Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Не става въпрос да пречи оффроуд частта. Става въпрос, че в момента картата има огромно количество грешки в частта си от републиканската пътна мрежа.
    Тези грешки на места са толкова сериозни, че ползването на картата за навигация води до огромно объркване. За пример мога да дам град Видин, където не са отбелязани всички пешеходни зони. Да не говорим за еднопосочни и затворени улици. В Карлово те навигира директно по стълбите през центъра на града.
    Мое мнение е, че за да е добра една карта то тя освен да е подробна, много по-важно е да съдържа вярна информация.
    Наистина за оффроут частта са важни записаните тракове(какъв е пътя и с каква трудност), но за останалата пътна мрежа има и друга много важна информация.
    Моите поздравления за екипа, който прави тази карта и не приемайте тези мои думи като заяждане.
    Изказвам лични наблюдения. Мои познати избират iGO, поради по точното навигиране в големите градове.
    Ако искате картата ви да остане конкурентна на по широкия(според мен) пазар, то тя трябва да не отстъпва по точност на останалите конкуренти.
    www.panoramio.com/user/752959

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение


      АБСОЛЮТНО!!
      По никакъв начин никой не насилва някого да кара оff.
      Докато при разделяне на картата ще бъдем принудени да превключваме карти като въртОглави...
      Наистина не мога да разбера кому с к'во пречи офф частта.
      По същия начин никой не те насилва да ползваш картата без OFF пътечките. Ползвай си пълната версия! Както и да е , няма смисъл от спорове защото такава версия няма да има.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Според мен - безгрешна карта няма. Друг е въпроса - дали този кйто е е открил някаква неточност иска да я сподели със създателите на определената карта, или само я сръвнява с конкуренкните такива. Стига с това мрънкане. По добре помагайте с корекции и ги пращайте на екипа, който разработва картата. От това по добро решаване на проблемите няма.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Наиастина, нищо не пречи да е комбинирана картата, ама малко опресняване на адресите по градове няма да е лошо...

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Съгласен съм с написаното по-горе от makso. Понеже една основна част в работата ми е да пътувам из БГ-то и аз се доверих на Garmin Nuvi 250W и сега съм с карта версия 4.80.
            Поздравления към екипа, който я прави - ползвам продукта от версия 4.50 нагоре и наистина съм много доволен от развитието на картата...

            Ето и някои от проблемите които съм забелязал в последно време:
            1. Когато пътувам в посока Бургас - София в района на Стара Загора много често GPS-а преизчислява маршрута - с предната версия на картата това го няма като проблем.
            2. На изхода на Айтос по посока Дъскотна на картата има кръгово, което реално не съществува - GPS-a странно ме насочва да влизам в кръговото...

            Поздрави и дано съм бил полезен

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от makso Преглед на мнение
              Според мен - безгрешна карта няма. Друг е въпроса - дали този кйто е е открил някаква неточност иска да я сподели със създателите на определената карта, или само я сръвнява с конкуренкните такива. Стига с това мрънкане. По добре помагайте с корекции и ги пращайте на екипа, който разработва картата. От това по добро решаване на проблемите няма.

              Има и друг проблем: след като някой е изпратил информация, защо тя не се използва? Дали е от липса на желание, или от лоша комуникация между отделните "звена"...?

              Отново предлагам работен вариант на моята карта на Врачанска област (прикачения файл). Може да се ползва всичко от нея, засега . Когато завърша всичко, може би вече няма да е free. Но и няма да е скоро.

              Vratza.rar
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Благодарим на всички, които подпомагат развитието на картата с нови данни и корекции. Всички изпратени данни се преглеждат и сортират за обработка съобразно приоритетите в развитието на картата. Използваме случая отново да обърнем внимание на т.7 от правилата на раздела и да Ви помолим да изпращате информацията (независимо дали става дума за корекции или за нови данни) директно на е-мейла по поддръжка на картата!
                OFRM Team
                Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Добър ден,
                  искам първо да поздравя екипа, разработващ картата, благодарение на вас имаме нещо, което в малко европейски държави има аналог (ако изобщо има) като богатство на данните. Наскоро пътувах 5000 км из Европа и за да се подготвя сравнявах последните продукти на различните производители.

                  Имам и един въпрос, как мога да се свържа с вас, при положение че съм нов и не мога да пиша ЛС и при положение, че никъде не намирам мейл или други контакти. Ако има някаква причина да сте в нелегалност, моля да ми пуснете едно ЛС или по друг начин от профила ми да се свържете с мен.

                  Благодаря!

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Можете да ни пишете на адреса по поддръжка на картата: karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com.
                    OFRM Team
                    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      И аз смятам, че абсолютно нищо от Оффроуд-а не пречи на пътната карта, който не излиза Оффроуд - просто не го използва... И аз не излизам, но предпочитам да си го има.

                      Според мен картата трябва да е универсална за да задоволява изискванията на повече потребители. Друг е въпросът с точността, но смятам че екипът си работи и постоянно прави подобрения...

                      @nenko70: За Видин конкретно си направих труда и преди няколко дни изпратих на разработчиците някои данни за еднопосочни и затворени улици, пешеходни зони, POI и се надявам да са от полза и да оправят нещата за следващата карта... Предполагам, че получават и други данни от страната и сигурно е доста трудно...
                      [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Аз също съм много доволен от всички карти до сега, дори и с някой неточности! Искам да попитам хората от екипа, кога се очаква да излезе новата версийка 4.90?

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Офроуда не пречи на нищо и на никого. Там и усилията за добавяне на нови пътища и пътеки,както и за корекции на вече съществуващи са по-малки защото главното количество информация вече е събрано. А разделянето на картата на 2-офроуд и пътна мрежа ще я съсипе и ще отнеме основното и предимство пред конкурентните продукти. Какво е например БГ Рутинг мап? Добра пътна карта на България. ОФРМ освен пътна карта е и географска(топографска) карта която съдържа и офроуд пътища и пътеки,гографски и исторически точки. Където и да се намира човек в страната(в планината или полето,или пък в града) с ОФРМ има всичката необходима информация. Наистина по пътната мрежа има какво да се прецизира,но вместо да се оплакваме всеки може да изпрати данни и ОФРМ ще става все по-добра.
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Версия 4.90 е планирана да излезе до края на този месец.
                            OFRM Team
                            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Не знам дали е тук мястото, но все пак ще попитам:
                              Има ли вкарани в картата BG Ofrm бензиностанциите ОМВ, ШЕЛ, Петрол и т.н.?
                              Аз знам, че нищо незнам, НО другите и това незнаят!

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Петрол, Лукойл и Еко са вкарани всичките (без най новите). От другите бензиностанции сме вкарали по голямата част.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X