроса:
                    1.Сега съм със карта OFRM Geotrage V4.9CYR-на България(подробна)
                    има ли по-нова от нея,защото в тази намирам много пропуски.
                    2.Как мога да доразвия тази карта и да добавям информация,защото познавам Габрово(името на всяка една улица) и искам да добавя липсващите,но незнам как!
                    3.Ако някои иска тази карта която имам,ми кажете как да я кача за да е достъпна за вас.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от palaviq Преглед на мнение
                      1.Сега съм със карта OFRM Geotrage V4.9CYR-на България(подробна)
                      има ли по-нова от нея,защото в тази намирам много пропуски.
                      2.Как мога да доразвия тази карта и да добавям информация,защото познавам Габрово(името на всяка една улица) и искам да добавя липсващите,но незнам как!
                      3.Ако някои иска тази карта която имам,ми кажете как да я кача за да е достъпна за вас.
                      1. Чети в форума - по-нова няма!
                      2. Чети в форума - има информация къде да пращаш грешките!
                      3. Който иска картата може да си я купи! Тук не е място където се разменят и предлагат пиратски копия на този продукт.
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                        1. Чети в форума - по-нова няма!
                        2. Чети в форума - има информация къде да пращаш грешките!
                        3. Който иска картата може да си я купи! Тук не е място където се разменят и предлагат пиратски копия на този продукт.
                        Понеже четох за новата карта съм се объркал,моята карта е 4.60.Незнаех че новата е платена понеже в България всеки е свикнал да краде труда на другия за това попитах дали някой я иска,въпроса ми е как мога да си я купя и на каква цена е?

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от palaviq Преглед на мнение
                          Понеже четох за новата карта съм се объркал,моята карта е 4.60.Незнаех че новата е платена понеже в България всеки е свикнал да краде труда на другия за това попитах дали някой я иска,въпроса ми е как мога да си я купя и на каква цена е?
                          Картата винаги си е била платена.
                          Информация за картата: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=36641

                          Продава се във всички техно магазини - технополис, техномаркет, джеф... и много, много други.
                          Светът на Владо

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Картовият продукт ОФРМ Геотрейд можете да закупите и от електронния магазин към форума по следния линк:
                            http://eshop.offroad-bulgaria.com/pr...cat=256&page=1
                            OFRM Team
                            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Ако си си купил устройството от България с българската карта, получаш 2 години безплатно обновяване. Ако е така, трябва да пратиш e-mail на karta маймункa offroad-bulgaria.com с информация за уреда, който притежаваш. В кутията на навигационното устройство има ръководство и упътване, така че прочети там как да си обновиш картата.
                              Последно редактирано от sabin; 26-10-09, 11:57. Причина: цитиран е-мейл
                              GARMIN nuvi 2350 LT
                              GARMIN nuvi 250W - broken display

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                С Nuvi 250W и карта 4.9, когато му кажа да търси Мелник, излиза какво ли не, само град Мелник не излиза. При мен ли е грешката?
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X