Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Здравейте аз съм с най новата версия на картата ъпгреитнах си гарминчето с версия 4.90 .Но тя се оказа по лоша от колкото 4.70 или просто защото ъпдейта е безплатен за първите 2г Мерси.

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Проверете дали картата е активна, като от главния екран на навигатора влезете в Инструменти > Настройки > Карта > Карта Инфо. Срещу OFRM Geotrade v4.90 трябва да има включена отметка. Ако имате други картови продукти на този екран, уверете се, че отметките срещу техните имена са изключени.
      OFRM Team
      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Здравейте във версията 4.80 пътят през центара на селото в което живея беше със черен пунктир до съседното село, като земен път.Земният пьт започва от края на селото до съседното село.Във новата версия 4.90 е във оранжево като главен път.И сега гарминът ми ме прекарва до съседното село през центара на селото,ми и по земния път. Мисалта ми е че гармина не разчита че това е земен път. Не може ли земните пътища да бъдат с черен пунктир. Със предната версия на 2-3 места ме вкарва също по земен път.Като съм му задал да отбягва непавирани пътища.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от BOBI"C" Преглед на мнение
          Здравейте във версията 4.80 пътят през центара на селото в което живея беше със черен пунктир до съседното село, като земен път.Земният пьт започва от края на селото до съседното село.Във новата версия 4.90 е във оранжево като главен път.И сега гарминът ми ме прекарва до съседното село през центара на селото,ми и по земния път. Мисалта ми е че гармина не разчита че това е земен път. Не може ли земните пътища да бъдат с черен пунктир. Със предната версия на 2-3 места ме вкарва също по земен път.Като съм му задал да отбягва непавирани пътища.
          С какъв уред сте? Има настройка с какво МПС да се изчислява маршрута и ако кажете "кола" (car) тези (офроуд) пътища се избягват.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Здравейте,
            тези дни ми се наложи да ходя до Бистрица (в подножието на Витоша) и заради ремонта около Драгалевци накарах Гармин ХТ да ми начертае маршрут от друго място.
            До разклона на околовръстното и посока Витоша нямаше проблем, но няколко километра след това ме "извади" от пътя и ме вкара в тясна улица която може би преди 30г е имала асфалт, след като свърши останаха 400м през които искаше да ме върне на основния път, но този участък беше коларски път през който вероятно никога не е минавала кола.
            Навигацията е настроена да показва най-лесния маршрут, експериментирах и с най-краткия - пак ме насочи натам. Чак след като изключих minor roads, ме навигира по основния път. С ОФРМ 4.9 и ХТ 5.05 за РРС съм.
            Спортен магазин Sunny eXtreme - https://sunnyx3m.com

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Малка корекция:
              • С 5.05 за Нокия съм

              • Маркирани бяха и Unpaved Roads в Avoidance Setup когато ме прекара през онзи път

              • Настройката е за най-бърз маршрут, а не най-лесен
              Спортен магазин Sunny eXtreme - https://sunnyx3m.com

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от koko82 Преглед на мнение
                ЗАЩО НЕ ВИЖДАМ ИКОНКИ НА БЕНЗИНОСТАНЦИ,БИЛА,ТЕХНОМАРКЕТ И Т.Н.
                ТРЯБВА ДА ГИ НАПРАВЯ ,POI, ЛИ
                От настройките на гармина си ги пусни просто.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Със Nuvi 205 съм. Във системата има режим на използване "Автомобилен" "Велосипеден" "Пешеходен" аз съм на "Автомобилен". Макар че и на трите ме води по сщия път. Настройката ми е на най-бърз маршрут. Но никаде не намерих minor roads

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Намират се в "Avoidance Setup".
                    Спортен магазин Sunny eXtreme - https://sunnyx3m.com

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от chipset Преглед на мнение
                      Намират се в "Avoidance Setup".
                      Би ли споделил къде е Avoidance Setup на Nuvi 205?

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        При мен се намира в Settings>>Routing>>Avoidance Setup.
                        Нямам такова Нуви, но предполагам е на същото място. За да не разводняваме темата прилагам пдф файл за гармин хт, на 20-21стр е описано какво прави.
                        Прикачени файлове
                        Спортен магазин Sunny eXtreme - https://sunnyx3m.com

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          В Нувитата няма такива настройки. Там са само трите изброени по горе.

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Картата на България не е лоша но само оправете асфалтовите пътища да са асфалтови на 2-ти ми разказа играта.Ако тръгнеш от Шумен за с.Дибич те прекарва през път който не съществува

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              може ли да се намали малко коефицента на пътя кресна - сливница - горна крушица - каменица

                              от симитли му зададох до петрич и ме прекара през този участак на путя а там путя от кресна поне 5-6 километра е черен пут

                              на връщане си ме прекара по правилния път които е през струмяни - долна градешмица - кресна

                              настроиките ми са най бързо

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Колеги, имам следния въпрос. Защо подготвен в Мапсорс маршрут след като се качи на уреда минава по съвсем друго трасе. Забелязвам тази разлика както в градски условия в София, така и на дълги дестинации, например: София-Г.Делчев на Мапсорс минава през Благоевград, а на нувито минава през Белово-Якоруда. Картата на Мапсорс е 4.90а, на нувито е 4.90. Настройките за избор на маршрут и избягване на видове пътища са еднакви.
                                Garmin nuvi 765

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X