Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
    Колеги, имам следния въпрос. Защо подготвен в Мапсорс маршрут след като се качи на уреда минава по съвсем друго трасе. Забелязвам тази разлика както в градски условия в София, така и на дълги дестинации, например: София-Г.Делчев на Мапсорс минава през Благоевград, а на нувито минава през Белово-Якоруда. Картата на Мапсорс е 4.90а, на нувито е 4.90. Настройките за избор на маршрут и избягване на видове пътища са еднакви.
    Различно рутират мапсорс-а и нувито.
    Светът на Владо

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Това е очевидно. Въпросът е на какво се дължи. На Гармин или на картите. Когато пътят е познат, усещаш разликата и сам решаваш кой път да хванеш. Какво се прави, ако разчиташ на нувито да те води?
      Garmin nuvi 765

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
        Това е очевидно. Въпросът е на какво се дължи. На Гармин или на картите. Когато пътят е познат, усещаш разликата и сам решаваш кой път да хванеш. Какво се прави, ако разчиташ на нувито да те води?
        На уредите се дължи разликата, поне това което съм чел тук в форума. Ако не ти е познат пътя ще те прекара от някъде и пак ще стигнеш до крайната точка, а дали си минал по най-правилния път няма и да разбереш. Важното е че си стигнал. Без него може и никой път да не налучкаш и ако няма кого да попиташ да не успееш да стигнеш
        Тези технологии са за да подпомогнат ориентацията и както пише в книжките не трябва само него да следиш и да му се доверяваш напълно... така че винаги... едно на ум
        Светът на Владо

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          По повод рутирането, искам да ви попитам случва ли ви се GPS-а да ви прекарва през черни пътища? Вече няколко пъти ми се случва пътя да става толкова лош, че се налага да се връщам обратно...

          Също така редовно се опитва да ме свали от магистралите и да ме прекара по алтернативни пътища. Пробвах с различни настройки (най-бърз път, най-малко разстояние и др.), но все същото...
          GPS-а ми е nuvi 650 с последния update на БГ картата...

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            От главния екран влезте в Инструменти > Настройки > Навигация > Отбягване и ако срещу "Магистрали" има включена отметка, изключете я. Също се уверете, че отметката срещу "Непавирани пътища" е включена.
            OFRM Team
            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
              Проверете дали картата е активна, като от главния екран на навигатора влезете в Инструменти > Настройки > Карта > Карта Инфо. Срещу OFRM Geotrade v4.90 трябва да има включена отметка. Ако имате други картови продукти на този екран, уверете се, че отметките срещу техните имена са изключени.
              Активна е но както казах не става за нищо прекарва ме през някакви забранени улици или 1посочни до морето искаше да ме прекара по някакъв път от преди 50г сигорно.Какъв е този Ъпдеит като има толко нови неща който ги няма?Вършете си работата по добре а не само да отчитате деиност Аз ако съм на хората който плащат за тези карти бих ви я върнал Може да я кръстите БИТОВ ОТПАДЪК

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Картата е много точна. Постоянно пътувам из България. Не ме е прекарвало през еднопосочни пътища и други. Ако правилно си си подредил настройките - ще се кефиш на картата. Мен ме кефи... Следващият ъпдейт 5.00 го чакам с нетърпение......
                GARMIN nuvi 2350 LT
                GARMIN nuvi 250W - broken display

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от Vladixlz Преглед на мнение
                  Активна е но както казах не става за нищо прекарва ме през някакви забранени улици или 1посочни до морето искаше да ме прекара по някакъв път от преди 50г сигорно.Какъв е този Ъпдеит като има толко нови неща който ги няма?Вършете си работата по добре а не само да отчитате деиност Аз ако съм на хората който плащат за тези карти бих ви я върнал Може да я кръстите БИТОВ ОТПАДЪК
                  никои не те е карал да крадеш картата и да я използваш можеш преспокоино да минеш кам друга карта

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от vangoran Преглед на мнение
                    Картата е много точна. Постоянно пътувам из България. Не ме е прекарвало през еднопосочни пътища и други. Ако правилно си си подредил настройките - ще се кефиш на картата. Мен ме кефи... Следващият ъпдейт 5.00 го чакам с нетърпение......
                    Аз си качих старата версия 4.7 а новата липсват и блокове нещо гнило има

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от Vladixlz Преглед на мнение
                      ...Може да я кръстите БИТОВ ОТПАДЪК
                      Ми като си толкова критичен, Направи по-добра, с радост ще я пробваме и Разкритикуваме

                      Никоя карта не Перфектна, но по-добра от тази аз не съм видял и затова я ползвам и когато мога помагам да стане още по-добра

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Картинката се намира на входа на Бургас от към София. Моля да въведете посочения със син цвят участък от пътя като еднопосочен, а от там да укажете,че при необходимост да се влезе в к-с Славейков това може да стане по пряката посочена на фиг.2.
                        Прикачени файлове
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Ми като си толкова критичен, Направи по-добра, с радост ще я пробваме и Разкритикуваме

                          Никоя карта не Перфектна, но по-добра от тази аз не съм видял и затова я ползвам и когато мога помагам да стане още по-добра
                          Що се хабиш в такива дискусии. Нека си плямпа човека. Сигурно иска да се прави на интересен.
                          Garmin nuvi 765

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от Sim3 Преглед на мнение
                            Картинката се намира на входа на Бургас от към София. Моля да въведете посочения със син цвят участък от пътя като еднопосочен, а от там да укажете,че при необходимост да се влезе в к-с Славейков това може да стане по пряката посочена на фиг.2.
                            Колега, изпращай такива неща на karta@offroad-bulgaria.com
                            Garmin nuvi 765

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                              Ми като си толкова критичен, Направи по-добра, с радост ще я пробваме и Разкритикуваме

                              Никоя карта не Перфектна, но по-добра от тази аз не съм видял и затова я ползвам и когато мога помагам да стане още по-добра
                              Има си хора които взимат пари за тази работа А не само да ми отчитат деиност малко да си размърдат мозъчните клетки

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от Vladixlz Преглед на мнение
                                ... ... ...
                                Следващите пишман отворковци които си мислят че могат да си позволят подобно отношение в този форум моля да си сверят часовниците преди въобще да се запишат тук.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X