Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от Dimple Преглед на мнение
    Здравейте,
    незнам как да запчна с това което искам да споделя...

    С nuvi 310 съм , оригинална лицензирана карта на цяла европа като за България само София подробна.
    Аз съм от Русе и патувам често до София, главно там ползвам навигацията - картата е перфектна по мое мнение, имам запаметение над 30 точки и все още не познавам града воубще.

    Вчера си купих картата на България като цялата инсталация, кодове, ъпдейти получих много коректно в рамките на 5 минути.
    Инсталирах и тръгнах из града да се разхождам. Отначало си казах "Ще споделя несъотвествията които забелязвам..." след 10-тата минута се отказах защото всичко бесше объркано.
    Ще споделя част от това което забелязах:
    Почти винаги карам в "полето", почти винаги карам в насрешното когато са две улици успоредни и еднопосочни, не преизчислява маршрута или го преизчислява след 1-1.5 минути. Мести ме от улициа на улица ме прехвърля които са на по 50-60 метра разтояние, гласовата навигация е някак... различна, но това не е проблем просто трябва да свикна, рутирането няма нищо общо с истината - воубще картата няма представа кои улица са еднопосочни, пешеходни и забранени и доста други несъответсвия и неудобства

    С нетърпение очаквам да я пробвам извън града и в други градове след празниците. Забелязах, че запаметените ми точки не са си савсем на същите места ами някак са разместени.

    На първо място искам да разбера с какво и как мога да помогна всичко това да се оправи или да ми помогните на мен ако проблема е при мен.
    Благодаря!
    Благодаря за положителното отношение, въпреки проблемната карта на Русе.

    В развитието си от гледна точка на градовете офроуд картата има няколко стъпки. 1. Подменяме старите некачествени данни с нови, по качествени. Това обикновено става след сериозно обикаляне из града, със записващи ГПС-и, и оправяне(ако разликите не са много големи) или тотално изтриване и изграждане на уличната мрежа на ново. След това вашата помощ ще е от голямо значение. В момента картата би била полезна да ви ориентира къде се намират пресичащи се улици и да ви заведе, макар и не много точно, до тях.

    Единственото с което може да бъдете полезен в момента е с точките. Информация за грешни, и нови точки ще ни е от голяма полза! Само моля ви, изпращайте ги на е-мейла на който сте се регистрирали а не тук.

    Благодаря за разбирането и желанието да помогнете!

    Весели празници!

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Здравеите на всички,извинявам се предварително за тъпите вапроси но нямах време да прочета всичко във форума,та от вчера имам GARMIN nuvi 200 с карта на българия като натисна в менюто информациа за карта ми излиза OFFRM Bulgaria v4.40 та питам се товалие наи новата карта Забравих да спомена че в кутията има и диск със съштата карта кояато не сам инсталирал

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Да, това е най-новата карта.
        ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

        ( John R. Lott, Jr.)

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Здравеите искам преди да си купя тази карта дали ще може да работи на (nokiаN95) софтоера е (Garmin Mobile XT v.4.10.20s60.9.).Благодаря предварително.А и другите карти си бачкат като БГ РОАД МАПС.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Здравейте,
            надявам се, уцелвам правилната тема. Имам следният дребен проблем. Преди няколко дни закупих Garmin GPS 10x и го ползвам заедно с PocketPC и Garmin Mobile XT. Заедно с gps-а, закупих и диск с OFRM 4.40 на SD карта. Проблемът ми е, че когато дам "Receive from device", Mapsource реве с грешка "Some maps could not be opened because the following Mapsource products are not installed: OFRM Geotrade BG V4.40". Инсталирал съм OFRM Bulgaria v4.40 и я ползвам с DEMO ключа. Предполагам са една и съща версия, а може би не, но може ли да се направрави нещо по въпроса с грешката? Най-вероятно ново .exe с променено име само?
            И още един въпрос, най-вероятно е свързан и със горния проблем, но как да кача OFRM картата и BG Topo Maps едновременно на една SD карта, защото в момента ги ползвам на две отделни, и е неудобно. Също така, планирам да закупя и City Navigator за Европа и ще е неудобно да имам и трета SD карта. Благодаря, предварително за отделеното внимание.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от shikata6 Преглед на мнение
              Здравеите искам преди да си купя тази карта дали ще може да работи на (nokiаN95) софтоера е (Garmin Mobile XT v.4.10.20s60.9.).Благодаря предварително.А и другите карти си бачкат като БГ РОАД МАПС.
              Щот топомапса го качваш без проблем ще стане и с моята. Единствено ID-то е малко по трудно да го извадиш, но колегите от е-майла за регистрация ще ти помогнат.

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Събин, твоита карта ще тръгне ли на гармин мобиле ХТ,защото съм пробвал с други карти и не тръгват,написва се ключа и нищо не се случва,та ако си купя твойта карта дали няма да го имам същият проблем?

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от bibobg Преглед на мнение
                  Събин, твоита карта ще тръгне ли на гармин мобиле ХТ,защото съм пробвал с други карти и не тръгват,написва се ключа и нищо не се случва,та ако си купя твойта карта дали няма да го имам същият проблем?
                  Върви си без проблем, като си я купиш.

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Купих си най-скъпия Гармин за момента на пазара.
                    Купих си BGOFFRoadMapSETUP4.02 - едно от малкото неща които си купувам, като софтуер и веднага съжалявам. Писах мейли, качвах уж новите неща (карти), оказа се че са по-зле от старите. Ето какво забелязах от прув поглед:
                    1. Не изчислява маршути;
                    2. Не намира адреси (с вградената оригинална карта си намира всичко)
                    3. Лентата за следване постоянно "седи" отстрани.
                    Продавам за 1 лев оригиналното CD с BGOFFRoadMapSETUP4.02. Който иска да си блъска главата с този български продукт - да заповяда.
                    Може би това ще е последният път когато купувам софтуер произведен и поддържан в България.
                    Ще чакам кракове винаги, поне като не стават - няма да се ядосвам, нали не съм плащал за тях.
                    Надявам се, че бях полезен за тези които още на са се опарили!

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      След като си я купил активирал ли си картата. Получил ли си своя 25 цифрен код от подръжката.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7669

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от joroto Преглед на мнение
                        Купих си най-скъпия Гармин за момента на пазара.
                        Купих си BGOFFRoadMapSETUP4.02 - едно от малкото неща които си купувам, като софтуер и веднага съжалявам. Писах мейли, качвах уж новите неща (карти), оказа се че са по-зле от старите. Ето какво забелязах от прув поглед:
                        1. Не изчислява маршути;
                        2. Не намира адреси (с вградената оригинална карта си намира всичко)
                        3. Лентата за следване постоянно "седи" отстрани.
                        Продавам за 1 лев оригиналното CD с BGOFFRoadMapSETUP4.02. Който иска да си блъска главата с този български продукт - да заповяда.
                        Може би това ще е последният път когато купувам софтуер произведен и поддържан в България.
                        Ще чакам кракове винаги, поне като не стават - няма да се ядосвам, нали не съм плащал за тях.
                        Надявам се, че бях полезен за тези които още на са се опарили!
                        1. За да не изчислява маршрути или не сте си избрали "качване на рутиращата информация" когато сте качвали картата, или сте задали някакви странни забрани в "Avoidances" менюто където се задава да избягва примерно магистрали, черни пътища, ленти за теглене и т.н.т.

                        2. Предполагам че сте с Nuvi 7xx. Има бъг в софтуера на това нюви и работи коректно само с NT карти в момента. Вече има нова версия на софтуера за Нювито, която вероятно оправя това, но не съм тествал, защото нямам такова под ръка. За да търсите в момента трябва да пишете всичко с главни букви. Знам че е ужасно неудобно, но аз нямам вина за това.

                        3. Явно не сте си изключили оригиналната карта, а тя закрива моята. Моля прочетете си книжката, там съм обяснил тези неща.

                        Съветвам ви да имате малко търпение да научите как се качва картата и как се ползва правилно, за да ви бъде полезна. Картата е много по пълна от Гарминската и може да ви бъде много от полза. Един куп хора работим по отстраняването на грешките по нея, които наистина има, но те съществуват и в оригиналната карта на гармин, а и във всички карти въобще. Просто не се предоверявайте на уредчето.

                        Ако не искате да ползвате повече картата, може да ми изпратите CD-то с наложен платеж за 60лв (като няма да получавате новите версии) на адрес:

                        Магазин Лидер Технолоджи
                        ул. Ген Гурко N45
                        София 1000

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                          След като си я купил активирал ли си картата. Получил ли си своя 25 цифрен код от подръжката.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7669
                          Ходих в едно магазинче където ми казаха от Гармин магазина на Раковски, там продават дискове с тези карти и момчетата ми качиха и регистрираха картата.
                          После си изтеглих от линка който ми прати Сабин по мейла и качих новата карта - с нея имам тези грижи!

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            1. За да не изчислява маршрути или не сте си избрали "качване на рутиращата информация" когато сте качвали картата, или сте задали някакви странни забрани в "Avoidances" менюто където се задава да избягва примерно магистрали, черни пътища, ленти за теглене и т.н.т.
                            Не съм задавал никакви странни забрани!

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            2. Предполагам че сте с Nuvi 7xx. Има бъг в софтуера на това нюви и работи коректно само с NT карти в момента. Вече има нова версия на софтуера за Нювито, която вероятно оправя това, но не съм тествал, защото нямам такова под ръка. За да търсите в момента трябва да пишете всичко с главни букви. Знам че е ужасно неудобно, но аз нямам вина за това.
                            Да Nuvi 7xx. Изтеглих днес новия firmware, както и за bluetooth-а, ще тествам дали има същата грижа
                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            3. Явно не сте си изключили оригиналната карта, а тя закрива моята. Моля прочетете си книжката, там съм обяснил тези неща.
                            Разбира се че изключвам оригиналната карта, момчетата от магазина ми го казаха, че се припокрива от оригиналната, ако са избрани и 2-те карти.[/quote]
                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            Съветвам ви да имате малко търпение да научите как се качва картата и как се ползва правилно, за да ви бъде полезна. Картата е много по пълна от Гарминската и може да ви бъде много от полза. Един куп хора работим по отстраняването на грешките по нея, които наистина има, но те съществуват и в оригиналната карта на гармин, а и във всички карти въобще. Просто не се предоверявайте на уредчето.
                            Ок, ще пробвам това с търпението.

                            Ако не искате да ползвате повече картата, може да ми изпратите CD-то с наложен платеж за 60лв (като няма да получавате новите версии) на адрес:
                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            Магазин Лидер Технолоджи
                            ул. Ген Гурко N45
                            София 1000
                            Но точно в това магазинче ми инсталираха картата и направиха регистрацията и ми дадоха бързо упътване за ползване.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от joroto Преглед на мнение

                              ...........................Но точно в това магазинче ми инсталираха картата и направиха регистрацията и ми дадоха бързо упътване за ползване.
                              БИНГО !!!

                              Не бързаи да окачествяваш нещо което даже не си си направил труда да прочетеш инструкцията за експлоатация. Продукта върху който работи Събин е много добър! - е има проблеми, но те се отстраняват с всяка нова версия и освен това винаги ще ги има, просто естеството на продукта е такъв. Ама то и Уинбозата ги има та няма какво да търсиме кусури, а ако може да помогнем с нещо за подобряването на картата.
                              TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                              "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                За първи път пиша тук така, че предварително моля за извинение ако въпроса е разискван. Та преинсталирах си уиндоуса и сега незнам как да си отключа пак картата.
                                Предварително благодаря на отзовалите се.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X