Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM 4.90 в Бургас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OFRM 4.90 в Бургас

    Здравейте, част от крайбрежието около центъра на Бургас в новия OFRM се показва грешно във водата.
    Ето за какво става дума 4.90:




    Предполагам забелязвате, че локацията ми е във водата, а в това време съм бил на брега. И, куриозно, на брега ми дава надморска височина 40.5 метра...?! Някой има ли обяснение за това? (на метрични единици съм в настройките)

    Мисля, че просто липсва парче от брега, там, където започва зеления цвят. Направих експеримент и даунгрейднах на предишната версия, 4.80, ето резултата:



    С Нокия Е71 съм, сиреч, симбиян 3+гармин мобайл ХТ.

    Забялзах и друг проблем, който мисля че на предишната версия го няма, но за това вече не съм сигурен дали телефона ми нещо не се е бъгнал: давам му да навигира до адрес, казва ми първия завой и оттам насетне млъква. Някой да е имал този проблем?

  • #2
    До: OFRM 4.90 в Бургас

    Ако имаш някоя друга карта инсталирана може да е от нея. Например Турция.

    Коментар


    • #3
      До: OFRM 4.90 в Бургас

      Стресна ме с тези картинки,като след цунами са.На Нуви 205 с 4.90 ми показа че цунами няма


      Коментар


      • #4
        До: OFRM 4.90 в Бургас

        @gbmolina: Да, явно нещо при теб не е наред... И при мен си излиза както трябва...
        [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

        Коментар


        • #5
          До: OFRM 4.90 в Бургас

          Мдааа ... , както правилно е предположил Mr. milstan!

          Вие имате повече от един продукт и в мапсета ви има със сигурност:
          NavCity 09.02 TKLTL by Basarsoft - единствен продукт с такава идиотска акватория за указаната местност.

          Намерете мястото като от 3-тата картинка на Mr.krasi1606 и ще можете да се убедите сам в твърдението ми. Пак там ... могат да се "включва/изключва" позването и визуализацията на съответният картов продукт. Или не си приготвяте сам мапсетовете и в подадените липсва коректна информация какво съдържа точно и си правите прибързан извод за друг популярен продукт.

          Турската карта не е лоша....., но има друг приоритет и явно затрива оригиналното начертание на OFRM 4.x0, затова и
          Направих експеримент и даунгрейднах на предишната версия, 4.80, ....
          не довело до правилно решаване на "проблема".

          Успехи, Цецо.
          Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

          Коментар


          • #6
            До: OFRM 4.90 в Бургас

            аз сьщо имах проблеми с OFRM4.90 на пьт за приморско на някои места изчезва пьтя и като се появи е без детаили

            Коментар


            • #7
              До: OFRM 4.90 в Бургас

              За конкретния случай при мен на 765 Т си излиза нормално посочените улици в центъра. Възможно е да е самото устройство
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                До: OFRM 4.90 в Бургас

                Аз пък стигнах до Царево и нямах никакви проблеми.

                Коментар


                • #9
                  До: OFRM 4.90 в Бургас

                  Няма проблеми с този район!

                  Коментар


                  • #10
                    До: OFRM 4.90 в Бургас

                    [QUOTE=gbmolina;823832]
                    И, куриозно, на брега ми дава надморска височина 40.5 метра...?!

                    -----------------

                    Ще ми е интресно някой да изкоментира забебежката за надморската височина. Аз имам същия проблем и нямам обяснение защо винаги отчита надморска височина + 40-50 м /различно/

                    Коментар


                    • #11
                      До: OFRM 4.90 в Бургас

                      Здравейте колеги , проблема с бреговата линия на на българската карта се получава винаги когато има сложена и включена карта на Турция. Когато турската карта се изключи проблема изчезва. Просто когато имате качени тези две карти , те не трябва да са включени едновременно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: OFRM 4.90 в Бургас

                        @ gkostadinov

                        Доколкото схващам се оформят в едно питане два отделни въпроса или по скоро два не взаимосвързани отговора.

                        На този обвързан с "погрешната" границата на сушата с водата има отговор и е еднозначен.

                        На този със "странните" показания за височина на мястото:

                        Не мога да твърдя, че съм достатъчно наясно с настройките на GMXT и поведението му при различни апарати, НО това което е видно от картинката е височина посочена във фитове! Очевидно символа не е (m) като за метри. Не мога и да отговоря смислено защо "се чете" ('''), вместо нормална и лесно разбираемата символика (") ... , може би от съображения за инч подобният символ.



                        Така че, имплементираният DEM модел е такъв за местноста. Както съм показал на втората картинка - ако намерите време и посетите Морската Гара (пак в същият град), би следвало да отчетете около 20 ''' (метра по ваше му) или 5-6 метра по модела за Гарата.

                        И понеже си представям, че ще произтекат поредица от предположения и др. подобни на теми море, суша, прилив и отлив и като цяло "надморска височина", ще си позволя нескромното поведение от моя страна, да се самоцитирам по сходна тема и мой постинг от близкото минало.

                        Не е лошо да изчетете цялата тема там ..., ето линка към "дестилата".

                        Успехи, Цецо.
                        Последно редактирано от Tsvetkov43; 29-08-09, 02:33. Причина: синтаксис корекция
                        Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

                        Коментар


                        • #13
                          До: OFRM 4.90 в Бургас

                          И още 1 снимка от Бургас, Гармин 215 без други карти освен ОФРМ
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: OFRM 4.90 в Бургас

                            Доколкото си спомням този модел nüvi® изпитваше проблеми със "шейдинга" и неговата интерпретация.
                            По проблема някъде беше писано от Събин ... и се очаква по-нов фирмуер за тази серия. Нещо от сорта на изписаното там.

                            Удобно ли ви е, да заредите версията LITE на същият продукт и пак да публикувате снимки и приблизителни централни координати на визираното място?!

                            Успехи, Цецо.

                            ________________________________
                            Забелязвам, че това което е направо размазано по екрана е 'блато' ... , ама има и други зони които не са изобщо визуализирани - МОЛЯ, за снимки от LITE-версията!
                            Последно редактирано от Tsvetkov43; 07-09-09, 00:59. Причина: Уточнение на видяното
                            Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

                            Коментар


                            • #15
                              До: OFRM 4.90 в Бургас

                              Аз бях в този район за 10-тина дни в края на август, обикалях от бургаските солници, през Бургас, Крайморие, Черноморец, Созопол, та до Приморско, и никъде не съм имал абсолютно никакви проблеми с картата.

                              Ползвам TOPO v4.90 CYR 25 на Nuvi 255W. На устройството имам и комбиниран файл от много други карти на страните от Източна и Югоизточна Европа, вкл. Турция, но те са изключени...
                              [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X