Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

    Здравейте,
    искам да попитам дали не е възможно да се направи търсенето по номер на блок да не минава през POI, а да се направи чрез въвеждане на името на квартала на мястото на улицата -например улица"ж.к. Люлин", а номера да бъде блока. Просто ми се струва, че така е по-подредено и по близко до начина по който хората интуитивното търсят блоковете, преди да прочетат упътването
    Поздрави

  • #2
    До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

    Да, работим по въпроса, но става бавно.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

      Еее браво,
      Ще стане супер. И на мен ми се струваше трудно, защото си мисля, че с номерата по улицата се задават няколко, а останалите се интерполират, докато тук ще трябва май всички да са въведени. Ще чакам с нетърпение
      Поздрави и успех

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

        доста ще е трудно и може би объркващо. В Пловдив един от най големите квартали се казва Тракия, а също така има и улица Тракия в срещуположния край на града. Доста хора са се заблудили и лутали докато се оправят

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

          Да но в единият вариант ще се казва ЖК Тракия, а в другия само Тракия. Също така мислим да поддържаме и търсене като сега.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

            Според мен така както е в момента е добре. Всеки ден ползвам навигацията поне по 6-7 пъти за търсене на блокове и е повече от удобно. Някои адреси в София са например улица Х номер У блок Z. по новия начин ще стане обърквация тотална.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

              Моля да ме извините, ако тук не е правилното място да задам въпрос, но това ми е първи пост във форума.
              Отскоро съм собственик на eTrex Vista® HCx и срещампроблемче при работата с него. При търсене на адрес с улица и номер всичко е ОК, но как точно и къде да вкарам номер на блок и квартал?
              Пример - търся "Младост 1 бл 79", но мога да въведа само "Младост 1 бул Александър Малинов"

              На първи ред се въвежда "Младост 1", дотук добре, а след това?

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

                В ръководството за употреба на картата е описано подробно как се търсят блокове (от категория "Интересни места"). Препоръчваме да се запознаете с него, за да можете да използвате най-пълноценно Вашата карта.
                OFRM Team
                Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

                  Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                  В ръководството за употреба на картата е описано подробно как се търсят блокове.
                  Естествено, внимателно съм го прочел и проиграл доста ситуации. Но...
                  Все пак моля за един нагледен пример...

                  <Град> - Mladost 1, Sofia
                  <Номер> - ?
                  <Улица> - ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

                    Това е извадка от ръководството за употреба:

                    Търсене на жилищен блок: „Накъде?” > „Интересни места” > „Въведете име” > “БЛ xxx yyy” (интервалите се въвеждат), където xxx е номерът на блока, а ууу е името на квартала. За блоковете с име (напр. бл.Мургаш), xxx е името на блока, а yyy е прилежащата улица/квартал, като се изпускат „ул.”, „бул.”, „кв.”, „жк” и подобни (напр. БЛ МУРГАШ ВАСИЛ ЛЕВСКИ). В списъка с резултатите ще видите сортирани по близост блоковете, отговарящи на критерия за търсене. Най-отпред ще бъдат изброени и входовете на блока, ако има данни за такива.
                    OFRM Team
                    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

                      Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                      Това е извадка от ръководството за употреба: Търсене на жилищен блок: „Накъде?” > „Интересни места” > „Въведете име” > “БЛ xxx yyy”...
                      Бихте ли ми обяснил къде във Вистата има тези менюта?



                      Защото все си мисля, че съм среднограмотен потребител, а явно според вас не мога да се справя с 20 реда упътване...

                      Та "превода" на указанията, написани на ОФФ-роуд картата, преместен на моето устройство, ме кара да натисна "Намери"...



                      Според Вас следващата опция БИ ТРЯБВАЛО да е "Всички интересни точки", което ме води до тази страница:



                      която ме затваря и не дава възможност за повече въвеждане на каквото и да е!

                      Така че в меню "Намери" логично избирам "Адреси" и стигам до това меню:



                      Което ме връща отново на първия въпрос, на който ВСЕ ОЩЕ не мога да намеря отговор -
                      При търсене на адрес с улица и номер всичко е ОК, но как точно и къде да вкарам номер на блок и квартал?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

                        От всички интересни точки, трябва да изберете бутон за меню и да изберете търсене по име или нещо такова. Трябва да търсите интересни места по име. Не го знам наизуст как точно става, нямам виста под ръка. В книжката на вистата трябва да пише как се прави това.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

                          Бих постнал всичките 48 страници на Owner's Manual-а за Виста, както и бих снимал всяко едно от менютата, но само ще задръстя темата със снимки.

                          Попрочел съм, пък даже и съм помислил... Пък даже и съм си поиграл малко с "иначе така приятното и скъпо уредче" и неевтината карта, която си взех с него.

                          Има две обяснения на въпроса - или аз съм природно задръстен и не мога да се справя с уред, който има всичко 6 бутона и един джойстик, или проблемът се някъде по-дълбоко... Уви...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос/предложение за търсене на блок по номер

                            Опитайте по следния начин (интерфейса е на английски, но Вие избирайте аналогичните функции на български):

                            натиснете MENU -> All POI -> MENU -> Nearest Containing... -> <въведете име> -> OK
                            OFRM Team
                            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                              MENU -> All POI -> MENU -> Nearest Containing... -> <въведете име> -> OK
                              Вади някакви блокове на Техническия университет...

                              Както и да е, търся решение на примерна ситуация - намирам се в София, Мусагеница и искам да отида... Хипотетично в Бургас, к-с Чайка, блок 8... Или в София, Люлин, блок 212... Или... Където и да е...

                              И... Дотук! Блокаж!

                              Смятах, че тук има някой, който дори и на едно кафе/бира би могъл да покаже "на живо" как да преборя проблема. Но и лични не мога да изпращам.
                              Имам трак на асфалтов път, който на картата не фигурира, за разлика от други, с доста по-лоша настилка... Не мога да съм сигурен, че съм го записал по правилата, определени в съответната тема тук, тъй като се регистрирах след като го записах..

                              Тези неща се обясняват най-добре очи в очи, или поне така мисля.
                              Последно редактирано от Pacific; 07-01-10, 10:42.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X