Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    А, защо трябва да "крещиш" колега. Изключи този "Caps Lock" и без него се чете добре
    LZ1PER

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Здравейте,интересува ме къде във Варна мога да закупя подробна карта на България за Garmin XT?

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Списък с търговските партньори на Гармин в България можете да намерите в официалния български сайт на Гармин или директно на този линк. Там са описани и предлаганите продукти от всеки търговец. "Garmin Mobile XT MPC BG" е продуктът, който включва карта ОФРМ Геотрейд и самия софтуер Garmin Mobile XT на един SD носител.
        OFRM Team
        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Качих новата карта 4.80. Трябва да отида до Голема Раковица(Елин Пелин), като наименование я има на картата, но като му дам да я намери през GPS-са ненамира нищо. С GARMIN 255 съм

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Търсенето на населени места се извършва през "Накъде?" > "Градове". Моля, запознайте се с приложеното към Вашата карта ръководство за употреба, за да можете да използвате най-пълноценно ОФРМ Геотрейд.
            OFRM Team
            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              От всичко,което прочетох досега ми стана ясно,че ОФРМ-то е само и единствено за гармини. Вярно ли е това? Ако е така-много глупаво,ама... Здраве да има.
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Колеги от около три месеца имам Garmin Nuvi 765T с последната карта на България, но за съжеление откривам много грешки и неточности при пътуванията ми .Започна ме когато за първи път го включих да ме закара от квартал Южен в Пловдив до конкретна улица в центъра и той ме прати да ходя към околовръстното.След това му зададох преход за с.Лилково ,намери го веднага но непрекъснато искаше да ме праща през с.Марково ли от другаде или по друг път.Но от Пловдив за с.Лилково друг път по който пътувам от 35 години просто няма даже и офроуд .С дистинация Стрелча преди Панагюрище ме накара да завия по път който е проходим 15метра или е имало път или някой си е мисли да има път .В Ловеч му зададох зоологическата градина , наистина ме заведе до нея но по незнайни пътеки и то на горния край на зоологическата градина до оградата.През целия път около Ловеч ,Плевен и целия потбалкан ако реката е в дясно той я показва в ляво и обратно.Но да не ви отекчавам повече има страшно много грешки незнам и при вас ли е така ,от картата ли е от навигатора ли?
                А между другото шурето ми пътува с него до Лондон, зададе му Лондон най бърз маршрут и наистина без никакви поблеми включая с преходи през незнайни за него градчета и села в Германия (естествено заобикалящ големи трафици),но резуталта е бил страхотен ,никога не пътувал толкова бързо и приятно.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Във връзка с извадка от това мнение на колегата "the sandman", което поддържам и аз.
                  В писмото направих и едно предложение, което може да се обсъди и от всички ползватели на Картата. А именно всички пътища от Републиканската Пътна Мрежа, т.е. не само Iви и IIри клас да бъдат именувани според номера им. Все-пак не е много приятно да се следи пътя по надписи от рода на "Left on Road", при положение че, освен общинските междуселищни пътища си имат име, номер или и 2те. Ако на някой не му е ясно какво имам в предвид http://maps.google.com/ .
                  Тук има списък с номерацията на Републиканската пътна мрежа, който дори и да не е съвсем актуален, ще свърши много добра работа, ако се използва в OFRM.
                  Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                  GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Това с правилното наименуване на пътищата е много добро предложение.
                    Причината, да не ползвам картата на OFRM постоянно е точно този проблем.
                    Нещата се развиват доста бързо в последно време и другите производители на софтуер, започнаха да вадят доста подробни и точни карти на пътната мрежа в България.
                    Ползвайки доста често навигация(при движение с автомобил по пътната мрежа), мога да кажа, че е по-добре една карта да не е най-подробната, а е по важно да е с точна информация. Визирам информацията за еднопосочните и затворени улици, забраната за леви завой, пешеходни зони и всякаква друга информация необходима за доброто навигиране. Имената на пътищата е също част от тази полезна информация.
                    По мое наблюдение конкурентните карти(за Tom Tom i iGO) съдържат тази информация.

                    Поздрави на екипа и успех в развитието на картата.
                    www.panoramio.com/user/752959

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      По мои наблюдения потребителите на картата, ползващи я по асфалта вече са доста повече от OFFROAD любителите и си мисля ,че не е зле да се пусне версия само с пътната мрежа. Това си е мое лично мнение.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                        По мои наблюдения потребителите на картата, ползващи я по асфалта вече са доста повече от OFFROAD любителите и си мисля ,че не е зле да се пусне версия само с пътната мрежа. Това си е мое лично мнение.
                        Стига да е възможно,напълно подкрепям идеята.

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          За възможно - възможно е, но ще ни коства достра труд, което ще е за сметка на цената и по бавно развитие, защото сме натоварени на 200% и всяко нещо което правим е за сметка на друго.

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Но да попитам нещо друго. Кое от офроуд картата ви пречи и мислите че не трябва да го има в пътната карта?

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              Но да попитам нещо друго. Кое от офроуд картата ви пречи и мислите че не трябва да го има в пътната карта?
                              нищо не пречи. всичко си е ок. ако пречи нещо, то не е комбинацията на offroad - onroad. има нужда от по-добра адресна база данни и уеднаквяване на имената на улиците в различните градове(например:има поне 3 начина на изписване на ул.Никола Вапцаров в различните градове)
                              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                                Във връзка с извадка от това мнение на колегата "the sandman", което поддържам и аз.
                                Тук има списък с номерацията на Републиканската пътна мрежа, който дори и да не е съвсем актуален, ще свърши много добра работа, ако се използва в OFRM.
                                Ето, с картинки: https://htftp.offroad-bulgaria.com/d...oad_labels.jpg

                                Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                                нищо не пречи. всичко си е ок. ако пречи нещо, то не е комбинацията на offroad - onroad. има нужда от по-добра адресна база данни и уеднаквяване на имената на улиците в различните градове(например:има поне 3 начина на изписване на ул.Никола Вапцаров в различните градове)
                                АБСОЛЮТНО!!
                                По никакъв начин никой не насилва някого да кара оff.
                                Докато при разделяне на картата ще бъдем принудени да превключваме карти като въртОглави...
                                Наистина не мога да разбера кому с к'во пречи офф частта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X