Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Здравейте,

    чета този форум от няколко години. До сега два пъти съм купувал карти на БГ. Първия път от Geotrade заедно с хардуера, а втория път с наложен платеж по куриер на SD карта. Откакто имам въпросната карта се опитвам да "навигирам" в непознати за мен райони. Винаги до сега съм бил прекарван по невероятно откачени маршрути, но тази последната версия направо ми скри топката. В един момент ми казва да продължа, секунди по късно си сменя мнението и ме кара да обръщам. След като спра за да обърна и съм по средата на маневрата отново ме насърчава да продължа. През изминалото лято на два пъти се престраших да "навигирам" и двата пъти станах за смях на "горските" хора. Искам да ви уверя, че съм си играл с всички възможни настройки - за по-къс или по-бърз маршрут, но резултатът е неизменно забатачване и разни гори тилилейски. Качих си аз последния ъпдейт и на 29.06.09 реших да се доверя на съставения от тази най-нова версия маршрут от София до Шкорпиловци. Пътувах с SUV и влачех платформа с 340 кг АТВ. До Айтос нормално, но оттам след като ме отклони по дюлинския път стана страшно. Замота ме по някакви тесни селски пътища и в един момент ме кара да завия надясно. Не видях никакъв разклон и продължих. Последва подканан да обърна. Обърнах и на въпросното място (вече отляво) се загледах и видях нещо като просека в гората. Нищо викам си, сигурно за 200-300 метра ще ме изведе на нормален път. И се престраших. След като нявлязох в типичен за дърводобивния бизнес път и вече нямаше обръщане на "автовлака" който влячех ми заяви бездушно "продължете 8.9 километера" .... Пропътувах ги за 1 ч и 40 мин. На два пъти срещах "горски хора" и двата пъти много ми се смяха и дори ме попитаха. Навигацията ли ползваш ? Е... не си само ти После се оказа, че въпросния маршрут е по-къс с 3 км от друг нормален. За сведение настрийката тогава ми беше за най-бърз. Другия път беше на връщане по магистрала Тракия. Реших да мина през Карлово и още щом зададох крайната цел бях свален от магистралата и след дълго лутане (с честа смяна на мненията" от страна на каката дето ми казва накъде да карам бях забит в с. Паисиево и след него пътя свърши и ... пак гора и пак коловози и пак 6 км за един и нещо час. След като карайки на разпитване на рядко срещаните живи души се оказах на разклон през който бях минал преди това и навигацията ме заб и надясно, а главния път за Карлово се оказа на само още няколко километра направо. Е може би този път през гората е бил някога с 30 сек по-бърз, та каката от навигацията почти до Карлово ме караше да обърна посоката на движение и да си мина пак през Паисиево и след това дори не смея да помисля накъде. За мен услугата "навигиране" е тотално неизползваема в тази карта. Дано не бъда причислен към споменатите по-горе "пишман отворковци", защото нито съм пишман нито съм отворко, а съм и на доста годинки - 48. Навигирал съм в повечето европейски страни и такова чудо не съм преживявал. Добре, че джипа ми е доста корав пък и съвсем нов. Ако все пак някога излезе нещо надеждно съм готов да плащам отново, но с извинение тази карта тук е по-скоро опасна, отколкото полезна.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      Здравейте..
      И аз имах подобен проблем, който разреших с изключване и на малките пътища (също и непавираните). Вероятно софтуера или картата третира като малък път въпросните "просеки". При мен се изключват от Settings>>Routing>>Avoidance Setup, но някой от колегите спомена, че тази опция я няма при нувитата.

      Не знам дали не може да бъде излъгано устройството, ако се направи маршрута с мапсорс, вкара се в устройството и се изключи преизчисляването например.
      Спортен магазин Sunny eXtreme - https://sunnyx3m.com

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        И ето отново се появява въпроса на колко хора им е нужна само пътна карта на България, а не топографска карта.
        Особенно за начинаещи в ползването на навигация и искащи да се предвижат от град А до град Б, OFRM в този и вид е доста объркващо нещо. Повечето псуват, когато навигацията ги обърква още повече и просто спират да ползват подобни неща. Ако това е целта на екипа доста пъти я постигат успешно.
        Обяснения, че потребителя трябвало първо да стане гений в ползването и после да ползва са смешни и не минават.
        Хората в "белите" страни са го измислили. Купуваш си от първия магазин устройство+пътна карата на страната и караш. А тук първо трябва да се съобразиш с една купчина условности, защото картата не била още изчистена от грешки имало много подробна но не винаги вярна информация и разни други такива обяснения.

        Но в "нормалните страни ако претърпиш щети ползвайки нещия навигация можеш да осъдиш производителя. Тук, въпреки че уж сме част от Европа не е точно така и затова може да се продават всякакви сурогати.
        Вярно, че когато ти продадат ОФРМ, има едно споразумение, че фирмата не носи никаква вина, ако някой притърпи щета ползвайки продукта и. Но дали това е начина да се прави бизнес????

        Силно се надявам че вече сме пазар и за Телеатлас или друга сериозна картографска фирма и скоро ще има наистина нормална пътна карта на България. С нормални карти и на малките градове и села. Надпреварата на "правачите" на карти на България придоби гротесни измерения. Надпреварват се кой ще сканира и векторизира повече градски и селски планове, и ще ги лепне на картата си. Подобни планове, а не карти стават за търсене на адрес, но в никакъв случай не стават за навигиртане. Като пример мога да дам Карлово. Там има всички улици, но само няколко са наистина калибрирани с тракове. Ако опиташ да ползвап ОФРМ да те заведе до място до което се стига по улици взети само от градския план настъпва истински ужас. И то е разбираемо, защото девайса няма как да разбере къде се намирате по тази така наречена карта на града. За мен лично е измама, когато някой се опитва да ти продава градски план на улиците вместо истинска карта на града. За навигиране градския план не върши работа!!!!
        www.panoramio.com/user/752959

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          За съжаление, на много места в България има такива места ...
          Оплакванията са безмислени.
          Има само едно решение на проблема - изпращайте въпросните места на мейла за поддръжка.
          ---
          Не на последно място, поглеждайте на маршрута "по-отвисоко" преди да тръгнете по маршрута.
          Много често нещата изглеждат съмнителни, и може да се избегнат неприятните изживявания.
          ---
          Примерни кофти отсечки са следните:
          * Осеновлаг-Краево - според местните танк може да мине, но не е сигурно...
          * Русе-Свищов през с. Мечка - между Мечка и Батин се стига до бариера с надпис "Ловна дружинка село Мечка". При опит за обиколен път в южна посока към с.Тръстеник с обикновен автомобил се стига до връщане около 2 км на заден ход, и връщане през Мечка... 1 час лутане... Поне съм сигурен, че там няма да стъпя през земния си живот .
          * Смилян-Рудозем през Бяла Река - около 5 километра се кара по отвратителен път, на места човек се чуди ще мине ли изобщо...
          * Златоград-Джебел през Устрен - мисията невъзможна, пътят е през с. Самодива
          Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
          GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Един малко банален въпрос ,но се ме човърка:кога ще излезе новата версия и ще има ли особени промени или големи допълнения???

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Цитат:
              Мнение на chipset
              И аз имах подобен проблем, който разреших с изключване и на малките пътища (също и непавираните). Вероятно софтуера или картата третира като малък път въпросните "просеки". При мен се изключват от

              Не са проблем малките пътища а това какъв път продължава от другата страна на населното място кадето те води пътя.Така че като видиш по тесен път макар и хубав асвалтиран помисли дали ще тръгнеш по него.Така миналата седмица карх 5-6 километра по един тесен но хубав път и като стигнах на края на следващото селото стигнах до земен път. Реших да рискувам и да мина по него карах 3 километра по едни чукари и ми оставаха още 2,9 километра до глвния път и се озовах на брега на една река.
              И с ДЖИП незнам дали можех да мина.

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Привет!
                Не съм деен участник във форума, предимно чета. Ако позволите искам сега да задам въпрос по новата карта. Имам GPSMap 60CS на GARMIN от 5 години. Вкарвал съм всякакви карти в него, предимно на съседниите държави. Новата 4.90 на OFRM не влиза, предполагам защото е във формат NT. Предните версии бяха с формат MPC. Какво налага тази смяна на формата, има ли конвертори и ако не как да оправя проблема?
                Впрочем ADHellas последните две версии също минаха на NT.
                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                  Привет!
                  Не съм деен участник във форума, предимно чета. Ако позволите искам сега да задам въпрос по новата карта. Имам GPSMap 60CS на GARMIN от 5 години. Вкарвал съм всякакви карти в него, предимно на съседниите държави. Новата 4.90 на OFRM не влиза, предполагам защото е във формат NT. Предните версии бяха с формат MPC. Какво налага тази смяна на формата, има ли конвертори и ако не как да оправя проблема?
                  Впрочем ADHellas последните две версии също минаха на NT.
                  Карта ОФРМ Геотрейд се компилира в NT формат още от версия 4.50. Ако имате проблеми с обновлението на закупената от Вас карта, обърнете се директно към е-мейла по поддръжка на картата - karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com.
                  OFRM Team
                  Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                    Привет!
                    Не съм деен участник във форума, предимно чета. Ако позволите искам сега да задам въпрос по новата карта. Имам GPSMap 60CS на GARMIN от 5 години. Вкарвал съм всякакви карти в него, предимно на съседниите държави. Новата 4.90 на OFRM не влиза, предполагам защото е във формат NT. Предните версии бяха с формат MPC. Какво налага тази смяна на формата, има ли конвертори и ако не как да оправя проблема?
                    Впрочем ADHellas последните две версии също минаха на NT.
                    Колега ъптейдвал ли си софтуера на ГПС-а? Ако не си и е с оригиналния такъв то новите формати обикновено не могат да се четат от по-старите приемници или такива със стар софтуер така че ако можеш го обнови и пробвай пак дали ще тръгне картата на ГПС приемника.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Ако имам част от карта която е готова мога ли да я изпратя да я добавите към общата.
                      Последно редактирано от skk; 29-09-09, 19:48.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Можете да изпращате данни за картата на нашия адрес: karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com.
                        Предварително Ви благодарим за желанието да допринесете за развитието на картата.
                        OFRM Team
                        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                          Карта ОФРМ Геотрейд се компилира в NT формат още от версия 4.50. Ако имате проблеми с обновлението на закупената от Вас карта, обърнете се директно към е-мейла по поддръжка на картата - karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com.
                          Няма проблем с обновяването на OFRM, с MapSource новата версия работи перфектно. Когато преглеждам съдържанието на OFRM с GMapTool, отделните части (*.img) до версия 4.80 вкл. са тип MPS, а в 4.90 са тип NT. Това имах предвид в предишния си въпрос. Картите ги зареждам чрез MapSource. Като заредя 4,90, екранът на 60 CS изгасва (не от настройката при трансфера и не от превишаване паметта на уреда). При версиите до 4.80 вкл. такъв проблем няма. Въобще може ли GPSMap 60 CS да приема IMG файлове във формат NT? Софтуера на уреда е най-актуалния според сайта на GARMIN.
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                            Колега ъптейдвал ли си софтуера на ГПС-а? Ако не си и е с оригиналния такъв то новите формати обикновено не могат да се четат от по-старите приемници или такива със стар софтуер така че ако можеш го обнови и пробвай пак дали ще тръгне картата на ГПС приемника.
                            Да, според сайта на GARMIN софтуерът му е най-актуалния. Само, че при опит да заредя карта NT, екранът или гасне или MapSource извежда съобщение, че форматът NT не се поддържа от GPS-а. Писах на OFRM_Team за това, мисля да не занимавам форума.
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Картата в град Левски е градски план. Много неточна е... Чакам подобрение в следваща версия 5.00
                              GARMIN nuvi 2350 LT
                              GARMIN nuvi 250W - broken display

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от vangoran Преглед на мнение
                                Картата в град Левски е градски план. Много неточна е... Чакам подобрение в следваща версия 5.00
                                Има да чакаш.

                                Явно за екипа е по-важно да изпишат поредния град, че се търсело по "име на улица" отколкото да е вярна картата на града.
                                Тази надпревара с другите екипи, които правят българска карта незнам докъде ще стигне.
                                Но точно по това си личи кой прави истинска карта и кой само заблуждава клиентите си.
                                www.panoramio.com/user/752959

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X